Dobry den, chcem sa spytat, ci niekto neriesil urgencny list na katastralny urad? bolo nam na urade povedane, ze tak sa veci daju urychlit - ide o zapis rozostavanej stavby na LV. Vraj neexistuje ziadny oficialny document, len teda sami nieco sformulovat. chcela som sa spytat, ci niekto neriesil niekedy nieco podobne? dakujem vopred
@stanka55 Áno. Dával som zapísať zrušenie záložného práva a trvalo to neskutočne dlho. Ani po 3 mesiacoch to nebolo zapísané. Tiež som to bol urgovať na katastri a poradili mi, aby som napísal urgenciu.
Najprv riešia najstaršie návrhy, potom urgencie a potom tie ostatné. Po urgencii mi to zapísali cca do 2 - 3 týždňov. Ale pravdou je, že to cez svoje linky urgoval aj budúci kupujúci, tak neviem, či zabrali jeho aktivity, alebo moja urgencia.
Ja som to napísal obyčajným listom v nasledovnom znení:
Vec: Urgencia zápisu návrhu č. Z XXXXX/2016
Dňa 7.12.2016 podala spoločnosť Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s. návrh na výmaz záložného práva evidovaného pod č. V-12512/2015 na liste vlastníctva č. 1234, okres Bratislava IV, katastrálne územie Karlova Ves. Návrhu bolo pridelené číslo Z22222/2016 a v súčasnosti je návrh v konaní po lehote.
Nakoľko potrebujem realizovať na katastri ďalšie úkony s nehnuteľnosťou, chcel by som Vás požiadať o čo najrýchlejšie povolenie zápisu – výmazu záložného práva.
Za kladné vybavenie vopred ďakujem.
Robi sa to tak, rodinny znamy tiez posielali urgenciu lebo oni tiez cakali uz peknych par mesiacov tak stratili nervy a potom sa to vybavilo do nejakych troch tyzdnov ale viem, ze oni poslali dve, jeden tyzden jednu a druhy tyzden druhu. Ale tiez tomu velmi neverili, ze by to mohlo pomoct, lebo oni to tam vraj len daju na kopu a hotovo ale skusit to mozete.
@eva_ave1 Pomáha to. Teda vybavia to rýchlejšie keď vidia, že človek už čaká, ono sa sem tam stane, že na niekoho "zabudnú", založí sa to niekde a potom zbadajú, že aha tak aj takéto niečo tu máme a vrátia sa k tomu. Tam je bordel v tom, už koľko rokov sa sľubuje, že to bude všetko v elektronickej podobe a nebudú sa veci "strácať" a furt nič.