Veniec na kamenom múre

Zdravim chcel by som sa opýtať či na kamenný múr hrúbka 80-100cm musí ísť veniec na celú šírku múru alebo stačí 30x30?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jozo1989:

Zdravim chcel by som sa opýtať či na kamenný múr …
@jozo1989 Ako zabezpečíš, aby z časti kamenného múru, ktorý nebude presne pod 30cm-vencom neodpadávali kamene ? ... a aby bol tlak z venca prenášaný na celú plochu mura ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@jozo1989 Ako zabezpečíš, aby z časti kamenného m…
@petersd A čo myslíš, ako je ten prenos tlaku zabezpečený na 80cm múre z kameňa, na ktorom nie je veniec, ale len položená 20cm pomúrnica na kamennej stene? Tak to mám ja na mojom dome a stojí už 80 rokov. A ten môj nie je určite jediný na Slovensku, čo je tak postavený.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak ten veniec ma sluzit na suzenie murov kvoli streche tak nebolo by lepsie navrhnut samonosnu strechu?? Robil som sice istotne mensiu ako ty potrebujes ale dalo sa to bez venca. Dokonca na baraku bola strecha ihlanova 10x10m bez venca samonosna.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

Ak ten veniec ma sluzit na suzenie murov kvoli st…
@wolodymyr no veď aj teraz mám samonosnu strechu len firma ktorá má dodať cnc strechu tvrdí že potrebujem veniec (asi nevedia navrhnúť samonosnu neviem)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jozo1989:

@wolodymyr no veď aj teraz mám samonosnu strechu…
@jozo1989 pod pojmom veniec myslia rovnú plochu, na to stačí vytvoriť na kamennom murive rovinu poterom.
Odpovedať
Asi by nebolo rozumné to murivo a základy zaťažiť takou váhou, keby tam mal byť "veniec" na šírku toho muriva.
Odpovedať
A nebolo by lepšie zavolať do tej firmy a riadne sa popýtať? Či im ide len o rovinu, či prečo to chcú? Ja som videl viac starých domov ( býval som roky v Banskej Štiavnici), kde robili novú strechu, vždy bez venca.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jozo1989:

@wolodymyr no veď aj teraz mám samonosnu strechu…
@jozo1989 bez venca môže byťlen samonosná strecha na stolici,robili sa ked nebolo železo,musí mať viac dreva na zhotovenie stolici, ostatné typy striech potrebujú veniec na zaistenie krovu
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jozo1989:

@wolodymyr no veď aj teraz mám samonosnu strechu…
@jozo1989 pod pojmom veniec myslia rovnú plochu, na to stačí vytvoriť na kamennom murive rovinu poterom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?