Drenaz a ilovita poda

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den, rada by som sa opytala hladala som tu v diskusiach ale nenasla som uplnu odpoved. Kupili sme uz postaveny dom od developera. Nachadza sa pri poliach a je postaveny na byvalom poli a je tu ilovita zem. Vraj sa tu vzdy drzala voda( info od domacich) akoby baziny. A je tu vysoka spodna voda po dazdoch. Sachty po lejakoch mame vzdy zatopene. A v okoli domu sa nachadzaju v priehlbinach mlaky ktore velmi velmi pomaly schnu. Momentalne ideme robit exterierove upravy a firma nam navrhuje drenaz k zakladom domu a aj kde tu po pozemku. A zakopat 2 nadoby jednu nadobu vzadu na pozemok druhu dopredu a vyspadovat to tak aby to odtekalo do nadob. To potom budeme vyuzivat na polievanie a ked budu privalove dazde budeme asi odcerpavat mimo pozemku. A neodporucaju studnu. Ale citala som ze ak pride sucho a il vyschne tak tiez moze byt problem. Developer co nam predal dom povedal ze drenaz je zbytocna staci vyspadovat pozemok aby to odtekalo prec. Tak sa nevieme uplne rozhodnut. V tychto dnoch ked prsalo tak zem uplna kasa a v jamach mlaky ...ale obavam sa ci ked to odvedieme a udru sucha aby nam il nevyschol ako som citala a neznicil zaklady domu. Taktoze ci mame urobit radsej aj studnu kedze tie nadoby nie su nekonecna zasobarna domu. Ale strasia nas ze studna nam bude zbytocna a bude ju vytapat ...Dakujem
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od zoae:

A inak - musia byt spojené ? Nestačí napr že to n…
@zoae Záleží na tom, čo tým chceš dosiahnuť. Ak je toto miesto dostatočne ďaleko od stavby a je ti jedno, že sa ti tam bude hromadiť voda, potom nemusíš spájať. Ak má ale drenáž odvádzať vodu a plniť svoju funkciu po celej dĺžke, je spojenie rúr nevyhnutné.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?