ahojte, mate niekto realne taky záchod na chate/zahrade? konkretne ma zaujima ci oddelujete moc od tuheho. pouzivate napr. piliny?
prosim poradte, ako na to. dakujem ☺
@radmara nemám, ale poznám človeka, čo to má. . Pri dobrom usporiadaní je moč priame hnojivo (musí sa riediť), pevné časti s pilinami alebo rašelinou dobre kompostujú. Ale je to vhodné len vonku.
@radmara sused má robenú kadibudku na záhrade tak, že tuhé zberá do vreca, ktoré po naplnení vyberie a zahrabe, je robené z nejakého recyklovateľného materiálu a rozpadne sa v zemi....ale ako presne má robený ten separátor to neviem...
@jan45@mimo235 dakujem za odpovede. nieco som uz o tom v poslednom case nastudovala, no stale by ma zaujimali aj osobne (alebo po znamosti) skusenosti s tym, ako to naozaj funguje. napr. kolko litrove vrece ma sused a ako dlho trva, kym ho naplni. ci uz skusali zasypavat aj suchym listim? kde kupuju piliny. a ci sa odtekaciq nadobka na moc nezanesie aj stolicou, ci pilinami. tento separacny zachod chcem dat na chalupu, do vnutra, do vetranej miestnosti. na kadibudku nemame priestor.
viete mi dat kontakt na vasich znamych, co to maju? samozrejme ak s tym suhlasia.
@radmara je to v B. Štiavnici a bez ich súhlasu nemôžem dávať kontakt, ale zaoberám sa tým a robím so splaškovou vodou 60rokov, Náklady - misu u nás nekúpite, najbližšia v Dánsku, s dopravou , za tú cenu postavíte WC aj s vodárňou. Zasýpať môžete hocičím, intenzita výberu podľa produkcie, myslím, že pri obmedzenom priestore je jednoduchší je chemický záchod alebo separčný
https://www.idnes.cz/bydleni/koupelna...
. Obsah môžete kompostovať.
Pred týždňom som mal telefonát, pýtali sa na zhodnú otázku, po vysvetlení funkcií a situácií od toho upustili. Tu by som musel písať eleborát.