Štrková príjazdová cesta

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte,uvažujeme o štrkovej ceste s parkoviskom,zatial máme makadam a na vrch chceme dať štrk ,lenže ma odhováraju že mám našetriť a počkať a dať dlažbu ( ide asi o 400 štv.) Takže dlažba cca 6000€🤪. Riešime hlavne údržbu v zime,aké máte skúnosti s odhrabovaním snehu? Fréza bude brať aj štrk a že bude z toho bordel...
Odpovedať
1
2
@chrobak7 Sused má pred domom 20 cm makadamu z nejakej väčšej frakcie a bez buriny. Proste tam nerastie. Ešte ma napadlo jedna vec. Asfaltovou drťou uzavrieť povrch cesty, dajme to v hrúbke 5 cm, poriadne to zhutniť a na to už len 5cm 16-32 makadam. hm?
Odpovedať
@ekino13 prosimta, pozri sa na bazosi, kup tam 200vku geotextiliu za 65 centov a tu tam daj. teraz tam jeden z namestova predava aj s dopravou za 30eur.
Odpovedať
@marekjahoda díki za reakciu ale to asi nie. Nemyslím si, že to bude nejak extra kvalitný produkt a obrovský rozdiel je medzi geotextíliami v pevnosti.
Odpovedať
@ekino13 Tazko povedat moj pripad bol taky ze som mal strasne makke podlozie a preto som daval geotextiliu
Odpovedať
@miro107 akú frakciu si dával a v akej hrúbke? diki
Odpovedať
@ekino13 navozene mam minimalne 20-30cm frakcie od 90-180 po 32-64.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@simonalh ake su teda skusenosti po zime? Tiez mam strkovu prijazdovku a rozmyslam nad frezou... Nebrala aj kamene z povrchu?
Odpovedať
Profilova fotka
Myslim, ze to bude brat, minimalne teda tie drobne.
Odpovedať
@adius Keď sa nad tým zamyslíš, tak logicky prídeš na to, či to bude brať štrk, alebo nie.
Odpovedať
@chrobak7 vdaka, logicke myslenie mi nechyba, zato mi chyba realna skusenost cloveka co to ma
Odpovedať
@adius mame strkovu prijazdovu cestu... a ano v zime pri odpratavani snehu.to vzdy berie aj strk...v jari musime vzdy poriadne vyhrablickovat vsetok strk z travnika nuz ale zvykli sme si
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@simonalh Ako ste po roku spokojní s riešením? Pridávali ste ďalšiu frakciu na to? Ďakujem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku

Odpoveď na príspevok od simonalh:

Ahojte,uvažujeme o štrkovej ceste s parkoviskom,z…
@simonalh zdravím chcel by som sa opýtať...tú cestu máte ohraničenu parkovym obrubnikom ? ...prechádza vám tam aj nákladné auto ??? Aký je podklad a ako hlboko je to vykopané ????
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jankazb:

@simonalh Ako ste po roku spokojní s riešením? Pr…
@jankazb prepacte nebola som tu odvtedy, štrk sa dobre utlačil ako chodia auta hore dole a v zime sem tam pri frézovani skalky lietajú ale pohoda
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od onndrejj:

@simonalh zdravím chcel by som sa opýtať...tú ces…
@onndrejj dobrý deň, nákladné nie ale dodávka áno, obrubník je klasický do betónu osadený z jedného strany ,z druhej sú tuje .hĺbka ...netuším opýtam sa muža ale viem ze tam šlo 7 tatier 12 tonovych 🙈
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od onndrejj:

@simonalh zdravím chcel by som sa opýtať...tú ces…
@onndrejj na makadam šiel tento štrk ešte
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?