Záhradný domček z palubovky

Ahojte, rozmýšľame nad kúpou tohto záhradného domčeka: https://www.drevenyzahradnydomcek.sk/... Domček je zhotovený z palubových dosák o hrúbke 19 alebo 24 mm. Dozvedeli sme sa, že palubovky sú relatívne nestabilné, tak by ma zaujímalo, či je to vhodný materiál na domček, či to bude OK aj po nejakých rokoch (ak sa budeme o to drevo správne starať), či to nebudú zbytočne vyhodené peniaze...V domčeku budeme len skladovať záhradné veci.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tinca8:

Ahojte, rozmýšľame nad kúpou tohto záhradného do…
@tinca8 Stabilitu by mala zabezpečiť drevená konštrukcia, palubovky sú len záklop aj keď niečo vystúžia ale primárne má statickú úlohu konštrukcia. Tu na fóre z obrázku je nemožné určiť stabilitu domčeka. Je potrebné na živo si to ohmatať zaprieť sa pozrieť rozostup výstuh ... Prípadne ak niekto taký kúpil zistiť ako je spokojný.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tinca8:

Ahojte, rozmýšľame nad kúpou tohto záhradného do…
@tinca8 Podľa fotky je vidno, že domček nie je zhodovený iba z paluboviek. Veď má aj riadnu kostru zo zvislých hranolov. Síce tenkých, ale má. Až na nich sú popribijané palubovky.
Odpovedať
áno, má to aj konštrukciu nosnú a na tom sú tie prichytené tie palubovky. Domček si neviem pozrieť osobne. Chcela som len vedieť názor naň, resp. nato prevedenie, či to bude OK
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tinca8:

áno, má to aj konštrukciu nosnú a na tom sú tie p…
@tinca8 akurát tam nebudú časom vidieť medzery, oproti bežným doskám, dnes tam dávajú i celé tably na mieru, lisované piliny
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@tinca8 akurát tam nebudú časom vidieť medzery, o…
@duzu a asi sa oplatí priplatiť si radšej za dosku hrúbky 24 mm ako 19 mm? alebo je to zanedbateľný rozdiel?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tinca8:

@duzu a asi sa oplatí priplatiť si radšej za dosk…
@tinca8 bežná doska veľmi neizoluje teplotne, na stabilitu je nie potrebná hrubšia ak má domček nosný rám, ja mám na altánku len 1cm tatranský aby tam nefúkalo
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@tinca8 bežná doska veľmi neizoluje teplotne, na …
@duzu o izoláciu nám nejde, skôr o tú stabilitu, aby sa to nekrútilo časom a podobne. OK
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tinca8:

áno, má to aj konštrukciu nosnú a na tom sú tie p…
@tinca8 Tento a podobné výrobky z hypermarketov sú robené viac len na "dizajn", než na praktické používanie. Netvrdím, že si v tom človek neodloží nejaké lopaty, hrable, fúrik,... ale nedá sa to porovnať napr. s domčekom, vyrobeným naším remeselníkom. Ten by napr. určite nepoužil také tenké hranoly, materiály a pod... Ale zas tomu zodpovedá aj cena. Za to, čo zaplatíš v hypermarkete za celý domček, si akurát tak (snáď) kúpiš materiál na home-made. 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?