Dobrý deň chcela by som sa opýtať či niekto nemá podobnú situáciu. Mala som chrobaciky v obývačke stále som ich zabíjala až kým zmizli čo som bola rada nuž teraz ich mám v spálni a je ich strašne veľa a neviem sa ich vôbec zbaviť a neviem ani nájsť aké chrobaciky to sú ale vyzerá to na zrniara čierneho 🤷🏻♀️ neviete niekto ako sa toho zbaviť čo najskôr? Stále je ich viac a viac
@domcaaaa7 Dobre tipuješ, bude to zrniar čierny. V obývačke sa necítili už v bezpečí, tak sa presunuli do spálne... 😄 😄
V spálni musíš mať niečo, čo im chutí, alebo v čom prebývajú. Možno máš nejaký prírodný EKO paravan, EKO matrace zo slamy alebo niečo podobné, v čom je spokojný. Musí tam mať nejakú potravu, keď sa tam zdržuje. Nemáš tam nejakú sušenú kyticu z poľných rastlín?
Polož lepivé pásy (také žlté alebo biele) na zem na viac miest. Kde sa ich najviac prilepí, tak tam budú mať svoje "sídlo". Potom už to hniezdo stačí len vystriekať insekticídom - napr. Biolit.
@chrobak7 prosím ťa vieš mi povedať čo je toto za chrobáka ? Konečne sa mi podarilo ho aj odfotiť. Cez deň nič a večer ich vylieza kooopec chodia zvonka a keď som večer pozrel na balkón bolo ich tam rozlezenych asi 50..aj to lieta ale tak akoby dosť nešikovne no nikdy sme s tým nemali problém až teraz posledné 2 týždne
@jozeff32 Zle viditeľná fotka, z fotky nie je vidno, aký je veľký. To je dosť podstatné, lebo takto vyzerá možno aj desiatka chrobákov. Ale môže to byť kľudne aj ten potemník, aj keď sa čudujem, že je na balkóne. Jedine, že by ste tam mali nejaké potraviny.
Tiež sme ich mali, stále od niekaľ vyliezali. všetky potraviny sme kontrolovali a nič. Asi po dvoch týždňoch sme zistili že sú v krmive pre škrečka takže hneď ako sme celé balenie vyhodili tak zmizli.
@jozeff32 Ahoj my máme presne týchto tiež doma. Čo som zisťoval, malo by ísť o behúnika plsnatého. U nás tiež cez deň ani jeden a večer sa objavia. Ťahá ich umelé svetlo a prejdú cez všetko, sieťky vôbec nepomáhajú.
Ahojte.
Zistila som, že existuje množsto druhov čiernych chrobákov, ktoré sa môžu u vás doma usídliť. Dôležitým faktorom pri ich identifikácii je veľkosť. Napríklad behúnik plstnatý dosahuje až 1,5 centimetra. Viaci o ňom sa dozviete tu ➡️https://www.modrastrecha.sk/magazine/mate-doma-cierne-chrobaky-mozno-u-vas-byva-behunik-plstnaty/
Vedeli ste napríklad o tom, že vysoké horúčavy veštia inváziu behúnika plstnatého alebo o tom, že vylučuje sekrét, ktorý obsahuje kyselinu mravčiu, preto by ste ho určite nemali chytať do holej ruky?