Poradte aku vyzinac/krovinorez

chcel by som si kupit ale nemam tusenia aky vyzinac, chcem kosit raz za dva tyzdne plochu do 150m2 , aku preto lebo nechcem riesit benzin olej, elektriku uz vobec. Mate niekto aku a ste spokojny? za pripadny tip dakujem
Odpovedať
Popri benzínovému mám baterkový: https://www.lidl.sk/p/parkside-perfor...
Odpovedať
powerworks bauhaus 60v :)
Odpovedať
Ak už máš kúpené nejaké batérie do náradia nejakej značky, popozeraj sa po krovinoreze tej značky. Ak si odhodlaný priplatiť a kupovať aj batérie+nabíjačku+zariadenie, môžem odporučiť makita DUR368AZ. Používam ju na kosenie záhrady, na trojzubec nemá problém pokosiť aj fakt veľký a hrubý porast. Do zariadenia musíš dať dve batérie a vydrží ti to na plny výkon cca 30min (keď budeš kosiť len nejakú malú trávičku tak určite viac)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

Popri benzínovému mám baterkový: https://www.lidl…
@frantisekca aj nam v pohode vystacia tieto lidlacke vecicky. aj brusku na drevo mame odtial a super je.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pavol_skalicky:

Ak už máš kúpené nejaké batérie do náradia nejake…
@pavol_skalicky nemam nic este a zr9vna makitu pozeram..Co ta to vyslo vsetko?pozeral som tie makity a dve baterky to vydrzi len 30min???sak to stoji cez 500e tusim a vydrzi len 30min??
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peto222:

@pavol_skalicky nemam nic este a zr9vna makitu po…
@peto222 ako píšem ak to budeš používať ako ja, že kosiť s tým 1,5 m vysoký porast s tým trojzubcom vydrží ti to tých cca 30' na 2ks 5Ah batérie. Táto makita má nejakú automatickú reguláciu otáčok kedy ti to najskôr ide "pomalšie" a keď s tým začneš kosiť niečo "náročnejšie" zvýši sa citeľne výkon a otáčky (a ja som vždy kosil s tým tak, že to išlo na ten zvýšený výkon). Preto odhadujem že pri použití lanka a kosení bežnej trávy to bude vydrž viac ako 60'. A batérie a nabijačku som nekupoval lebo som ich už mal z iných predtým kúpených zariadení. Ono sa to možno zdá ako vysoká obstarávacia cena (pri všetkých aku náradiach) ale tá prevádzka je super. Predtým som každý rok niesol do opravy benzínový krovinorez a pílu (lebo som odtiaľ nikdy nevypustil pred zimou benzín - hlava deravá) a platil zakaždým v servise pár desiatok eur. Takto si večer nabijem baterky a ráno môžem majstrovať či už s pílou alebo krovinorezom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peto222:

@pavol_skalicky nemam nic este a zr9vna makitu po…
@peto222 Vitaj v reálnom svete AKUnáradia... To Ty si si takto nastavil limity na kupované náradie a ideš sa teraz čudovať? Podľa môjho názoru, klasické náradie stále ešte má navrch oproti AKUčkovým.
Odpovedať
Kupovat to bez perspektivy vyskladania aku zostavy naradia, kde vies pouzit baterky aj do inych strojov nema vyznam. Ja mam napriklad aku vyzinac Metabo, da sa k tomu pripnut aj trojzubec a v pohode s tym kosim metrovu burinu. Mam k tomu dve 5,5 Ah baterky a dve rychlonabijacky, realne sa s tym da kosit max pol hodinu a cele to vyslo dokopy na cca 400 Eur, za to sa da kupit profi benzinovy stroj ktory ta pri domacom pouzivani prezije. Kedze ale nepotrebujem kosit zas tak velke plochy, mam dalsie baterie ktore viem pouzivat kym sa druhy pár nabija a hlavne mam kopu dalsieho naradia do ktoreho tie baterky pasuju, nelutujem ze som siel do AKU, pretoze prave s viziou postupnej obmeny naradia na baterkove som ten krovinorez kupoval. Ak mozem poradit, skuste si najprv pozriet ake naradie je v ramci nejakej aku platformy. Ci by som si znovu vybral Metabo neviem jednoznacne povedat, stroje su to dobre ale niekedy len samotny stroj stoji viac ako porovnatelny Parkside s dvomi 8Ah baterkami :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dwh:

Kupovat to bez perspektivy vyskladania aku zostav…
@dwh a baterie mensie ako 5mAh sa neoplatia?resp ked tak uz 5mAh?Ano pred 10r ked sme.stavali by som si naradie vyskladal.Dnes uz okrem kosacky(benzinovej ) a raz za rok vrtacky nepouzivam takmer ziadne naradie..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peto222:

@dwh a baterie mensie ako 5mAh sa neoplatia?resp …
@peto222 5 mAh (miliampérhodina) je kapacita možno tak gombíkovej baterky v kľúčenke. Bavíme sa o Ah (ampérhodinách), ale lepšie je pozerať na Wh (Watthodiny), ktoré sú obvykle napísané malými písmenami niekde na štítku. Práve Wh vyjadrujú, koľko energie dokážu baterky v sebe uložiť pre prácu stroja. Akumulátor ktorý má vyššie napätie (obvykle je v ňom viac článkov v sérii) a má povedzme len 2Ah, môže mať kľudne vyššiu kapacitu (viac Wh) ako batéria s veľkým nápisom 5 Ah (ale s logicky nižším výstupným napätím). Používam aj 18V/4Ah batérie, ktoré majú pri kosení asi o tretinu menšiu výdrž ako spomínané 5,5 Ah články, avšak majú iba jednu sériu článkov a dokážu poskytnúť menší výstupný prúd. Pri veľkej záťaži to cítim na slabšom výkone stroja a viac sa zahrievajú.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dwh:

@peto222 5 mAh (miliampérhodina) je kapacita možn…
@dwh bravúrna odpoveď, bez irónie.. Lepšie by som to nedal... Snáď sa budúci záujemca o baterkový stroj poučí a správne rozhodne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dwh:

@peto222 5 mAh (miliampérhodina) je kapacita možn…
@dwh https://www.batteryupgrade.sk/shopBro... Tu som pozeral baterie a opisal som co pisu oni to mAh😀 ano kupim tu makitu vyzinac a baterie z aliexpresu.Znamy tak ma a plno tych baterii a ze vpohode..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peto222 Z tých článkov 18650 sa nedá nejaký extra výkon vytiahnuť, preto aj značkový výrobcovia prechádzajú na články 21700 (a vlastne aj Parkside). Nikde nekúpiš výhodnejšie batérie, než u Lidlu, to je realita (už dlhšie majú aj výkonnejšie nabíjačky). Makita aku náradie (skrutkovače/vŕtačky) s článkami 18650 je dostatočne, dokonca mám aj vysávač ale tam mi (nová) 6Ah batéria vydrží asi 20 minút. Podľa mňa, do krovinorezu sú články 18650 nevhodné.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@peto222 Z tých článkov 18650 sa nedá nejaký ext…
@frantisekca ty doporucujes potom parkside aku vyzinac?
Odpovedať
@peto222 Škoda, že si není z blízkeho okolia, by som dal vyskúšať. Či doporučujem? Neviem. Ale ak nemáš doma žiadne baterkové naradie, tak Lidlové Performance je dobrá voľba, už aj kôli cene, dostupnosti a záruke. Ono to je "choroba". Kúpiš jedno... Máš baterky, vidíš druhé, rozmýšľaš, že by sa aj hodilo, veď batérie máš... Tak kúpiš... Atď. Ale na tvoju plochu tie dve 8Ah batérie. Nečakaj, že s Makitou a jej dvomi malými (áno, aj 6Ah za 75€/kus je málo) batériami to dáš... A ak ani náhodou neuvažuješ nad iným baterkovým náradím, tak proste kúp benzínovú (Stiga napr.?) za 160 € a hotovo. Mimochodom, Lidl už 27 dní rieši moju reklamáciu. Neviem, či presne čakajú na 30 deň, ale rozprávky o tom, že prinesieš, oni vymenia, vrátia peniaze je trošku mimo realitu.
Odpovedať
Profilova fotka
Odporúčam Ego Power Plus, vynikajúci výkon a prvý na trhu čo má 56 V ARC lítium batériu čo sa vyrovnal v benzínovej technike .. odskúšané, jednoduchá manipulácia a dobrý výkon .. v Považskej sme to testovali na vysokej 1 m tráve a som sa čudoval že čo to dokáže ako vyžínač tak aj kosačka
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od romi94:

Odporúčam Ego Power Plus, vynikajúci výkon a prvý…
@romi94 to su stroje ozaj pre fajnsmekrov co nemaju hlboko do kapsy. Pri vybere naradia som ochotny si priplatit, uz mam tych parksidov a inych lacnych haraburd ktore sa pokazia prave vtedy ked ich potrebujem po krk, ale pre eGO som nenasiel racionalny dovod, to uz by som v tej cenovej hladine siahol asi po aku strojoch Honda :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?