Aké máte skúsenosti s Kiou Cee´d ako rodinným autom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Neviem, či tu už existuje nejaká podobná téma...Chcem sa Vás spýtať, či už niekto má osobné skúsenosti s autom tipu: Kia ceed alebo Kia soul (Je to novinka - no z tejto značky veľmi obľúbená) a tak si myslím, že niekto by sa mohol nájsť...Zvažujeme kúpu tak zbieram info aj pomimo :-)
Odpovedať
1
11
12
Profilova fotka
Tak tak, este som na materskej, uvidime, ako vsetko budeme zvladat, a dufam, ze budem moct nadalej ucit...a navyse mi to umozni byt nadalej s detmi.... Ale je to v skutku o tom, ako kto vyjde s financiami. tiez poznam ludi, ktori s ucitelovanim skoncili prave pre nizky plat.... :-( My tiez chceme jazdenku....velke, spolahlive....ale musime predat to nase :-N
Odpovedať
tak ja si neviem predstavit chodit s malymi detmi metrom alebo inym typom mhd...a na nakupy uz vobec nie...v tomto som asi rozmaznana... :-N
Odpovedať
sirinka neviem ja deti este nemam :-D , ale so mnou do prace chodi jedna mamicka s 5 detmi v metre a zatial vyzera byt stastna :-D my napr. chodime na nakupy bez auta a nevidim v tom problem akurat s detmi by som uz auto chcela = ja zasa nechapem ludi, ktori chodia s autom vsade aj po mlieko do blizkeho obchodu :-|
Odpovedať
Profilova fotka
v tomto som aj ja rozmaznaná :-D
Odpovedať
yvetta, prazske metro nie je bratislavsky autobus, zial :-( ja som prestala mhd pouzivat uz ked som bola tehotna - nikto ma tam nepustil sadnut napriek 10-kilovemu bruchu v 40-stupnovych teplotach, nehovoriac o tom smrade a spine vsade... viem si prestavit cestovat elektrickou s malou ale urcite nie v autobuse alebo trolejbuse :-( a kedze k nam elektricka nechodi tak mam smolu :-( takze neviem ci je to rozmaznanostou - ale ked idem niekde s malickou tak bud pesi alebo autom ( teraz nastastie vela chodime pesi, lebo mame do jedneho kilometra obchody - je to krasna prechadzka parkom :-) ) keby vedeli v ba postavit metro, tak by sa myslim dopravna situacia vyrazne zlepsila ( vela ludi, vratane mna, by si rozmyslelo ci sa trepat v zapchach vlastnym autom, alebo ist pohodlne metrom ) P.S:: v prahe a v parizi chodime tiez len metrom ;-)
Odpovedať
dai jasne ze chapem .... ;-)
Odpovedať
ja robim nakup tak raz za tyzden...to by som asi neuniesla inac ako v aute... :-p yvetta teda tu mamicku obdivujem...musi mat bozsku trpezlivost a poslusne deticky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tiež nechápem ako môže niekto chodiť stále všade aj na kratučké trasy autom, ale medzi nami tak aj tí ľudia vyzerajú, krátke tučné nohy, ble... :-D keď som ešte nemala auto ( mhd neznášam od malička vždy som sa v autobuse povracala), tak som chodila všade pešo, hlavne do práce na vyšších topánkach, hmmm to boli nožičky, krásne vypracované, žiadna celula, také akurátne svaly na lýtkach, achh...
Odpovedať
tilly a teraz to ako vyzera? :-D ja som zacala v praci chodit po schodoch uz len pesi - a je to pekna makacka, ale za tie nohy to stoji 8-)
Odpovedať
tak ja som sa nebahla zase v praci...ako sestricka 1000x hore dole po chodbach...ale tiez som casto chodila peso po Ba, kym som nemala dieta, potom sme sa odstahovali do Senca a byvame mimo mesta, takze s kocikom po ceste by som nechodila, tak chodim vzdy autom do centra, tam odparkujem a uz brazdime...alebo tu po medzi domceky...ja velmi rada chodim, aj niekolko hodin sa dokazem prechadzat. ale poznam takych, co v mojom rodnom meste sadnu pred cinziakom do auta, odvezu sa pred vchod obchodu, ktory je mimochodom hned vedla, nakupia a zase si to privezu...trapia to ubohe auto asi minutovou jazdou, ale co uz...a to sa da prejst peso z jedneho konca mestecka na druhy za 15 minut ;-)
Odpovedať
sirinka, hold niektori svoje auto miluju a nevedia byt bez neho ani minutku, aby neziarlilo - to je o spolocne stravenom case, nie o trapeni auticka :-D poznam takych fanatikov... u nas je to asi podobne, odkedy mam malicku tak na dlhsie vzdialenosti len autom - na velky nakup chodime 1x do tyzdna, inak male robime v okolitych obchodikoch a to je prijemna prechadzka. ono asi zalezi aj od toho kde clovek zije, kolko ma volneho casu, ako deti posluchaju a pod. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
mne by sa asi nechcelo vyparkovávať a parkovať kvôli minútke jazdy :-D teraz... sa to nedá porovnať s minulosťou :-N , nohy oproti ostatnému telu (bruško už pomaly zas rastie) sa celkom dajú :-D tiež chodím výlučne po schodoch, výťahov sa bojím :-N a teším sa na dlllhé prechádzky s kočíkom zas...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
tak aj ja rada chodim a chodim....zatial byvame na 3.poschodi bez vytahu, ako tehulka bezne vybehla, a ako mamicka dvoch deticiek, velakrat tahala vanicku s drobcom v jednej ruke a v druhej dcerku...taky som vypracovana :o)))
Odpovedať
janula, ja som ten isty pripad - 4-te poschodie bez vytahu - ako tehulka niekolkokrat za den, s malickou taktiez - do ruky vanicka a islo sa :-) uprimne -bol to velky motivacny faktor na hladanie byvania s vytahom :-D
Odpovedať
tilly, tilly ...základ máme ten istý - neboj nič, na auto financie mám - voje vlastné zdroje - keď už píšeš o tomto... No a keď ťa štve niečo také ako kto tebe prispeje... mala si na to myslieť keď sa šrotovalo :-D :-D ušlo by sa možno aj tebe.. :-D :-p
Odpovedať
Profilova fotka
mate niektora skusenosti s autom http://www.hyundai.sk/modely/getz-far... hyundai Getz?
Odpovedať
Profilova fotka
keď ste tú písali o tých touranoch, v sobotu som viezla susede domov tourana, 1,9 TDi, oooo, dooobre sa išlo, stačilo len trošku pohladkať plyn a už som bola doma, ani neviem ako, tak dobre sa predbiehalo, je to dynamické, vysoký posed, človek všetko vidí, super, fakt, veľmi dobre sa to šoférovalo... ajka, vieš čo ma napr. štve? že na šrotovné sa peniaze našli, ale chcú zrušiť príspevok pri narodení dieťaťa, lebo na to momentálne nie sú peniaze, keď budem mať tento rok druhé dieťa a budem musieť ísť do práce, tak mi zoberú rodičovský príspevok, to ma štve... lebo nemôžem zostať 3 roky na materskej, musím ísť do práce a oni ma ešte idú diskriminovať za to, že platím nehorázne odvody a dane... kebyže zostanem pekne tri roky doma, ešte mi aj prispejú a prd odo mňa dostanú... toto mi príde blbé...
Odpovedať
suhlasim s tilly, ajka je dost uzkoprse sa vytesovat z nejakeho jednorazoveho prispevku ked dlhodobe sa rusia.( mozno nemala co srotovat, nie kazdy kupuje 10 a viacrocne auto ako svoje prve auto...) tie prispevky sa rusia hlavne ludom ktori do systemu najviac odvadzaju... neviem ci to ma nieco spolocne s nejakou solidaritou ( ta by mala byt doprovolna ) alebo spravodlivostou ( lebo ta by mala platit pre vsetkych rovnako )... a presne ako tily pise, trestat matky zato ze sa skor vratia do prace a zacnu odvadzat dalsie poplatky do statu ( od ktoreho vlastne nic nedostavaju ) a pritom financovat dievcatka, ktore mnohokrat neprispeli nic ( zostali tehotne hned po strednej ) a sedia pekne na zadku 3 roky, pripadne dlhsie lebo sa nevedia zamestnat, je na hlavu postavene... :-( ten zakon sa zatial neprijal a ja verim ze nasej vlade dojde o com je podpora rodiny a ani ho neprijmu.... :-| ja som teraz videl tu novu Q5 - a ta je milunka - je dost velka, pritom nie tak obrovska ako Q7 a nie tak draha a vykon ma super - podla mna tiez fajn rodinne auto ;-)
Odpovedať
joooooj Q5 je mnamy mnamy.... a v takej bielej ci bordooooo... raz sme pri nej zaparkovali a nemohli ma od nej odtrhnut :-D len hold mimo nasho rozpoctu :-( navyse kym nepostavime dom, tak nad inym (nieto este novym) autom neuvazujeme... nas stat bohuzial podporuje vzdy to, co netreba...
Odpovedať
dai je to sice mimo temy ale ten zakon co spominala tilly uz prijali.. ]-( a plati od 1.1.2009
Odpovedať
to vazne lienocka? prepacte som teda teraz od temy... znamena to ze ked sa vratis do prace pred uprsanim tych 3 rokoch tak stracas narok na prispevok? moja mala bude mat 2 roky a mam opatrovatelku ktorej platim, pracujem... znamena to ze nemam narok na rodicovsky prispevok? dakujem za informacie ikke prosim nemaz, nechcem zakladat novu temu a fakt ma to zaujima :-(
Odpovedať
dai ty si budes este moct uplatnit prechodne obdobie lebo predpokladam ze na RD si nastupila pred 1.1.2009 a budes moct ist pdola stareho modelu. ze ti RP ostane... ale tilly pri druhom babetku uz nie.. ak bude chciet ist robit aj na par hodin.. a dieta jej bude opatrovat opatrovatelka bez zivnosti, alebo babka a pod.. Rp jej odoberu a daju jej 1200 sk /preratj na EUR/ ak si da varovat panej so zivonostou na opatrovanie deti alebo do sukromnej skolky tak jej preplatia naklady ale len do vysky RP ale bude tomusiet chodit mesacne dokladovat na urad.. ale kuk do paragrafov na MK...
Odpovedať
dik za info lienocka... hm, to by sa mi dost hodilo, kedze platim za opatrovatelku so zivnostou 4x viac ako je RP - ak mi to bude stat preplacat ( je to cca. hodnota aj sukromnej skolky ) tak budem len rada... ! ked uz sa tak fajn rozhodli tak neviem preco tam zas buchli tie vrchne obmedzenia... tomu fakt nerozumiem ( neviem preco by som prvych 6 mesiacov nemohla dostavat 70 % mojho platu ked som 10 rokov predtym odvadzala z toho isteho platu nenormalne dane do systemu , detto pri tych nakladoch na skolku... predsa idem do prace a zase platit dane - ja uz tomu nerozumiem o co vlastne pri vytvarani tych zakonov ide a kto tam rozhoduje :-() oki , som sa rozculila... sorry... vratme sa zase k teme :-( sa ospravedlnujem
Odpovedať
preplatia ti to len do vysky RP.... tu opatrovatelku so zivnostou..
Odpovedať
baby, na sk su nejake divne zakony-im ide asi o to, aby sedeli mamicky na RD doma na zadku a nic nerobili =-)
Odpovedať
Profilova fotka
Auto pre rodinku,napr. Dacia: http://www.daciagroup.sk/sk/DaciaSITe... pohodlná, veľká, pekná, nie drahá :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dai, platí to pre deti narodené v roku 2009... ja by som mala mať bábo v novembri... tiež sa mi zdá, že tento štát podporuje lenivých, sorry... odkedy je tam tomanová, je to len na vytočenie, hlavne táto kravina...
Odpovedať
Profilova fotka
caute...konecne sme sa dokali po troch mesiacoch neustaleho hladania sme konecne nasli aj my to svoje auticko.. skoda fabia combi, 1.9 tdi, 2001 (bohuzial od ruky, nemame na nove), 120 000 km, za 4500eur... konecne sme boli v nedelu po dlhom case aj na vylet...juj som taka rada
Odpovedať
no aj my uz mame objednane...zaplatenu zalohu. maj - jun je tu... nakoniec sme zobrali Ford Fusion za necelych 10 000 EUR s velkou vybavou /metaliza, klima radio, nejake disky ci co.. cosi v bezpecnosti a vela inych veci..../ samozrejme plus povinna vybava v tom tak dufam ze budeme spokojny...
Odpovedať
1
11
12
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?