Záhradný domček 5x3

Má niekto domček v podobnom rozmere 5x3 a nemá ho na základovych pásoch? Koľko patiek dať? Resp aký máte základ? Materiál bude drevo a OSB
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od terry25:

Má niekto domček v podobnom rozmere 5x3 a nemá ho…
@terry25 pozri moj profil,pod zamkovu dlzbu som dal 4x zalievacie DT do rohov
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dart9:

@terry25 pozri moj profil,pod zamkovu dlzbu som d…
@dart9 tie DT su tam preto aby rohy domčeka boli na patkach?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od terry25:

@dart9 tie DT su tam preto aby rohy domčeka boli …
@terry25 ok,vysvetlim..neviem aky zahradny domcek chces stavat na patkach,iba tak stavebnu plechovu budu..kazdy domcek,ci drevo alebo murovany vyzaduje spevneny povrch,najjednoduchsie je dat obrubniky,medzi ne zamkovu dlazbu..ale na ukotvenie zahradneho domceku o zem potrebujes zemne vruty alebo dtcka zaliat betonom,v styroch rohoch,samozrejme pod zamkovu dlazbu,ktoru potom prevrtas a ukotvis zavitovou tycou a chemickou kotvou..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dart9:

@terry25 ok,vysvetlim..neviem aky zahradny domcek…
@dart9 až na to že zámkovú dlažbu mám len od DT a je v rovnakej výške, dopredu som zmeral aby som z nej nemusel sekať a kedže je stavba uzavretá aby nefúkal vietor a 4strana má dvere tak ešte v strede 2 naviac a tatranský len 1m vo zvyšnej výške zasúvacie okná
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dart9:

@terry25 ok,vysvetlim..neviem aky zahradny domcek…
@dart9 ale ja musím ísť aspon 20-30 cm hore. Takže buď základovy pás a naň DT, vyplniť a dosku.....čo už je drahé riešenie alebo patky aspoň 70cm hlboko a zároveň tých 20-30 cm vyššie vytiahnuté (napr. pomocou KG rúry) a na to drevenú konštrukciu. Len neviem, ako ošetrím spodok búdy tak, aby sa cez dosky do spodnej izolácie nasťahovala háveď...mravce, pavúky a pod 🤷‍♀️ Natrieť to zospodu nejakým gumoasfaltom?
Odpovedať
Ale zas sa bojím (keďže teraz už 2 roky je vody veľa a vždy mokro) či mi tie úzke patky nevtlaci hlbšie v 5om mäkkom ilovom masle 🤷‍♀️ Kua špekulujem ako Baťa s drevákami.... keď som pred pár rokmi pomáhal rozoberať poľovnícku chatu, ktorá bola v lese cca 40 rokov, stala len na betónových kockách a nič sa jej nestalo 🤷‍♀️
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?