Vonkajsie zaluzie predpriprava

Profilova fotka
Zdravim, prosim chcem sa opytat ak je tu niekto kto sa rozumie do vonkajsich zaluzii, bol by moc problem urobit este predpripravu pred zateplenim domu? Myslim tym tahat zasa elektriku na kazde okno plus ako by to bolo s vypinacom? Nakolko su uz urobene vnutri omiekty ci by sa muselo zasa vela sekat do kazdej izby alebo je aj nejake ine riesenie? Pozerala som aj tie manualne ale tam tiez neviem ako sa daju zatiahnut ci iba zvonku alebo by bola moznost aj zvnutra? Ak by bola moznost zatiahnutia aj zvnutra bolo by to super a stacili by aj manualne. Nevyznam sa do toho preto by som bola rada ak by ste mi vedeli pomoct kto sa v tom hybe. Dakujem. (Foto ilustracne)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od adzika:

Zdravim, prosim chcem sa opytat ak je tu niekto k…
@adzika samozrejme, ze mozes zaluzie ovladat zvnutra. tu kluku na ovladanie mas vnutri pri okne, nie vonku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adzika:

Zdravim, prosim chcem sa opytat ak je tu niekto k…
@adzika ak nieje ešte zateplené, dá sa ťahať elektrika k oknám po vonkajšku a prevŕtať sa len v mieste, kde budú vypínače dnu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adzika:

Zdravim, prosim chcem sa opytat ak je tu niekto k…
@adzika Ako napísal megdesign, stačí vyviesť niekde zvnútra elektrinu na fasádu a zvyšok už potiahneš po fasáde pod zateplením. Ani vnútri nemusíš robiť vypínače, stačí mať žalúzia na DO. Len treba dať pozor, lebo kastlík na žalúzia má tuším 19 cm a keď dáš tenké zateplenie, tak ten kastlík do EPS neschová, bude ti trčať. Musíš dať potom hrubšie zateplenie. Tak, aby aj kastlík bol prekrytý aspoň 2 cm EPS (nie kvôli izolácii, ale kvôli rovnakému povrchu pre omietku).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adzika:

Zdravim, prosim chcem sa opytat ak je tu niekto k…
@adzika ja som dve zalúžia robil ešte pred zateplením, a druhé dve do už existujúceho zateplenia, bez el. prípravy , obe prevedenia sú schovaný kastlík priznaný som nechcel, po týchto skúsenostiach, bola to neskutočná drbačka a pochybujem, že by som našiel firmu ktorá by mi to spravila, každému odporúčam spraviť predprípravu (osadenie kastlíka či už z OSB, Al plech, pozinkovaný plech+kábel, ak je všetko zvnútra hotové tak motor na DO) kastlík myslím že vnútorný rozmer najmenší môže byť 13 cm, a žalúzie si potom dokúpiš, keď našetríš, vyhráš, zdedíš...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od maros11:

@adzika ja som dve zalúžia robil ešte pred zatepl…
@maros11 rozmer (výška) kastlika závisí od toho, koľko žalúzie sa tam musí schovať. Hĺbka kastlika je 14cm pri Z žalúziách...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@maros11 rozmer (výška) kastlika závisí od toho, …
@megdesign áno to ja viem, ja som si robil kastlík vnútorný rozmer, hĺbku na 13 cm na Z-ko, to som len spomenul, že teoreticky sa dá použiť zateplenie ako minimum aby sa schoval kastlík napr.16 cm.
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem vam vsetkym :)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od adzika:

Dakujem vam vsetkym :)
@adzika takze ktoru moznost zvolite? to manualne ovladanie predsa len?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@adzika Ako napísal megdesign, stačí vyviesť niek…
@chrobak7 ahoj. Je jedno či sa prekryje eps či xps?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od svehlik:

@adzika takze ktoru moznost zvolite? to manualne …
@svehlik A prečo manuálne? Nie je predsa len lepšie zvoliť na ovládanie na diaľku? Podľa mňa je to oveľa praktickejšie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od luxino:

@chrobak7 ahoj. Je jedno či sa prekryje eps či xp…
@luxino Neviem, asi jedno. Ale XPS je trvrdšie, takže asi XPS by bolo vhodnejšie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adzika:

Zdravim, prosim chcem sa opytat ak je tu niekto k…
@adzika ak ste ešte nerobili tak je to v pohode a dokonca robia aj keď už je fasáda a úplne v pohode. To je už samozrejme väčší zásah. Elektriky by som sa nebál. Z hociktorého svetelného okruhu sa spraví odbočka prevrat sa diera von a drážka sa urobí vonka a samozrejme vyspravi. Všetko ťahať v chranickach a dookola by som dal nehorlave zateplenie napríklad. minerálnu vatu. Tak isto sa to robí aj v prípade zvodu bleskozvodu. Ovládanie môžete dať manuálne tlačidlom a keď chcete aj na diaľku tak pod tlačidlo vložíte nejaký Smart modul a je vybavené :). Nebudete mať síce diaľkové ovládanie ale tlačidlo a mobilný telefón. Klula je na novom dome dosť nezmysel.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?