Ako zničiť brečtan?

ahojte, máte overenú metódu, ako zničiť brečtan, ktorý sa mi stále ťahá po dome? Už ma nebaví stále strihať, chcem ho vyhubiť úplne, nebránim sa ani poriadnej chémii. Vďaka za rady
Odpovedať
Profilova fotka
https://www.lacnepostreky.sk/pripravk... Postrek na listy.....pravdepodobne bude treba neskôr zopakovať
Odpovedať
Roundup je dobrý, muž objednával už aj s rozprašovačom, asi 5L to bolo a ten aj pomerne rýchlo účinkuje a jednoducho sa aj aplikuje 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Aj kaput ho znici len treba pouzit aj zmacadlo.
Odpovedať
roundup už používam 2 deň, teda striekam obdeň a brečtan je stále krásne zelený 😞 Idem vyskúšať poliať vriacou vodou z konvice. Druhý pokus bude horúci ocot.
Odpovedať
Profilova fotka
@insed 2deň ???.....veď to účinkuje za 10-14 dní....aj čítate návody ? 🙂
Odpovedať
@insed ty si cital aj navod? Roundap sa cez listy vstrebava do ostatnych pletiv az do korenov a rastlina postupne odoumiera. Staci jeden postrek. Bozinku kto dal takym ignorantom do ruky tazku chemiu =-)
Odpovedať
@zita19 jeden postrek nestačí, aspoň u mňa už prežil dva. Účinkuje to, ale pomaly. Za dva týždne dám tretí.
Odpovedať
@zita19 som chlap a návody čítam až zlyhajú všetky pokusy 🙂 Ok, prečítam a ráno budem múdrejší. Keď som kedysi likvidoval púpavu bofixom, to sa prejavilo už na druhý deň. Toto som očakával aj od roundupu 🙂))
Odpovedať
@insed to sa načakáš, od prvého postreku to mám viac ako 2 mesiace, trošku uschol povrchu ale začal vyháňať nové výhony, pred 14 dňami som dal druhý, ten už vyzerá, že zabral lepšie, ale asi bude treba ešte jeden.
Odpovedať
@insed no zbohom ked ti vadí i púpava , čo tam hrávaš futbal či tenis a potrebuješ hrisko pre Wimbledon?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Profilova fotka
Ahojte. Brečtan 🌿je na prvý pohľad krásna rastlina, ale môže spôsobovať problémy. Chcete sa ho preto zbaviť? Tu sa dozviete, ako na to ➡️ https://www.modrastrecha.sk/magazine/... Dozviete sa aj niekoľko zaujímavosti: 🌿V medicíne sa v súčasnosti využíva pri zápaloch dýchacích ciest. 🌿Pri vonkajšom použití možno brečtan aplikovať na popáleniny. 🌿Má veľmi široké využitie, ale pozor, rovnako môže byť aj nebezpečný. Viete, ako sa brečtanu zbaviť?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?