Ako počitať m2 a nestratiť prehľad

Zdravim. Robim sadrokartonarske prace. Doteraz som bol vzdy zamestnany a tym padom plateny od hodiny cize som nikdy neriesil m2. Po tom čo som si otvoril živnost tak sa vsetko samozrejme zmenilo. Potreboval by som radu alebo system ako pristupovat k pocitsniu m2. Ono totizto ked napriklad postavite priecky tak tam viete spraviť maximalne jeden zaklop a s danou pracou koncite pretoze tam potrebuju napr elektrikari podorabat to svoje. A k danej priecke sa vratite niekedy aj o dva tyzdne. 1. Ak mate dohodnutu tyzdennu fakturaciu tak fakturujete aj to ked mate postavenu len konstrukciu? Kolko % z ceny danej priecky je konstrukcia a kolko zaklop,vata tmelenie? 2. Neexistuje nato nejaky software ktory by mi pomohol stym aby som vedel co uz mam zaplatene a co nie? Co som postavil ja a co nie? Ked robim velku stavbu tak sa tu pletu viacere firmy a stracam prehlad 🤷🏻‍♂️ najhorsie je ked musim dokoncovat pracu po inych firmach. Spravia napr konstrukcie a jeden zaklop a idu prec 🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️ Jedna firma mi ponukla ze mi tie m2 bude pocitat ale za 5% z celej sumy prace. Pride mi to vela a okrem toho moc neverim tomu ze by mi to zapisovali spravne. Ono staci sem tam nezapísat nejake otvory a mesacne vam to spravi kopec penazi. Vdaka
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tk1991:

Zdravim. Robim sadrokartonarske prace. Doteraz so…
@tk1991 veď držíš v ruke smartphone a z neho píšeš otázku... Štandartne je v ňom aplikácia Poznámky, prípadne si stiahni Word, Excel,... A zapisuj. Zákazník, dátum a koľko m2. Čo je na tom akože zložité? Prípadne poznámkový blok a ceruzka...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tk1991:

Zdravim. Robim sadrokartonarske prace. Doteraz so…
@tk1991 mal by si si urcit cennik. Priecka dvojplast 16, predsadena stena 13, konstrukcia 8 atd... s izolaciou, bez, priplatok za specialne dosky.... A este si ty pre seba rozbi polozky - konstrukcia + jedna strana zaklop + druha strana + izolacia (lahka/tazka) + stierkovanie Q2/Q3/Q4.... A najjednoduchsie je zakreslovat do vykresu ked si nepamatas a excelovska tabulka. Jeden stlpec typ konstrukcie, druhy stlpec cena za stvorak celej konstrukcie a dalsie stlpce ciastkove fakturacie. Pripadne si urobit podpolozky pre nekompletne konstrukcie. Zbytocne ti softver pre 20 poloziek. Najdolezitejsie je urobit rozbor poloziek a jednu zakladnu tabulku kde len budes obmienat konstrukcie a jednotkove ceny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@tk1991 veď držíš v ruke smartphone a z neho píše…
@megdesign ... ale čo ak teraz četuje z PC ? 🤣
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@megdesign ... ale čo ak teraz četuje z PC ? 🤣
@petersd o to lepšie. 😃
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wivik:

@tk1991 mal by si si urcit cennik. Priecka dvojpl…
@wivik Zdravím. vec sa má tak že robím na veľkých stavbach. Pri niečom menšom by to nebolo problém ale tuna je normálna vecže urobím konštrukciu a záklop a následne sa k tomu vratim o tri týždne a zatiaľ pracujem o tri poschodia vyššie. Naposledny sa mi to stalo minulý mesiac. Na stavbe sa z ničoho nič stratili elektrikári a nebol kto robiť. Preto ma zaujímalo ako to riešia napr väčšie firmy ktoré majú napr. aj 10 stavieb a kontroľujú to čo kto nafaktúroval.
Odpovedať
Dlhe roky si pisem pracovny dennik, normálne papierový. Rutina, na ktoru som si davno zvykol. Elektronický by bol určite lepší, lebo sa nikdy nestratí a dá sa v ňom vyhľávať extrémne jednoducho. Ale ja nerád ďatlujem do mobilu a notas kvoli tomu zapinat nebudem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tk1991:

@wivik Zdravím. vec sa má tak že robím na veľkých…
@tk1991 tak firmy maju majstrov, ktori rozdeluju robotu a preto vedia kto, kde a kolko urobil. Majster da potom cisla pripravarovi a ten to nahadze do excelu kde sa mu jednotlive fakturacie naratavaju a odcitava sa rozdiel z celkoveho mnozstva. Pre teba je excel najlepsi na konci aby si videl ked mas rozbite konstrukcie ci si nakoniec celu aj vyfakturoval ked si ju aj celu urobil. Mozes si pisat na papier denne, ale za mna je to najrychlejsie a najprehladnejsie nahodit do excelu. Ked si uz raz vytvoris poriadnu tabulku, tak potom ju len kopirujes a obmienas len konstrukcie.
Odpovedať
v prvom rade by som si urcila riadny cennik kolko beriem za m2 a aj konkretne m2 coho. a tak si to zapisuj do nejakeho poznamkoveho bloku, popripade ak vies robit v excel tabulkach.
Odpovedať
Zober pero, papier a začni zapisovať, všetko čo sa spraví, čo sa má spraviť a rovno si k tomu píš ceny. Časom prídeš na to, ako si systém vylepšiť 😉
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mumoo:

Zober pero, papier a začni zapisovať, všetko čo s…
@mumoo toto by som povazoval asi za taky zaklad. Urcit si kolko za co chce zobrat, rozpisat si kolko kto bude coho chciet no a nasledne uz len kalkulacka funguj.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?