Je možné postaviť dom do 180 000,-

Z toho domu z predchádzajúcom príspevku sme upustili. Momentálne riešime či je možné postaviť dom do 180 000,- ( 4-5 izbový bungalov ), máte s tým nejaké skúsenosti? Samozrejme cez firmu minimálne hrubú stavbu až holodom.
Odpovedať
1
2
ach joj.. áno.
Odpovedať
Áno
Odpovedať
To vážne je problém si otvoriť katalógy s cenami domov??? Na nete sú firmy, čo majú aj svoje katalógové domy, s cenami, s fotkami, pôdorysom, ba aj s cenami výstavby do rôzneho štádia. Naozaj sa nič nenašlo za prijateľnú cenu? Ale ja to napíšem takto... Za 180 000€ sa nedá... Prečo? Lebo pozemok, papiere, povolenia, základy a 4-5 izbový bungalov sa tam nezmestí. Ba, niekde bude aj tých 180 000€ možno tak stačiť na pozemok, nie to ešte uvažovať o nejakej stavbe na ňom...
Odpovedať
@frantisekca Všetko mám prelustrované, takže sa zbytočne "čertíš" , samozrejme som myslela cenu domu, nie cenu stavby s pozemkom. Ja mám radšej reálne skúsenosti, nie katalógové ceny, aby som potom neostala prekvapená.
Odpovedať
@nikolka1986 ak to bude stavať fitma..tak za tých 180-tisíc by asi holodom postavili a ak to budú len partie a všetok materiál si budete zhánať a kupovat sami a budte rozumne šetrit pri materialoch pri ktorých sa niekedy zbytocne platí viac len za značku...tak sa to dá možno aj trošku lacnejšie
Odpovedať
@nikolka1986 Tak nechápem potom, prečo tá téma, tá otázka? V čom je problém? Sú firmy, čo garantujú rozpočet. Ba čo viac, nie že iba garantujú, ale skúsenosti ľudí sú, že ho aj dodržiavajú. Problém si vyžiadať cenovú ponuku? Základy sú zvláštna kapitola, ale všeobecne sa dá povedať, že jejich cena je asi okolo 100€/m2 (zvyčajne pre dva rady DT). Pri ploche 150m2 mi v CP ďalšiu radu DT nacenili na 1200€. Inak, docela rapídny rozdiel dať si postaviť hrubú stavbu a holodom. Napríklad hrubá stavba domu je za 40 000€ a dostavba do štádia holodomu je + 80 000€, teda holodom za 120 000€, takže ťažko chápať úvahu 180 000€ za hrubú stavbu... Prípojky ak sú není extra dlhé, či netreba krtkovať, tak 10 000€ musi stačiť. Terénne úpravy, plot je strašne individuálne, niekto dá pozinkované pletivo, stĺpiky, iný dá robiť kamenný plot, kovanú bránu atď...
Odpovedať
Profilova fotka
@nikolka1986 jasne ze to je mozne, napriklad pri drevodome ti za to vyjde dom na kluc aj na komplet zariadeny 🙂 ked mas teda pozemok 🙂 a murovany holodom za to clovek postavi tiez 🙂 ale tak to hadam vies ak si aspon zbezne pozerala katalogy…
Odpovedať
Profilova fotka
Mám suseda, ktorý hovorí, že každá práca má svoju filozofiu. A filozofia bývania je u nás konzervatívna, naviac zasahujú predpisy, ktoré sú tvorené na iné geografické územia a my ich slepo preberáme. Pri odpútaní sa od nášho myslenia sa ešte stále malometrážny dom do 100 m2 svojpomocou dá postaviť do 100 tis. €. Ale pokiaľ niekto nevyhnutne potrebuje k bývaniu auslágy, inteligentné rolety a veľkoplošný obklad, tak asi nie.
Odpovedať
jasne ze sa da. vsetko zalezi od tolkych veci, ze je tazko ti povedat presnu sumu, za ktoru prave ten vas dom vide
Odpovedať
@jan45 dnesna svojpomoc vyzera tak, ze si objednam prace u niekoho ineho. Potom sa to do 100 neda. Pri troche ostrazitosti mozno ten holodom. Treba si to preratat kolko ludi na tom bude kolko dni robit plus material a hned zistime, ze to pri trhovych cenach proste nevychadza. Situacia je taka, ze nekvalifikovany pracovnik sa vyvazuje zlatom. Z vlastnej skusenosti som asi 80 tisic dal na vacsi holodom iba material a pripojky.
Odpovedať
@nikolka1986 určite dá. Momentálne staviame a ceny sa už držia, nie je už taký dynamický rast. Odporúčam ale s vašim rozpočtom vyberať dom do 110m2 úžitkovej plochy. To by ste mohli pohodlne dať aj interiér a tiež nejaký základ vonkajších úprav.
Odpovedať
samozrejme, ze sa da postavit, to mate este slusny rozpocet by som povedal oproti inym pripadom. uz len najst niekoho spolahliveho na stavbu. kedy chcete zacat?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Samozrejme, že sa dá. Dá sa postaviť aj za 756€. Aj za 452,64€.
Odpovedať
Profilova fotka
@nesmiemzabudnut ja viem, že na tel. sa čísla píšu ťažšie, treba ich napísať slovom @vykricnik , to je práve o filozofii. V USA , kde sa domy stavajú väčšie, trvá stavba domu pre partiu tesarov a stavbárov okolo týždňa, je to o kvalifikácii, organizácii práce a teda produktivite.
Odpovedať
@nikolka1986 Cez firmu aleaspoň holodom? Šak to je najvačšia čiastka domu a pochybujem,že si kuchynu,kupelnu a iné budeš robiť ty. Počítajme teda s domom na klúč,ak sa nevyznáš alebo nemáš niekoho,kto sa do toho "ponorí". To už sme pri tom,ako písali vyššie, treba pozrieť katalog dom na klúč. Len bacha, ceny na internete vedia byť dosť skreslené, od dokumentácie až po kolaudáciu si žiadaj cenovú ponuku. Dom okolo 100m2 by sa dal postaviť za 180 000€,ale žiadný luxus a ani rozhadzovanie. Náš rozpočet bol tiež v roku 2020 180k na 140+garaz 30m2,ale dosť svojpomocne a teraz sme úplne niekde inde.....
Odpovedať
Profilova fotka
da sa dozaista, len teda treba vyberat s rozumom aj projekt a neist do nejakych kadejakych vymyslov, ktore by zbytocne celu stavbu mohli predrazit. Mam znamych, co teraz stavaju drevodom a zatial sumu, co im firma nacenila, tak to vyzera, ze to doodrzia.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 plne súhlasím Na Slovensku máme ešte nejako zažratú mentalitu, že dom musí byť z tehly, najlepšie čo najväčší a keď už nie veľký tak musí mať garáž prilepený k domu , bazén, bet. ploty, cesty , záhradky jak z katalógu... My sme išli cestou menšieho domku do 100m2 ... žiadne vymoženosti, žiadne inteligentné smart blbosti (nie som blázon, aby som si písal SMS-ky s vlastným domom) , linka z Poľska so spotrebičmi do L v akcii za 2400€ , žiadne veľké HS portály a presklenia, žiadne garáže ani technická miestnosť, žiaden extra luxus ani mahagonový nábytok ,ale poväčšine sme sa sústredili na funkcionalizmus so zariadením, nábytkom sme sa zmestili do 90 000€ všeho všudy...
Odpovedať
Profilova fotka
@dexter89 ale ak ten dom na profile je Váš, o skromnosti by som nehovoril skôr o racionalite
Odpovedať
Profilova fotka
jasne, ze sa da. asi tolko k tvojej otazke. vsetko je to o pouzitych materialoch, velkosti a o tom, aky standard chces dodrzat
Odpovedať
@dexter89 a na dovolenky vždy z domu chleba s rezňom! nebudeme podporovať túto prehnitú kapitalistickú spoločnosť a nenažraných biznismanov v reštikách
Odpovedať
@dexter89 uprimne, jezia sa mi chlpy na rukach ked citam o tom skatulkovani. Preco by som nemohla mat komfortny dom ked na neho mam. A mam aj hs portal, aj garaz prilepenu k domu, aj dlhu chodbu, aj vela ulozneho priestoru, aj samostanu práčovňu, aj dvere z kazdej miestnosti na zahradu, aj murovany dom. A mame to lebo sme to chceli a paci sa nam to. Prave preto sme utiekli z bytu aby na nas steny nepadali ale aby sme v dome vedeli aj dychat a mali priestor. Dom postaveny svojpomocne v zmysle muz s bratom vlastnymi rukami na co si trufali. Sme z fachu, ja uz menej ale vyuzili sme kontakty, sledovali ceny, nakupovali dopredu kedze sme vedeli ze bude zdrazovanie. A pocas tych dvoch rokoch sme boli aj na dovolenkach, aj sme zili. Ale vedeli sme co si mozme dovolit. Poznam ludi co roky spia na matracoch, plno veci nedokoncenych lebo "tiez chceli chodit na dovolenky". Nepisem to tu preto ze sa chcem chvalit, ale niektore tie komenty ma az vytacaju. Ale vecer pri tlmenom svetle sedim na gauci a pozeram sa na ten nas hs portal a upokojuje ma to. Si poviete ze som strelena ale ano ta velka presklena plocha ma upokojuje, aj ta obyvacka, aj to ze nezakopavam o nic ale mam konecne priestor.
Odpovedať
Profilova fotka
@wivik asi ste ma zle pochopili 🙂 ja nemám nič proti veľkým oknám ani proti garážu, dokonca sa mi páčia celé steny presklenené a dnes by som asi aj tak spravil ... 🙂 ja som skôr myslel to tak, že kto nemá na to rozpočet , tak je rozumné a racionálne nemať veľké očakávania a že funkciu splní aj menší dom s nižším komfortom plnohodnotne... a ľudia dnes asi 80% a viac stavia pre "oči okolia" nie pre seba, aspoň ja mám ten pocit P.S. ja mám murovaný dom a nestaval som svojpomocne, ale dodávateľsky s firmami za 6 mesiacov od prvého výkopu, som sa sťahoval to len tak na okraj... @nesmiemzabudnut nemám nič proti kapitalizmu, staval som s firmami , ako píšem vyššie za 6 mesiacov a chodím do reštík... ale samozrejme nedám zarobiť zdieračom a hantlagerom za nereálne ceny a nedám si rezeň v reštaurácií za 15€ , keď ho môžem mať vedľa za 5€ a najem sa rovnako,o tom je kapitalizmus ...
Odpovedať
@dexter89 rezen za 15eur, to mi pripomenulo este rok tusim 2012, isiel som do Nemecka. Zastavil som sa na obycajnej pumpe dotankovat a dal si rezen, Chlapik hovori ze funf funf funfnieco, tak mu davam 5eur a drobne a on ze wenig wenig a ja som nechapal v tej rychlosti co po mne chce, potom si uvedomim ze to stalo 15eur.. v tom momente si uz nepamatam, co som si o tom myslel.. Ale rozhodne som sa na sebe potom smial, ked som si myslel, ze za 5eur si v Nemecku kupim 1 rezen 😄 Ale dnes uz nemam tusenie kolko stoji rezen v restike a to nie je ceny, ale doma mam kvalitnejsie..
Odpovedať
@nikolka1986 My sme nestavali ale kupili rok pred koronu a zariadovali + riesili cely exterier(mur, brana, studna,terasa,zahr domcek, chodniky, vysadba atd). Chceli sme stavat ale nezohnali sme pozemok 🙂 no a co som tak zistoval a lustroval, aj na zaklade znamych co stavali tak napr taky bungalow 120m2 zastavanych sa do stavu holodom dal postavit za 90tis pred koronu, teraz moj odhad cca 130tis. neviem ci cez firmu na kluc, ale cez partiu majstrov na rozne druhy prac by to bolo... Do interieru +20 az 30tis ratajte a takisto tolko navyse aj exterier. No zostante pri zemi, nic luxusne neplanujte, prachy zmiznu ani neviete ako 🙂 No a svojpomoc na to sa nespoliehajte, Teda ak partner/muz je taky, ze chce makat a tuzi po tom sa popri zamestnani sa zadebnit na stavbe na 5r a ma znamych, ktori radi pridu pomoct tak na svojpomoci sa nieco da usetrit ak je zrucny...
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt no ja mám zas "štedrú" skúsenosť z r. 2015 som vbehol v Innsbrucku abo vo Švajčiarsku? niekde do malého butiku ... , chcel som kúpiť jeden hrnček s Alpami (suvenír) cca 4,50€ ale už cez výklad som videl, že mi ide autobus, tak podávam tomu dedkovi 5€ a že nech mi nevydáva, lebo utekám na autobus... spýtal sa "odkiaľ ste?" ja že Slovakia ... tak mi podal ten hrnček aj vrátil moju 5€ že to mám zadarmo a mám utekať na autobus 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@turbot peniaze sa rozkotulaju rychlo, vidim to aj u nas, ze vsetko proste pomaly ide, este dokopy nic nemame a uz kopa penazi je v cudu.
Odpovedať
Do tejto sumy dom by sa mal dat si myslim, aj za nizsiu sumu, ked by si zhanali samy material aj vsetko, len treba na majstrov dozerat, vybavovat co najlepsie ceny a tak podobne. To je niekedy ozaj zahul robit s ludmi.
Odpovedať
Profilova fotka
@nikolka1986 Určite sa dá, či to dokážete aj vy vám tu ale nikto nepovie. Ak o tom uvažujete vážne treba Vám to začať riešiť od kraja a nie od stredu, bude vám treba pozemok, siete, projekt a potom sa bude dať povedať viac okolo ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
@dexter89 šťastlivec....
Odpovedať
@dexter89 heh, tak to už je pekná hanba, keď nás takto vnímajú aj v zahraničí. Ale tak aspoň si ušetril. Čo sa týka toho domu, ono sa to dá, len tomu treba všetko prispôsobiť. Hlavne teda plochu domu a tak isto aj vybavenie. Všetko to tak nejak záleží od šikovnosti
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?