Dezinfekcia ozonom

Uvazujem nad kupou ozonoveho generatora, hlavne kvoli cisteniu klimtaziacie v aute, ale aj prilezitostnu dezinfekciu v dome. Mate niekto skusenosti, vedeli by ste odporucit konkretne nieco? Niektore stoja 50e a maju vykon ozonu 20g/h, ine zas stoja 150e a maju tak 4g/h.
Odpovedať
Profilova fotka
Kúpenú nemám, no chodievali sme na umývarku. to som ani nevedel že sa to dá kúpiť.
Odpovedať
Dá sa urobiť doma, homemade. Je to relatívne jednoduché. Vyvíjač ozónu, ventilátor (ideál s predsadeným filtrom), mechanický časovač, vhodná krabica a napájacia šnúra. Akurát všetko by mali byť napr. plastové, alebo inox keďže ozón má veľmi silný korozívny účinok (aj skrutky, matice atď.). Mám 4 platne, číňan písal, ževraj 40g/h. Funguje skvelo. Po necelej hodine je v miestnosti už hmla. Do áut tiež dávam, napájam to cez menič 12V/230V, ani modifikovaný sínus tomu nevadí.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

Dá sa urobiť doma, homemade. Je to relatívne jedn…
@frantisekca a dezinfikuje rovnako tak ako tento zakupený? veď ono to má dezinfikovať či?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jurp:

Uvazujem nad kupou ozonoveho generatora, hlavne k…
@jurp Záleží od plochy resp. Objemu aký chceš dezinfikovať. V prvom rade pozor - nesmú tam byť rastliny ani živé tvory ak to chceš použiť v dome. A na bezpečnosť - od 6 000 ppm nastáva smrť po pár minútach. Ja s tým dezinfikujem autá, odstráni to aj pachy po cigaretách a doma kúpeľňu a technickú s práčkou.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?