Drevený strop priamo vo venci?

Ahojte, robili ste niekto takto drevený trámový strop? Podľa tohto má byť v železobetónovom venci. Príde nám to divné, drevo v betóne, ako šalovať okolo toho.... Snažíme sa spojiť s projektantom, ale zatiaľ sa nedarí, tak sa pýtam tu vás.
Odpovedať
@2danculik Vo venci sa nechávajú kapsy a trám sa ukladá potom voľne na podložku vodoizolačnú (fólia, zbytky izolačných pásov a pod.) a podkladá sa doštičkou z tvrdého dreva tak, aby nebol v priamom kontakte s betónom. Drevo je živé, mení tvar, musí mať "vôľu".
Odpovedať
@ernesttyukos ďakujem, akým spôsobom sa robia tie kapsy?
Odpovedať
Napríklad z polystyrénu spravíš potrebný tvar obalíš lepiacou páskou alebo igelitom. Dáš na miesto a keď dáš dole šalovacie dosky tak to vydlabneš alebo vypáliš horakom. Možnosti je veľa.
Odpovedať
Je tento detail riešený dobre? Je to priečka a klieština. Izolácia bude uložená nad klieštinami, strop sádrokartón.
Odpovedať
@erik8989 To je úplne iný prípad, 2danculik osadzovali nosné trámy nosného stropu pod podlahou. Klieština nesie zaťaženie len stropu a izolácie a kotví sa do krokvy.
Odpovedať
@2danculik - nad oknami máš veniec, ten urob a naň rozmiestni stropné trámy, vypodlož ich hrubou lepenou, priestor medzi trámami môžeš vyplniť tehlou/tvárnicou, konce a boky trámu obal polystyrénom, na trám sa pribíjajú dosky, na dosky sa dáva fólia, do miestností sa urobí rozvod elektriny(stropné svetlá) FXP trubkami, vložiť drôt, na to ide kari sieť a do trámov sa skrz dosky nabijú klince, hrúbku a rozmiestnenie určí projektant/statik a na to ide betónová deka. Zvykne sa urobiť prepojenie cez tzv. vyarmované stĺpiky spojenie deky s horným vencom, aby sa podmurovka časom nevytláčalo. To všetko je v správe od statika. Konzultuj to s projektantom a rob až vtedy, kým ti to nebude na 100% jasné, tieto veci sa zvrátiť nedajú.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?