Prosím o pomoc pri voľbe farieb na steny

Profilova fotka
ahojte, chcem sa poradiť, ako nakombinovať farby stien, podlahy (tá teda bude tmavá, v tom mám jasno) a dverí. čeže, keď vychádzam, že bude tmavá podlaha, tak už tmavé dvere mi príde už moc pochnúrne, tak neviem. bledé drevo sa mi k tomu už vôbec nehodí a biela by bola fain, ale asi iba v prípade, že všetky steny budú farebné. takže sa vôbec neviem rozhodnúť potom rozmýšľam nad kuchyňou, teda tou časťou v tvare U. Keďže za kuch.linkou nechcem mať kachličky ale taký umývateľnu farbu, prirovnala by som to k leštenému betónu, tak ma napadlo, že či tak nezobrať rovno celú kuchyňu a aj špajzu, len či to nie je moc obývačka, takže tam by som chcela vychádzať z toho, že máme bordový gauč a sedačku, takže by som chcela krb z bordovou a možno ešte jednu stenu, ale ktoru? prichádza asi do úvahy tú, čo je z druhej strany schodisko, tam bude TV, ale neviem, či celú stenu, keďže sú tam aj dvere, alebo len časť po preklad (to je vlastne po tú stenu, ktorá je na pláne ale v reáli tam už nie je). Alebo potom ešte môže byť stena oproti krbu, kde sú tiež dvere do kúpelne. Tam by som tiež možno chcela nejaké nálepky na stenu. no a ešte by som chcela poradiť, ako opticky zväčšiť spálňu, ktorá je fakt extrémne malá, nejakých 2,8x2,8m každá rada nad zlato túto otázku som už položila v inej téme, ale bohužiaľ zostala nepovšimnutá (až na nejaké výnimky), tak zakladám novú tému a dúfam, že mi niekto poradí :)
Odpovedať
kili vy staviate dom? pozerala som album tvoj. preco mate taku malu spalnu? neda sa to dako roztiahnut? niekde posunut priecku. lebo je naozaj mala. alebo zamenit detom ak maju väcsiu izbu. akoze my planujeme maly domcek ale s tym rozmerom mame kupelnu. tam pomoze fakt len to ze tam das zrkadlo a vymalujes na bielo alebo daka pastelova svetla farba. nezapratat celu izbu nabytkom ak sa da. dat len postel stolik a daku komodu. ak je moznost tak vstavana skrina. nedavat tmavu podlahu. mozno by som nedavala ani zaclonu. viac neviem. :-) ;-)
Odpovedať
Jojo, zrcadlo nebo zrcadla na vestavné skříni by pomohly... ;-)
Odpovedať
no neviem kili... vcelku veľký dom, s tolkým priestorom, prečo ste si nedali tú spálňu vačšiu? Opticky sa zväčšiť síce dá, ale predsalen dvaja ľudia potrebujú dostatok vzduchu... kedysi bola norma pre spálňu dospelých tuším 14m2, pre dve deti 12m2 a pre jedného človeka 8m2... ak dobre počítam, nie je dostatočne veľká (podľa bývalej normy) ani pre jedného človeka...kúpeľna že je veľká, to je fajn, ale predsalen v spálni spíš 8 hodín občas aj dlhšie, potrebuješ tam vzduch, v kúpeľni určite nie si toľko... skús porozmýšľať o nejakom koncepčnejšom riešení ako iba o optickom zvačšení... a tip je univerzálny- svetlé farby, málo nábytku, drobné vzory, prípadne velké zrkadlá ale tak, aby sa v nich neodrážal spiaci človek- to vraj ruší spánok a farby- ak máš tmavú podlahu sú biele dvere super, a tá farba na stenách nemusí byť výrazná, stačí nejaká jemne pastelová...
Odpovedať
Profilova fotka
mima, no ja som to nestavala, ale môj otec, tiež by som ho...., že takúto kravinu navrhol už s tým nič nenarobíme, meniť sa to nebude, sú tam už natiahnuté aj káble, spravené stropy. podlahy chcem všade na poschodí laminát a farba niečo ako bielený dub, jaseň a pod., takže v podstate biela x-) a vymeniť tú izbu z deťmi nechcem, tým sa nezväčší, len presunie problém :-D a nábytok tam nebude asi žiaden, lebo je tam šatník, tak ak sa bude dať, tak všetko oblečenie bude tam. no a zrkadlo nieeee ešte ma napadlo, že by som spravila vodorovné pruhy (nejako som dostala múzu), farba bočných stien by boli z nádychom ružovej al. nejaká taká a boli by tam pruhy asi 1,5cm široké a od seba dákych 10cm a rôzne odtiene ružovej. mohlo by byť? a nad postelov, ktorá by bola oproti oknu, by mohlo ísť aj zrkadlo, ale nie moc veľké, možno nejaké obdĺžnikové, také tenké a na šírku.
Odpovedať
Profilova fotka
fra, ako som písala, staval to môj otec. ono to u nás je trošku zamotané, najprv to mal byť môj dom, aj som si vybrala úplne iný, no potom sa niečo zvrtlo a postaval tam môj otec túto opachu veľkú, tak už všetko len prispôsobujeme. on to mal myslené ako dvojgeneračný, tak preto asi také podivnosti sú tam.
Odpovedať
Profilova fotka
dvere mám už asi vybrané, teda farbu určite, ten biely dub, som sa do toho úplne zamilovala, ako som to videla x-) všade budú rovnaké, to už nebudem kombinovať.
Odpovedať
Do toho obýváku k té bordo sedačce by se mi líbila béžová stěna a jedna stěna taky béžová, ale třeba o dva tóny tmavší. My taky budeme mít v obýváku kombinaci cihlově červené a béžové... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
celkom zaujmavý nápad :-)
Odpovedať
Profilova fotka
čo poviete? malo by to predlžujúci/rozširujúci efekt? http://www.modrastrecha.sk/album/view...
Odpovedať
Profilova fotka
no to by malo, ale neviem co by si na tu farbu povedala o rok ... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
prečo?
Odpovedať
killi svtele okrova s jemne oranzovou cihlovou a bilej strop to hodne odlehci,mame tak udelanej obyvak a je to super zvlast kdyz vecer to nasvitis..tmava podlaha ,muze mit i ty dvere tmavsi a zarubne,ale ja taky davam prednost svetlejsim tonum nicmene na tom ruce nechas nebo to bude vecne spinave ta drevena hneda barva je praktictejsi,ja mam loznici svetle modrou vymalbu bilej strop a vsechen nabytek a dvere bile plus povleceni modre takze to vypada suprove a kuchyn mam merunkovou jelikoz drevo je v barve antik a podlaha o ton svetlejsi nez drevo bila okna snazim se odlehcovat,ale zaroven at to ma barvu 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
apo, tak dvere chcem biele (okná už sú), práve preto odľahčenie, aby to išlo ku všetkému. Podlaha v obývačke bude tmavá, to sa mi strašne páči. no a presne som nepochopila tie farby (okrova, cihlova), ako máte obývačku. nemáš nejakú fotku? alebo lepší popis :)
Odpovedať
zkusim najit ..pac barvy si vetsinou michame sami,ale nektere mame z obchodu prave tu zlutou zkusim najit foto aby to bylo videt dobre mmt
Odpovedať
kukni do alba zkusila sem vybrat neco,ale mame to blbe nasvicene prave to jen pro predstavu..ta zluta je vic zluta spise okrova jemna spis nez svitiva a ta cihlova je namichana z obycejneho oranzoveho primalexu tonovaciho do bile barvy a je paradni ta svetla nas stala pres 5tacu :-p :-p a uz vidim,ze to zvladneme namichat i tak..zitra vyfotm loznici ,jako paradne se tam chrape v te svetle modre je to takove uklidnujici
Odpovedať
Profilova fotka
modrú nemám rada, a už vôbec nie svetlú, iba takú sitú, al. do siva, bledomodrú ja fakt nerada. a to že tá jedna stena je žltá, tak to ma ani nenapadlo, som si myslela, že je biela. ale tá tehlová je celkom pekná, ale skombinovala by som to skôr s tou jemne béžovou
Odpovedať
Profilova fotka
kili, my sme sa zasa zalubili do podlahy a dveri borovicoveho dreva s uzlami..... :-D budeme mat aj satnikovu zostavu drevo borovica....a mozno sa odhodlam, dam tam taku smuhovanu cerveno ruzovu farbu...uvidim.... x-)
Odpovedať
Profilova fotka
teraz som hľadala rozmery tej izby a má 2,88m x 3,3m (druhý rozmer je odhadom, lebo stena je podľa projektu posunutá), tak to vychádza na 9,5m2. a teraz na byte máme spálňu (teraz detská) 8,11m2 a to sme tam mali aj skriňe, takže teraz to bude fakt luxus :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som sa netrapila az tak velkostou, a ze to nemate velkostne podla predstav....ono potom treba skladat klobuk ako krasne sa s tymi nedostatkammi popasujete a urobite z nich nadherne veldiela x-) Aj ja by som pridala vacsiu spalnu, alebo obyvku, ale neva...malicke znamena utulne, aspon sa vzdy najdete, a nemusite dlho hladat chi
Odpovedať
Profilova fotka
Dát do malinké ložnice barevné stěny je neskutečná blbost - to se pak zmenší ještě víc! Doporučuji celkově jít spíš do světlé. Možná ten nábytek by tmavý být mohl, pak by působil menší, skříně se zrcadlem a bílé zdi...ničím jiným se to nezvětší. Podlaha by ale byla lepší světlá.
Odpovedať
ahoj,my máme ložnic bílou,ale ta mi už lezla krkem,bylo to moc studené a smutné,tak jsem jednu stěnu vylíčila(ikdyž na oranžovou,ta do ložnice nepatří,ale kupodivu se mi tam spinká moc dobře....poněvadž krom nočních stolků a postele tam už nic nemáme(páč víc už by asi ani nešlo)nevadí mi to tam..
Odpovedať
Profilova fotka
nábytok tam nebude, iba postel a tá farba nie je moc dokonalá, čo som dala, ale bledšia mi už nejde. chcela som fakt úplne jemnčkú pastelovú ružovú a k tomu tie pásiky. a bolo by to len na dvoch stenách, druhé dve biele. práve preto, ako písala Dobru, že by to bolo moc smutné a asi aj dosť sterilné, keby tam bola len postel a biele steny
Odpovedať
Profilova fotka
dobru, teraz som natrafila na váš album a teda, tá malba na stenu je proste nádherná, aj farba moc pekná. no možno sa inšpirujem do obývačky x-)
Odpovedať
díky,taky jsem zatím nadšená,asi to všechno doladím zelenou....to jsem měla chvilinku v neděli,víš jak to je,to se ti musí chtít,tak jsem místo žehlení když kluci šli spát,malovala kytičky....to má i název to malování na stěnu,ale teď ti to nepovím,angličtinářka moc nejsem.... :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
dobru, a robila si podľa predlohy? mne by sa teda páčila len taká béžová. že by bol pruh bielej vedľa dverý, ako je na projekte stena tej jednej izby, ale už tam v skutočnosti nie je, no a tam by boli tie kvetinky. a sa mi čoraz viac páči ten nápad s tou sitou béžovou a jemne béžovou x-) takže bordovú asi úplne vynechám, poprípade bude taký len krb, teda kúsok na krbe.
Odpovedať
Ahoj,bordové můžeš mít časem třeba doplňky,polštáře,koberec....na diskuzi(cz)je téma něco jako malované kvety na stěny....tam byla i sposta odkazů....
Odpovedať
Profilova fotka
dobru, téma je aj na sk, akurát som sa tam niečo spýtala :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?