Nehnutelnost si nemusis pri prenajme dat do majetku. Nemusis potom riesit dodanovanie, ak predas nehnutelnost v kratsom obdobi, nez 5 rokov po vyradeni nehnutelnosti z majetku.
*
Podla mna moze 3 osoba to takto zdanovat - preda svoje sluzby (poskytnutie ubytovania) a do nakladov si da nakup sluzieb (najomne majitelovi bytu).
@pier samozrejme ze si svoj najom nemoze dat cely do nakladov. Jedna sa o zmluvu uzavretu podla obcianskeho zakonnika takto si to nakladov davat nemoze to by musel podnikat. Prenajimat cudzi byt moze ale do nakladov si da len to, co si da i osoba, ktora ten byt prenajima jemu - iba energie a internet… a zo zvysku zaplati dan 😄
Noo zadavatel ale pise, ze je nepodnikatel a student. Tak asi nerozmysla nad zivnostou a tym spojenymi ne/vyhodami. Uprimne este som nevidel, ze by mal niekto, kto nevlastni nehnutelnost kontrolu z danoveho ohladom prijmu z prenajmu - @Ve Da byt v klude prenajmi a tych par korun co zarobis investuj do studia 😎 dani sa este naplatis dost…
@pier pises na zaklade hlbokeho nedorozumenia. Podla mna zadavatelovi nejde o nic ine ako to aby neplatil ziadne dane. Chcel vytvorit retazec tak, aby sa kazdy s "prenajimatelov" zmestil do limitu kedy netreba podavat danove priznanie.
Neviem co vam chodi po rozume @rapidek, to mozno vy tak uvazujete...
Ide o pripad, ked sa majtel nachadza mimo SR a dalsia osoba chce zabecpecit/zjednodusit prenajom a mat z toho nejaku odplatu.
@rapidek nad tou moznostou tiez uvazujem, len musim zistit, ci mozem mat v pri zastupovani majtela s plnou mocou uvedene v zmluve vlastne cislo uctu, aby som mohol kontrolovat platby. Dalej ci plna moc musi byt overena alebo nie. Mate s tym skusenosti?