Ako riešiť postrek na záhradu?

Ahojte mame pekný pozemok, na ktorom sa pracuje až terás tráva bola vysoká aj tŕne, burina všetka možná háveď tam rástla pozemok bol 2x koseny, terás nám bolo odporúčané vystriekať niečím chemickým tu burinu a potom po 2 týždňoch prekopať a posadiť trávnik, no ja stým nesúhlasím, keď postriekam tu chémiu a v budúcnosti by som chcela sadiť zeleninu a ovocné stromy bude mi to tam rast?Nebude ako, keby zem otrávená ?Netreba dať aj nejakú sieťku proti krtkom?A potom sadiť trávu?Pozemok je zatiaľ čistý nie je tam nič posadene.Ďakujem
Odpovedať
1
2
@ddlady no ked nechces chemiu, tak budes musiet kazdu jednu burinu vykopat aj s korenmi alebo sa zmieris s tym, ze ti bude prerastat do travnika. A ked das sietku, tak uz ju potom nevykopes aj s korenom. Su len dva bio herbicidy, ludsky pot a ludske sadlo
Odpovedať
@ddlady Stačí pravidelne kosiť a ustáli sa pekný mäkký trávnik (zmes bylín). Výšku na kosačke nastavte trochu nad polovicou rozsahu. Jedy nepoužívajte, ostanú tam navždy, a budú poškodzovať zdravie vás aj susedov. Kúpte si dobrú benzínovú kosačku a kosenie bude zábava. Pohyb na vzduchu a slnku je zdravý.
Odpovedať
@zita19 Trochu to preženiem... Keď budeš používať chémiu a sedieť za počítačom miesto kosenia, budeš mať sivé vlasy, veľké brucho a krivú chrbticu, ako má Majko.
Odpovedať
Profilova fotka
Pravidelne kosenie tiez pomoze pri tom aby sa ti burina tak trochu skotila. Ale tym, ze teraz to postriekas podla mna nic nepokazis. Mozes potom casom tam aj sadit, nic sa ti nestane 🙂
Odpovedať
@utorok2020 Radko, ze ty si aky mudry?
Odpovedať
@majkoj spomínajú ťa tu :D
Odpovedať
@ddlady Dá sa vytvoriť bezúdržbová krásna záhrada z trvaliek a kríkov: http://ekozahrady.com/ekozahrada.htm .
Odpovedať
@lejak2 Ty si obchodník s chemickými zbraňami?
Odpovedať
@ddlady tá chémia, ktorú spomínate (totálny herbicíd), môžu rastliny prijať (aby fungovala) len cez listy ... Ak tej chémie vylejete aj liter ku koreňom tak, že sa nedotkne listov, rastline sa nič nestane ... Takže Vám tam bude rásť následne úplne všetko, bez najmenšieho problému ... Veľmi to ušetrí robotu :) Ale ak s tým nesúhlasíte, máte v podstate len 2 "prirodzené" možnosti a to, buď to celé ručne vytrhať alebo niečím tú "zelinu" udusiť ... Ak na pokosenú zem natiahnete napríklad čierny igelit alebo svetlo nepriepustnú plachtu, tak je po nejakých 2-3 týždňoch po nej ... Len si neviem predstaviť, ako by ste to naťahovali po celom pozemku :D
Odpovedať
Profilova fotka
@utorok2020 nie 😄 Len ked to clovek chce mat akoby bez starosti tak ine moznosti moc nie su 😄
Odpovedať
@lejak2 Vlasy na hlave si striháš alebo tam leješ jedy?
Odpovedať
@lubk0 Stačí zamulčovať - piliny, slama, kôra - bez chémie. Je to napísané na stránke ekozahrady.com .
Odpovedať
Článok sa načítava...
Trávnik je strašne pracný, treba ho polievať a má tepelnotechnické vlastnosti skoro ako biely betón. Skúste nasadiť tie ovocné stromy, ale normálne, nie teké tie moderné paličky.
Odpovedať
Postreky su pekne svinstvo. Zostavaju v pode dlho, prenikaju do spodnych vod, nicia dolezity hmyz a uzitocne bakterie v pode, nicia vcely, su karcinogenne atd.... Storocia vedeli ludia zit bez postrekov a teraz kazda burinka musi byt chemicky znicena, lebo clovek je tvor egoisticky a mysli si ze ma na vsetko pravo. Nasim detom a dalsim generaciam zanechavame znicenu kontaminovanu podu ]-( . Takze ak ste zodpovedni, zvladnete aj burinu na zahrade. Ako Vam radili, kosit a kosit, ak su tam aj kriky, tak vykopat korene. Casom dosiahnete upravenu zahradu a budete moct pestovat a tesit sa z urody.
Odpovedať
@utorok2020 reč je o klasickom, siatom trávniku, tam si s týmto nepomôže ... @kreola = áno, máte pravdu. Pri pravidelnom užívaní v poľnohospodárstve, sa to deje ... Avšak jedno či dve postriekania lokálnej záhrady v ktorej rastie len burina nezabije žiadnu včelu, neznečistí spodné vody a ani z toho nikto nedostane rakovinu ...
Odpovedať
@utorok2020 dakujem
Odpovedať
@lubk0 Ano v polnohospodarstve je brutal problem s postrekmi, no nevidim, dovod, aby som si otravila podu na vlastnej zahrade. Ta chemia tam zostane tak ci tak :-(, mozno sa len posunie do spodnych vrstiev, ale nezmine. Som proti postrekom a bojujem s burinou rucne. Stoji ma to vela namahy, ale som si vedoma toho, ze zahradu mam aj na pracu :-).
Odpovedať
Profilova fotka
@ddlady Zase jedna téma od niekoho,kto videl motyku , hrable z rýchlika a zaobstaral si záhradu. Kde si vyrastal ,ked si bol mladý ? ....že by zase iba jeden meštan - paštekár ? Dobrá téma pre realizáciu všetkých ekoteroristov.
Odpovedať
@kreola ja len pre istotu ... Na obyčajnom pozemku, proti burine, sa využíva koncentrát, pri ktorom sa dostane zhruba 20 až 50 ml pesticídu na 100 m2 plochy ... To znamená, že na 1m2 dopadne reálne 0,2 až 0,5 ml ... V pôde Vám z toho už po pár dažďoch nezostane absolútne nič ... Ak by sa tak dialo, polia máme dnes absolútne neúrodné, nakoľko sa selektívnymi herbicídmi kropia stále XYZ rokov ... Navyše, je úsmevné, ak sa toho niekto v zemi bojí a pritom stavia alebo staval dom v IBV čke, ktorá bola predtým poľnohospodárskou pôdou (tým nesmerujem na Vás, resp. netvrdím, že je to Váš prípad) ... V každom prípade Vás od Vášho prístupu samozrejme nijak neodhováram ...
Odpovedať
@zmrzlina_sk tu je vidieť komplexy v praxi ...
Odpovedať
@lubk0 ja rozumiem, len mi je to strasne luto, ze sa tak bezhlavo postrekuje chemiou, aj ludia vo vlastnych zahradach, ako keby toho nebolo uz vsade vela. Chapem, ze na urodnost nemaju herbicidy vplyv, to nespochybnujem, ale proste u nas nestriekame nic a proti skodcom len prirodne postreky .-). Nastastie mame aj susedov, ktori nepostrekuju, lebo maju male deti a tiez sa boja otravit si celu zahradu. P.S. mame postaveny dom na mieste, kde sa chovali kone, prasata a okolo boli foliovniky s paprikou a paradajkami :-). A to sme priamo v BA :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 Komplexy a z čoho.....asi blázniš a niečo sa ti prisnilo,alebo ťa stále sprevádzajú životom,keď ich spomínaš.
Odpovedať
@zmrzlina_sk ja neponižujem "mešťanov" a nenazývam ich paštekármi :) Chápem, že ťažké vidieť, ako si mladší ľudia kupujú nové domy, ale keď po nich následne začneš takto štekať, vyzerá to na pekný komplex menejcennosti :)
Odpovedať
Tak ponúkam BIO riešenie-močovka. To je to čo zvieratá vyprodukujú,precedíš cez handru,zriediš a postriekaš... Vyskúšané,spáli to zelinu za pár dní a pohnojí pôdu. Musíte vydržať trocha smradu,ale vyprchá to.
Odpovedať
@lubk0 "...Ak na pokosenú zem natiahnete napríklad čierny igelit alebo svetlo nepriepustnú plachtu, tak je po nejakých 2-3 týždňoch po nej ... " Nie je to pravda. Sused to skúšal a po mesiaci, keď igelit odložil, nepomohlo to - burina začala pekne rásť. Aj pod igelitom rástla, ale deformovane.
Odpovedať
@dodok vies o tom, ze pouzitie mocovky vo vegetacnom obdobi je zakazane? A aj na pouzitie mocovky je predpus ako ju pouzivat. Bezhlave polievanie mocovkou vytvara v pode prebytok dusitanov a dusicnanov a tie sa splavuju do spodnych vod.
Odpovedať
@zita19 Nie neviem,pretože nie som vševedko,som však rád že si tu a poučíš nás... Čo však viem určite je,že postriekanie zeliny zriedeným roztokom močovky,nieje bezhlavé polievanie. Dúfam,že si už ako zodpovedný občan oznámila polícii svoje podozrenie,že voľne sa pasúce zvieratá porušujú svojvoľným šťaním počas vegetačného obdobia zákon a prdením výrazne poškodzujú zemskú atmosféru a prispievajú k rozširovaniu ozónovej diery!
Odpovedať
@dodok nemam slov...
Odpovedať
@chrobak7 nesúvisí to úplne, ale prídám svoju skúsenosť. Ja som si na pozemku dal čierny igelit na zem, ked este nestihla burina rásť a v miestach, kde je igelit, tak skutočne doteraz nič nerastie.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 Kto tu ponižuje "mešťanov " ?? Ja som rodený Bratislavčan a stále bývam v Bratislave a neberiem ani jedno za urážku "Mešťanov". Už som pochopil tvoje "komplexy" nevieš sa povzniesť a nevieš vlastne,kto je paštekár.https://bratislava.dnes24.sk/su-pastikari-bratislavcania-alebo-skor-ti-co-sa-do-hlavneho-mesta-pristahovali-288496
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?