38 cm tehla Leier v Petrovanoch

Zobraz úvodný príspevok
V novopostavenej tehelni Leier v Petrovanoch (5km od Prešova) majú do konca tohto mesiaca 38 cm tehlu za 0,833 € čiže za 25 Sk!!! :-o Cena je preto taká nizka lebo ešte nedostali certifikát a nedajú Vám záruku. Ale záruka na tehlu je zbytočná si myslím, to je predsa dlhotrvácny materiál. Už som sa bol informovať a hned zajtra idem kúpiť 32 paliet! Takže ak chcete 38 cm tehlu za 400 Sk za m2 tak sa poponáhlajte!!!!
Odpovedať
1
2
Ja som kupil asi pred pol rokom z Petrovan Leiertherm 38P+D. Projekt som este nemal, keby som ho mal tak by som asi kupil 30P+D. Mna stala jedna tehla 0,83Eur za kus. Zatial mam prelozenych 15 paliet, na ktorich bolo dokopy 9ks zlych tehal. Takze to, ze su nekvalitne je blbost.
Odpovedať
Tieto tehly sú veľmi nekvalitné a je veľký odpad. Keď domuruješ napíš skúsenosť. Veľká spotreba malty.Toto je moja.
Odpovedať
Blbost, ked nie su polamane tak aka velka spotreba malty. Malty ma byt 12mm a tak aj bude. Preco by mala byt velka spotreba nechapem. Ved su uplne rovne, nikde nic neodlomene.
Odpovedať
Treba rozlisovat ci sa jedna o Leier tehly z Madarska alebo su vyrabane v Petrovanoch pri Presove. Tie z Petrovan su vyrabane v najmodernejsej tehelni v Europe, a z najkvalitnejsich surovin. Maju oznacenie Leiertherm , su kvalitne a za dobru cenu - odporucam kazdemu. Teraz, pravdepodobne do konca oktobra (mozno aj dlhsie) maju akciu - 30% zlava pre konecneho zakaznika, Komin za 5 eur a este sutaz o vratenie penazi. Predavaju len prostrednictvom zmluvnych partnerov. Na internete sa daju zohnat este lacnejsie ako z 30% zlavou. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
1.nepredavaju len prostrednictvom zmluvnych partnerov lebo da sa kupit tovar aj priamo u nich 2.stale predavaju tehly ktore sa vyrabali pocas skusky strojov a bez certifikatu ale samozrejme vam ich uz predaju za terajsie ceny 3.vobec nie su kvalitne osobna skusenost 4.komin sa od nich celkom da
Odpovedať
lovacka, to vraveli aj mne v stavebninach, ze ich nemame kupovat, ze su nekvalitne vraj... a sused z nich stavia a veru sa mi na pohlad zdaju strasne polamane...
Odpovedať
Co sa tyka kvality opakujem, rozlisujte povod tehly, tie z Petrovan su kvalitne, su z certifikatom, pokial niekto kupil tehly do maja 2009, nech sa necuduje ze su polamane ved ich kupil za babku a na fakture mal napisane, ze kupuje odpadovui tehlu. Este raz opakujem na fakture bola vyfakturovana odpadova tehla, kazdy teda vedel co kupuje.Takze budme korektny! Este k tym stavebninam - co si myslite co vam radsej ponukne predajca - tehlu za 1,80€ kde ma marzu 40%, alebo tehlu za 1,00€ kde ma iba 15%. ;-) - odpoved si kazdy musi dat sam.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
No mili prispievatelia a vsetci co staviate... My tiez kupujeme z Petrovan a myslim, ze z toho co sa da vidiet na ich stranke i na vlastne oci nie je dovod obavat sa o kvalitu ich produktov. Skor by som sa zamyslela nad tym, ci nie je nenazratost pytat za kvalitu porovnatelnu s leiertherm v inej "firme" pod inou znackou dvoj aj viacnasobne viac...A preto nesuhlasim s lovackou a dalsimi... My sa nechystame davat medzi tehly maltu ale specialny lep, takze nesuhlasim ani s ferkou511... Co sa tyka samotnych vlastnosti tehly, tak s inymi naozaj velky rozdiel nevidim...iba v cene. Takze, nezavidme si a stojme si za tym, co sme si vybrali...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Mam vytiahnute mury z tehal Leier, ktore som kupil este minuly rok. Z 37 paliet bolo 15 tehal znicenych, ale nie tak aby sa nedali pouzit. Ak b som mal kupit teraz, tak by som to znova urobil.
Odpovedať
Aj my sme kupili presne tie v akcii min. roku. Nemali sme este urobeny projekt, ale vedeli sme priblizne kolko nam bude treba. O par tyzdnov tahame mury, tak sa potom pochvalim ;-)
Odpovedať
aj my sme stavili nakoniec na leier, skorpionka dakujem za foto, velmi pomohlo a už sme ich videli aj naživo :-) :-) :-) :-) zdar stavaniu všetkým z vás... krásny víkend :-) :-) :-) :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
ja si ju idem tez kupit ved taka cena neni nikde.kvality sa troska boji,ale nasi otcovia stavali s hliny a domy stoja hned si kupujem 44 paliet 30.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja z toho mam uz postavenu hrubu stavbu, kupili sme nizkoenergeticke Leiertherm 38 PLUS NF, doniesli sme ich z madarska a boli uplne bezproblemove, minimalny odpad. A parametrami je tato porovnatelna s Heluzom alebo Porothermom.
Odpovedať
@charlie111 Čo znamená, že tie tehly sú nízkoenergetické?
Odpovedať
Profilova fotka
@charlie111 tie nízkoenergetické tehly aj mňa zaujímajú :-)
Odpovedať
no to som tak nazval pre porovnanie s klasickymi N+F.. 38 N+F maju koeficient prestupu tepla 0,39 a 38 PLUS N+F maju 0,25
Odpovedať
@charlie111 Aha, ale to je aj s omietkou, tuším nejakou termoomietkou. Podľa http://www.leier-baustoffe.sk/prospek... , kde sú ale práve v stĺpčeku 38 PLUS povymieňané hodnoty U... :-( Ak vychádzam z hodnoty lambda 0,117 .... tak bez omietky je U = 0,117 / 0,38 = 0,3 A podľa typu a hrúbky omietky sa potom to U mierne znižuje, čiže zlepšuje. U ostatných to tak vidno! Poradie tých hodnôt U by malo byť 0,3 - 0,27 - 0,26 - 0,25. To znamená, že U = 0,25 dosiahnete použitím termoomietky s lambdou 0,09 a musí byť hrubá 4 cm. Idem upozorniť výrobcu, že má chybu v prospekte. Jarka
Odpovedať
@blacksr aha ano mas pravdu, to som si ani nevsimol, ale skor to vyzera podla mna, ze na neomietnute 0,29... co je stale rozdiel oproti klasickej. A samozrejme aj tak ked sa rata so zateplenim su tie hodnoty uplne inde, ja na to bude davat asi 10 cm min. vlnu.
Odpovedať
@charlie111 Pozerám Váš fotoblog... Škoda, že ste nepoužili tenšiu tehlu, napr. 25 cm, mohli ste usporené peniaze vraziť do väčšej hrúbky izolácie a stena by mala lepšie tepelnoizolačné vlastnosti.
Odpovedať
@blacksr nad tym som rozmyslal dlhsie, mal som presne takuto dilemu, ale nakoniec kvoli tej cene tehly v madarsku (bolo to fakt extremne lacne) som sa rozhodol 38 + 10 izol.. Ta hrubsia izolacia by to prave viac predrazila...
Odpovedať
@charlie111 Aj pri zohľadnení rastu cien energií, napr. 5% ročne?
Odpovedať
@blacksr to uz by som ale musel uvazovat o nizkoenergetickom dome, co nebol zamer.. popravde takto som sa nad tym nezamyslal. Vidim, ze vy hej a myslite na buducnost ;-)
Odpovedať
@charlie111 Myslím, že dôležité je, že viete, koľko peňazí Vás bude kúrenie ročne stáť a ste na to pripravený. Nie?
Odpovedať
38 cm tehla Leier za 0,833 € , ale treba započítať dopravné náklady, lebo Leier zadarmo nevozí ani pri plnom kamióne, výhodné je len pre východ, tam dopravu učtujú symbolicky. Tieto tehly sú dosť krehké.
Odpovedať
@charlie111 k tej mineralnej vlne ratas aj s predsadenou odvetravanou fasadou?
Odpovedať
@pohodak nie preco ?
Odpovedať
@charlie111 tak inak - preco zateplujes vlnou? PS: rosny bod si ratal?
Odpovedať
@pohodak poslal som ti IP
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
lubo77 ahoj. Mozu mat nalepsiu technologiu na svete ale ked nemaju kvalitnu nebude dobre vypalena tehla. ja mam hribu stavbu poortherm a to je jednotka na trhu s tehlami. Dokoncxa v Ruzomberku zatvorili tovaren na vyrobu tehly porotherm, lebo nesplnala poziadavky ako napr: tlak P10
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
tehla a kazdy material ked nema certifikat nezodpoveda kvalite.Teraz je ok a co o desat rokov.Na montovany dom netreba tehly je hotovy cca mesiac na kluc a hlavne je lacnejsi.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?