Sanácia škrydle - lepidlo ako náhrada pupkov

Strecha nepreteká ale niektoré škrydle sa posúvajú lebo už nemajú pupky. Po dokonalom preschnutí by som chcel také miesta postriekať nejakým dobre vsakujúcim lepidlovým sprejom. Čo by ste doporučili ?
Odpovedať
Podľa mňa tá škridla proste doslúžila a je na výmenu. Môžeš skúsiť napr. chemickú kotvy, ale bude to asi nekonečný príbeh. Neviem koľko toho máš, ale podľa tej fotky je toho asi veľa a keď si zoberieš cenu za opravu, tak mi to nejako význam nedáva. Kúpiť na bazoši dobrú staršiu škridlu a vymeniť... https://dom.bazos.sk/inzerat/16962541... Ale sú aj čo predávajú po 0,1€ kus, záleží koľko m² potrebuješ. Ak je to na dome, tak možno premýšľať nad novou krytinou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od psv:

Strecha nepreteká ale niektoré škrydle sa posúvaj…
@psv toto je zbytocne akymkolvek sposom zachranovat.
Odpovedať
Je to na 2 izbovom priležitostne využívanom ale plne vybavenom odvlhčenom starom dome s nepálenej tehly ktorý deti o 10-15 rokov určite zrútia. V týchto horúčavách sa tam spí oveľa lepšie ako v novom dome ktorý je na tom istom dvore.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od psv:

Je to na 2 izbovom priležitostne využívanom ale …
@psv najlacnejsie riesenie potom bude bud ta skridla z druhej ruky alebo to najlacnejsie co sa da kuput ako nove ak to ma posluzit len 10 rokov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od psv:

Je to na 2 izbovom priležitostne využívanom ale …
@psv Nechápem, že keď je to "plne vybavený odvlhčený dom", prečo Ty toto teraz tu riešiš a ideš držgrošiť nejakými šmejdovskými riešeniami? ... Nová strecha a zas máš min. 50 roky pokoj.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od psv:

Strecha nepreteká ale niektoré škrydle sa posúvaj…
@psv použi viazací pozinkovaný drôt. Bežne sa tak prichytávali škridle o latovanie na starých domoch, keď mali polámané nosy... Prípadne vieš použiť spony: https://roeben.sk/profesionalna-zona/...
Odpovedať
S tým drôtom je to super nápad lebo sa sním dá povytiahnuť hore aj posunutá škridľa smerom hore do správnej polohy bez hýbania bočnými škridľami. Ináč za dodávku a položenie nových lát a škridlí pre trechu 12m*(4m+4m) pýtajú cca 10tisEuro 😪
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?