Stavebny urad Presov - Kolaudacia

Zdravim, chcel by som sa opytat na Vase cerstve skusenosti (posledne 2 roky) ohladom kolaudacie, spadajuce do posobnosti stavebneho uradu Presov. Existuje moznost skolaudovat rodinny dom bez zateplenia? V minulosti totiz bolo mozne skolaudovat dom bez zateplenia, s tym ze kolaudacia bola udelena, akurat sa stanovila podmienka zateplit dom do nejakeho obdobia (trebars do 1 roka). Je toto stale mozne ? Chapem, ze nevyhnutnostou pri kolaudacii je energeticky certifikat, ktory bez zateplenia urcite nevyjde na A0, ale online spolocnost pre vydavanie energo-certifikatov to ma v popise, doslova uvadza toto: "S takýmto energetickým certifikátom jednak stavbu môžete skolaudovať a bude platný aj po zateplení. Navyše uvidíte rozdiel spotreby energie medzi zateplenou a nezateplenou budovou. Častokrát klienti potrebujú certifikát (či už kvôli úverom, kolaudácii, nutnému presťahovaniu sa...), keď ešte nemá budova hotovú fasádu a obávajú sa, či sa môže EC vyhotoviť alebo nie. Odpoveď je teda: môže, po zateplení ECB platí ďalej bez nutnosti jeho prerobenia po celú dobu svojej platnosti (10 rokov), navyše je výhoda tá, že viete porovnať spotrebu energie medzi nezateplenou a zateplenou budovou." Otazka teda znie, ci prax na stavebnych uradoch je ina, ako tato teoria. Budem vdacny ak sa so mnou podelite o vase skusenosti pri tomto procese. Dakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frankiee_7:

Zdravim, chcel by som sa opytat na Vase cerstve …
@frankiee_7 Myslím, že si to zle pochopil. EC platí 10 rokov, bez ohľadu na to, že sa počas jeho platnosti zmenili podmienky jeho výpočtu, alebo nastali zmeny v nehnuteľnosti. Keď niekto vylepšil bilanciu a/alebo chce/potrebuje nový, tak si ho dá vypracovať podľa aktuálnych podmienok.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?