Sadrove omietky a problemy s malovanim

sadrove omietky gletovane baumit...skusobne som namaloval stenu za buducim roldorom....zostali taketo flaky...fotene makro plocha 15#15cm...je to 3krat malovane HETom...hlbkovy penetrak duvilax...forum som si samozrejme precital tak mi z tych rad vychadza asi toto....penetrak radsej 2krat,prestavky v schnuti dodrzat a potom najlepsie farba dulux,jupol,het...oprava chyb sadrou a prebrusit pred penetraciou?alebo po prvom natere?.dik za rady...
Odpovedať
Profilova fotka
Dvakrát penetrovať.Poriadne rozvaľkať farbu na valci nešetriť.Ak urobíte čmuhu tak prebrúsiť napenetrovať atd....
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som glejtovane omietky penetroval 1:1 riedenym bielym duluxom a na to 2x farba dulux. Niektore steny mam len raz a su super , ziadne flaky, viem o nich len ja ze su malovane len raz jemne bezovou farbou. Sorry ale nemam sajnu kde moze byt problem.
Odpovedať
Profilova fotka
Ten penetrák bol riedený podľa návodu? Takéto podobné fľaky vznikajú, keď nie je penetrák dostatočne zriedený. Vymenila by som aj farbu za značky, ktoré nezvyknú robiť problémy, napr. Esmal alebo Dulux.
Odpovedať
Toto neni od farby kebi to natriete hned aj esmalom to je jedno .Na fotke my to pripadá ako zle vyhladené ale foto može klamať (skreslovať ).Inak Najlepšie je to opraviť finalnim tmelom
Odpovedať
tak aje vymalovane....DULUX 2krat a vsetko je krasne ...dakujem vsetkym za rady
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 rokoch
@roman818 dobry den, nam na gletovanych omietkach po naneseni penetraku (haftgrund EG od Caparolu) vznikol podobny problem (taka pomarancova kora). Prisli ste prosim na pricinu? Ako ste dany problem vyriesili? Pripadne, stretol sa s tym este niekto? Dakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@moni2210 keďže ti nikto neodpovedal, skúsim sa ťa opýtať, ako si to nakoniec vyriešil?
Odpovedať
@terry25 Problemom bola sintrova (spekana) vrstva, ktora vznikla na povrchu gletovanych omietok. Tato vrstva je uplne nenasiakava. Skuste nastriekat rozprasovacom cistu vodu na steny a tam, kde je sintrova vrstva to len stecie po povrchu, nenasiakne a to sa stane aj s penetrakom, ktory len stecie po povrchu. Omietky sme reklamovali. Prisiel zhotovitel aj zastupca Baumitu. Pan z Baumitu potvrdil, ze ide o sintrovu vrstvu priamo pri obhliadke, ozrejmil, ze vznika pri nespravnom vetrani pocas omietania. Po 2 mesiacoch cakania na oficialne vyrozumenie reklamacie Baumit ani zhotovitel neprevzali zodpovednost a nijak sa na naprave nepodielali. Opravovali sme si vsetko samy svojpomocne. Brusenie vobec nepomohlo. Ziadny penetrak to nevysriesi. Je potrebne nejak odstranit tu sintrovu vrstvu. V podstate sme mali 2 moznosti, obe zle. Prestierkovat alebo kupit od Baumitu na to urceny vyrobok (BaumitsinterFluid) a naniest ho na omietky. U nas sme nanasali tento vyrobok v 1 miestnosti a boli potrebne 3 vrstvy a niekde to aj tak nepomohlo. Cena BaumitSinterFluid nateru je velmi vysoka, obzvlast ak si pozriete zlozenie. V podstate ide o kyselinu citronovu, prip. Octovu. Na dalsie miestnosti sme teda pouzili 10%roztok kyseliny citronovej s viac ci menej uspokojivym vysledkom. Taktiez boli potrebne 3 vrstvy. Este k Baumitu, u nas sice vie Baumit, ze to vznika, ale zrejme neskolia zhotovitelov ako sa tomu vyhnut a ani pri ratioglett tech. listoch nie je upozornenie, ze nieco take moze vzniknut. Druhykrat by sme do nesli do gletovanych omietok. Viac na tuto temu sa da najst na nemeckych strankach.
Odpovedať
@moni2210 fu, vďaka za podrobné vysvetlenie. Ja mám tiež miestami také hladké plochy, kde bolo asi viackrat zatiahnuté hladitkom, no zdá sa, že penetrak na tom drží, takže snáď bude OK.
Odpovedať
@moni2210 "ide o sintrovu vrstvu priamo pri obhliadke, ozrejmil, ze vznika pri nespravnom vetrani pocas omietania." Aké je nesprávne vetranie počas omietania ? Môžeš to trošku vysvetliť ?
Odpovedať
Našiel som toto: Na povrchu omietok ako dôsledok nedostatočného vetrania a nízkej teploty vzduchu pri ich zrení môže vzniknúť tzv. sintrová vrstva, ktorá vytvára extrémne nenasiakavý povrch. Túto vrstvu je potrebné zoškrabať alebo zbrúsiť a povrch následne navlhčiť vodou.
Odpovedať
To je prave to, co sme chceli vediet od Baumitu a aj nasho zhotovitela, co je to spravne vetranie. Odpoved sme nedostali. Ma sa vetrat pocas gletovania? Po gletovani? Ma sa vetrat formou prievanu alebo ventilackou? Odpovede na tieto otazky sme v podstate nedostali. Omietanie trvalo 3 tyzdne, pocas ktorych bol za vetranie zodpovedný zhotovitel. Pri preberani diela sme neboli nijak pouceny o tom, ako spravne vetrat. Po prevzati diela sme vetrali kazdy den. Sintrova vrstva vznikla aj v miestach, kde majstri gletovali povrch na zaciatku prac a teda v tych izbach mali vetranie na starosti oni pocas skoro 3 tyzdnov.
Odpovedať
Článok sa načítava...
U nas brusenie nepomohlo vobec a bolo potrebne prebrusene miesta stierkovat - hoci teda nie celoplosne.
Odpovedať
@moni2210 u mňa dokončili sadrové strojové omietky pred týždňom a riadim sa postupom podľa tech. listu výrobcu omietky. Dúfam, že nebudem mať problém ako ty...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?