Na aký útulok pre mamičky sa obrátiť v Bratislave?

Profilova fotka
Mamicky, oteckovia, dobri ludia - obraciam sa na Vas s velkou ziadostou o pomoc mojej sestre. Prosim venujte chvilocku pozornosti mojim riadkom. Dakujem. Ja,sestra, aj nas brat, pochadzame z rozvratenej rodiny, nasa mama bola, a stale je, alkoholicka, velky cas sme v mladosti stravili v detskom domove. To bolo trosku z minulosti - teraz zijeme kazdy svoj zivot, len sestre sa akosi nedari zaradit sa do bezneho zivota. Nie je nikto, kto by jej pomohol, nie je to ani v mojich silach, kedze ma moj manzel co robit, aby uzivil mna, nasu dcerku, podnajom.... Cely pripad sa tyka mojej sestry Lindy, ma 27 rokov, je to hyperaktivna zena, zije u nasej nevladnej babky, ale nie kludnym zivotom... Vsetko sa to zacalo pred skoro styrmi rokmi, ked sa podarilo mojej sestre v siedmom mesiaci tehotenstva zistit, ze je vobec tehotna, uz vtedy zila nezdravym tulackym zivotom, v celej rodine si tym pokazila svoje meno, preto ju nikto nechcel mat doma. Tehotnej sa podarilo na chvilocku, do porodu, byvat u nasho otca ( s nasou mamou su dlhe roky rozvedeni ) vo velmi strasnych nezdravych, spinavych podmienkach. Kedze otec nechcel do domu babatko, hladalo sa riesenie, kde bude byvat. Uz vtedy sme zistovali cez rozne charitativne organizacie, kde by sa mohla sestra s babatkom ubytovat, ale boli sme neuspesne. Po dlhom prehovarani si ich k sebe vzala nasa mama,ale vydrzali tam len par hodin, kedze bola mama opat opita a spravala sa agresivne, nebolo to vhodne prostredie pre babatko. Uprosili sme teda nasu babku, aby tam sestra s babatkom aspon docasne byvali. A byvaju tam uz skoro styri roky. Ako mamicka pocas materskej tazko hospodarila s peniazmi, narobila si dlhy v rodine, nikomu sa tam nepaci, ze tam byva zadarmo. Sestrin chlapcek ma uz 3 rocky aj 8 mesiacov, navstevuje matersku skolku, sestra je teraz zamestnana v jednej firme v Senkviciach, nie je leniva pracovat. Vsetko by bolo v poriadku, len vztahy su tam v rodine velmi zle, snazia sa ju odtial vyhodit. Jeden nas ujo ( babkin syn ) sa jej slovne niekolko krat vyhrazal, ze ju tam uz nechce vidiet, dokonca na nu vcera fyzicky zautocil o polnoci, bil ju hlava nehlava, vyhanal ju aj s malym chlapcekom na ulicu. Sestrine resty je obcas alkohol, ale alkoholicka urcite nie je, je zavisla na cigaretach, ale to uz kvoli tomu, ze to dlhorocne psychicke a fyzicke tyranie potrebuje nejako vybit. Sestra ma svoje chyby, ale myslim, ze novy start, hoci v utulku, by jej pomohol odlucit sa a oddychnut si od nepriatelskej rodiny a zaradit sa do bezneho zivota a venovat sa len vychove svojho synceka a praci, ktoru ma rada. Nema vobec kde ist, u babky ma strach so syncekom zit, aby ju zas nasilim nevyhadzoval niektory z nasich ujov, preziva tam psychicke a fyzicke tyranie, k nasej mame sa tiez z podobnych dovodov boji ist, kedze nas dlhe roky mlatila, vysoke podnajmy nestiha platit s takym prijmom, aky ma, cca 8 tis., uzivit pritom dieta a seba. Bola by som velmi vdacna, keby sa jej dalo nejako pomoct, lebo uz je dost znicena z tolkeho trapenia, myslim, ze to trapenie ma uz aj zdravotne nasledky. Velmi pekne dakujem za Vasu pozornost. Budem vdacna za kazdu jednu radu, na aku organizaciu, agenturu, utulok ( v okoli Blavy, ale mozno ani to nie je podmienka) by som sa mohla obratit s touto mojou ziadostou. DAKUJEM.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Ladybird, je to hrozný, jak má někdo tak mladý tak těžký život, ale určitě by bylo řešení přestěhovat se do domova pro matky s dětmi, já nevím jak na Slovensku, ale v Čechách jsou takové domy a nebo domy pro děti, kde je maminka na chvíli má, než se dá sama dopořádku, jmenuje se to Klokánek,
Odpovedať
Organizací, které budou tvé sestře vědět pomoc je celá řada. Zkusila bych možná i Charitu, která bude mít nějaké chráněné byty či bych kontaktovala sdružení Žena v tísni (jestli si teda přesně pamatuju název). Stačí mrknout do vyhledávače a tam ti jistě vyjede řada odkazů. Držím palce!
Odpovedať
Ahoj Ladybird, snad ti trosku pomozem, mam taky diar kde su uvedene vsetky dolezite tel. cisla, cisla posielam radsej do IP. Nizsie uvedene su azylove domy pre zeny. Brana do zivota, Bratislava Centrum Nadej, BA Domov pre tyrane zeny, Ba Ano pre zivot, Rajecke Teplice Azylovy dom Emauzy, Holic Drzim palce... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.babetko.sk/user/view_page.... nieco v trnave http://mesto.sk/prispevky_velke/trnav... alebo http://www.zastavmenasilie.sk/?pomoc_...
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem moc, kocky, posuniem mojej sestre, nech si to obeha, obtelefonuje...
Odpovedať
ahoj. tak to máte s tou tvojou sestričkou ťažké,ale všetko raz pominie a možno aj ona bude raz žiť pekným, spokojným životom. Držím palce. Tak a k veci: v tejto oblasti mám nejaké info,tak dúfam že pomôžu. Sestra (alebo ty) nech zájde na Úrad práce, oddelenie sociálno právnej ochrany a sociálnej kurateli. Ak tam bude milá pracovníčka, tak jej dá zoznam všetkých zariadení,kde by mohla bývať aj s malým. A možno sa aj priamo skontaktuje a odporučí ju. Existujú Stanice opatrovateľských služieb, Domovi pre osamelých rodičov, v BA máte takýchto zariadení veľmi veľa. avšak ja by som s aim vyhla,lebo sú v nich umiestnené poväčšine asociálnejšie prípady, ktoré by ju mohli ešte viac stiahnuť do problémov (prepáčte,nechcem nikoho urážať,ale moje skúsenosti sú také).. Ja mám veľmi dobré skúsenosti s charitami-najmä so Slovenskou katolíckou charitou (sú aj evanjelické a pod.-to je úplne jedno-oni ťa nenútia aby si vyznával ich vieru,ako si to mnohí myslia)..ona má veľa domov pre matky s deťmi,kde najväčšie plus vidím to, že na ubytované sa nevykašlú-nech si robia čo chcú,ale sa o ne starajú po psychickej stránke. majú prísnejšie (nie nejak hrozne :-) pravidlá a to tvojej sestre pomôže-aby jej dal niekto cestu a držal ju na nej. Charita má svoju www stránku,tam nájdeš potrebné čísla. A ohľadom peňazí sa nemusíte báť-v takýchto zariadeniach sa platí minimum,ale doba pobytu je obmedzená-poväčšinou na 3roky. Držím palce Tvojej sestre,nech nájde správnu životnú cestu, buď pri nej a pomáhaj jej so synčekom,aby videl aj to dobro a pekný rodinný život;)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Zuzanka, zo srdca ti dakujem, v podstate si sestra moze za vsetko sama, lebo si sama narobila nepriatelov, ale nikto jej uz nedava nadej, ze sa postavi na vlastne nohy. Urcite jej budem vsetko tlmocit, a dufam, ze nebude "hnila" a spravi vsetko pre novy start, hlavne kvoli chlapcekovi. Velmi pekne este raz dakujem, moc si nam pomohla.
Odpovedať
rado sa stalo, aj nabudúce rada pomôžem-aspoň radou,keď nie inak;) Hlavne sestru nezatracuj, ona nemôže zato, že ju v živote nemal kto postrčiť správnym smerom a podržať ju-myslím tým že nemala podporu rodičov. preto som ti odporučila tú charitu-tam majú iný prístup k človeku, pomôžu jej. Neboj sa toho, že možno nie je veriaca, ani ja nie som a verím im;) A najmä ju nepoučuj, ona isto sama vie že nerobí dobre, len nevie ako sa z toho dostať. Pekne v tichosti jej ukazuj príklad, že ty si si dokázala vytvoriť peknú rodinku a je ti fajn..buď jej vzorom a ona sa spamätá. Už to že pracuje je skvelé. A skús jej ubytko vybaviť možno aj ty-naj by bolo keby ona zašla na úrad,ale možno sa bojí..alebo choď s ňou! a poznám aj horšie prípady ako je tvoja sestra a naučili sa pekne žiť! tak hlavu hore a pomôž jej!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
chcem vas len poprosit o pomoc pre moju kamaratku s dvoma detmi priatel ju opustil nechal jej deti aj dlhi potrebujem zistit ci bi sa prenu nenaslo nejaky azilovi dom ktori by jej pomohol moste mi aj poslat imejl na mucka1985@azet.sk pomostemi aj ja sa snazim jej pomoct vopret dakujem
Odpovedať
ladybird1l ako dopadla sestra nakoniec? je uz ok? :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
ja som ties riesila byvanie ale ja by som si chcela vybavit socialny byt ktori ti prideli mesto.Pozri sa na diskusiu podnajom prenajom ako ziskat socialny byt.U nas v kosiciach robili byty pre socialne odkazane rodiny.A ona sa prestahovat nechce?Mala by pokoj nasla by si lepsiu pracu.Ved moja znama je len upratovacka a zaraba10 000sk.A tu v kosiciach sa da byvat aj v ubytovniach.Celkom to je lacne no lacnejsie ako podnajom
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
no ja mám jeden nápad, ale asi by bolo lepšie keby si mi zavolala. Možem na nejaký čas tvojej sestre pomôct, pokial si ešte nenašla riešenie a môžem jej poskytnúť nie iba byt ale aj prácu kde by sa mohla uchytit a zarábat viac penazí, ale najskôr sa mi ozvy. 0911818018, 0907123419 :-)
Odpovedať
dobrz den...................chcem povedat ze mam rovnaky problem..............je to velmi tazke rozpisat to cele ale potrebujem pomoc lebo som uz nakonci z nervami aj so silami jednoducho uz nevladzem a nemam ani chut zit aj ked mam syna vola sa samko ma 1 rok aj 8 mesiacov ale ja vazne dost casto myslim na zlu vec ktorou je smrt.......................zacalo to takto: pred 3 rokmi presne 21.12.06 som sa zoznamila s jednym chalanom na pokeci a aj som sa s nim po 3 mesiacoch pisania stretla vola sa peter a je postihnuty........ani neviem ako sme sa do seba zalubili vsetko bolo v poriadku bol mili akurat ze bol velmi domyslavy stale mi hovoril ako je to mozne ze zdrava zena ako ja chce takeho postihnuteho a potom to zacalo .........zacal hovorit ze ja si najdem ineho a zdraveho a tyk.....po 3 mesiacoch nasho stretavania sa som otehotnela a on mi stale hovoril ze konecne bude mat rodinu a stale mi to prizvukovval.....a ide tu aj o to ze ma strasne falosnu a flegmaticku rodinu a ja som si myslela ze konecne z tej druhej strany budu ma mat radi pretoze moja rodina ma naznasa stale ma ohovaraju ze robim toto zle,tamto zle viem priznam si niektore chyby ale nikto nie je dokonaly..........prave naopak ani ta druha strana ma nema rada pretoze si myslia ze peta iba vyuzivam a ze mi dava vsetky jeho peniaze...........nas syn sa narodil 3.3.08 a aj to ja som musela povedat jeho rodicom lebo by dodnas o tom nevedeli ale zachovali sa hlupo a bezcitne lebo vraj som im dala na pritaz aj ich synovi......idem dale 15.3.08 sme sa zobrali aj to este pred sobasom som sa pytala peta ci povedal doma ze sa berieme povedal vraj hej ale zasa to bol len klam na druhy den som prisla ku nim aj s petom a ten vosiel do obyvacky a hodil im sobasny list na stol a povedal tak a teraz mi nemozte nic zakazat!.........bola som v soku tak som od hanby odisla..............potom od kedy som zacala dostavat matersku bolo to ovela horsie ked mi trebalo ist z malym ku doktorke alebo nieco vybavovat tak stale som mu musela davat na benzin 600 sk ( ma daciu logan ), potom zacal odomna pytat peniaze a malemu maaaaalokedy nieco kupil ani dodnes sa s nim nehra a ani sa s nim vobec nehral povedal ze je mu to trapne a zacal si vymyslat ze to dieta nieje jeho aj jeho rodina o tom hovori a ja som mu povedala ze ked maju peniaze na test otcovstva tak naj daju urobit ale nie ja sa budem hanbit ale oni velmi ma to ranilo a aj nadalej rani a akoby to nebolo vsetko tak mi sme ani nikdy spolu nebyvali lebo nemame kde a aj tak su mu prednejsi kamarati ako mi v poslednej dobe vykrikuje ako vlastna rodina pretoze namiesto toho aby sa staral o rodinu tak on si ide vecer s kamaratmi vonku a snimi prelajdaka peniaze a potom sa namna doma stazuje ze musel malemu kupit ci uz pampersky alebo mlieko alebo nieco ine........som v tazkej situacii pretoze byvam doma s mojim otcom ktori nic nerobi len pije a vystraja,potom s mamou ktora jedina pracuje a plat ma nizky a nestiha uzivit rodinu a to nehovorim ze mi velmi pomaha ,a potom aj moja sestra tu byva.........aj moja rodina to vsetko su sami falosny ludia a dietatu nie je dobre pri takomto rucho a ozranovi,,,,,,potrebujem pomoc nemam kam ist ani nikoho kto by mi pomohol mile rada by som isla aj pracovat len aby som uzivila seba aj mojho syna a hlavne odisla od rodiny aby som sa dala do poriadku........nema ma kto dalej viest som nakonci so silami lebo mi nikto neveri a ja neverim nikomu a neveim co bude dalej s nami...............v prvom rade potrebujem sa niekde ubytovat a najst si pracu prosim pomozte mi................prosim vas odpovede mi posielajte na stranke www.pokec.sk a moj nick je 3smajlinka3 tam uvidite aj mna aj mojho maleho samka dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ahoj janka12341 mozez mi prosim ta pomoc aj ja som slobodna mamicka a chcela bi som uz mat svoj zivot konecne mozem ta poprosit poslez mi adresu na to ubitovnu do kosic hmm mam tazki zivot velmi a nehcem uz dalej trpiet uz dost som si vitrpela ad svojho druha uz nato chcem zabudnut a zacat novi zivot prosim ta pomozmi posli mi tu adresu na moj eimel je jenyferhorvathova@cetrum.sk alebo na tel cislo ak chcez 0904461837 prosim ta oto velmi pomozmi dakujem ti za pohopenie moja
Odpovedať
Dievčatá moje všetkým Vám držím palce aby ste nabrali vnútornú silu a popasovali sa zo životom, držte sa
Odpovedať
ahoj. pisem, lebo uz neviem ako dalej. v aprili sa mi predcasne narodila dcera a mam to financne dost narocne, mam sice priatela u ktoreho aj byvam ale on ma tak velmi psychicky nici. on povazuje zeny za neschopne...ktore nic nevedia urobit len postavit jednu vec...strasne ma tym nici a uz si naozaj pripadam ako nejaka neschopna nula.ved ani naviem varit a teraz ked som u nich naposledy prala plienky, zabudla som hadicu dat do vane a vytopili sme susedov, teda ja som ich vitopila. ja uz tam nechcem byvat, nevladzem. casto myslim na to ako by som mohla so vsetkym skoncovat, ale ani na posratu samovrazdu nemam odvahu. asi som naozaj nikto, obycajna nula, handra, s ktorou si kazdy moze robit co chce, neviem ci sa mi da pomoct, ale aspon som sa virozpravala a mozno sa niekto najde a pomoze mi zmenit moje myslenie a mozno mi pomoze aj s byvanim.uz vopred dakujem.ozvite sa na moje tel. cislo 09 14 170 510.
Odpovedať
dadulka moja zlatá, máš to ťažké a nezávidím ti ale ako matka musíš pozerať dopredu a pasovať sa so životom, nikdy nám nikdo nehovoril, že život je lahký . Máš seba a maličké tak musíš na to aj tak pozerať. Tak ja by som sa na tvojom mieste asi pokúsila požiadať o pomoc rodičov , starých rodičov a hlavne by som išla na úrad práce socialnych vecí a rodiny. Tam by si ich mala informovať o svojom stave a problémoch a požiadať ich o pomoc. Nula nie si ale pomaly postupne sa mu darí aby si si to myslela takže si vlastne týraná žena....zabojuj za seba a dcerku a informuj sa , hladaj a hlavne si váž seba ako hodnotného človeka a dobrú matku, držím palce
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?