Vonkajšie žalúzie pred realizáciou stavby

Riešime obvodové múry bez zateplenia a problém sú izolácie betónu nad oknami a žalúziové kastlíky od Ytongu. Nemám ešte vybraté žalúzie a neviem či tieto kastlíky sú vhodné pre všetky žalúzie? Môžete poradiť ako postupovať?
Odpovedať
obrat sa rovno na dodavatela zaluzii, nech ti povedia, ci je to mozne, alebo treba ine kastliky, alebo ako mas postupovat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tamari87:

obrat sa rovno na dodavatela zaluzii, nech ti pov…
@tamari87 Ok. iba sa začínam orientovať, tak som myslel, že má niekto s tým skúsenosti. Aj tak ďakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vladimir399:

@tamari87 Ok. iba sa začínam orientovať, tak som …
@vladimir399 akú hrúbku muriva máš? Kastlik ma 14cm tak ak máš 50cm tak na preklad snáď stačí 30cm, 6cm dáš xps alebo purenit a hotovo. Pripadne 4cm a zvonka 2cm aby boli skryté. Neviem či heluz nemá na to aj nejaké špeciálne preklady čo to už majú v sebe. Ale asi nebudú lacné.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od igor256:

@vladimir399 akú hrúbku muriva máš? Kastlik ma 14…
@igor256 Ytong Lambdu 500 a chcem tam dať ytong kastlik, len podľa toho asi musím hľadať žalúzie.
Odpovedať
@vladimir399 https://www.xella.cz/cs_CZ/zaluziove-... toto? Píšu, že má hrúbku 164mm (vonkajšiu, dosky majú 15mm, tzn vnútorná je 134mm. Nám hovorili pri montáži žalúzií, že (na Z90) treba nechať 140mm. Myslím, že tých 6mm sa bude dať prežiť. Treba sa spýtať. My sme boli spokojný s Lamelland. Inak ešte by som dal medzi preklad a tento kastlik dodatočnú izoláciu, lebo 15mm je dosť málo. Aspoň 3cm styrodur/purenit. Preklad je predpokladám ratany 30cm.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?