Rezonovanie atikoveho oplechovania

Zdravím Vás majstri, nedávno sme menili oplechovanie atiky za širšie kvôli zatepleniu. Skladba je OSB doska/podložné plechy/krycí vrchný plech vo farbe. Plechy sú spojené jednoduchou stojatou drážkou. Problém máme pri vetre - v dome počuť rezonovanie plechu. Čo vy na to? Treba dať medzi podložné plechy a krycí plech napr. asfaltový pás alebo niečo? Ďakujem za rady. Rekonštruujeme svojpomocne.
Odpovedať
Profilova fotka
pás je dobrá myšlienka, ale neskoro, rezonuje preto, že je to širšie, najjednoduchšie je priskrutkovať strešnou skrutkou s podložkou. ak je podkaldný plech po celej dľžke, treba ho prichytiť stlačením po obvode.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

pás je dobrá myšlienka, ale neskoro, rezonuje pr…
@jan45 nie je pre mňa problém to odfalcovať, dať podložku a znova zafalcovať, len sa musím zbaviť toho zvuku, dierovať plech by som nechcel
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od holka_pro_vsechno:

@jan45 nie je pre mňa problém to odfalcovať, dať …
@holka_pro_vsechno nedá sa ti to podstreknúť nízkoexpanznou penou? To by problém vyriešilo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od holka_pro_vsechno:

@jan45 nie je pre mňa problém to odfalcovať, dať …
@holka_pro_vsechno -podľa šírky plechu to nemusí odstrániť problém. Zmení sa len zvuk. jednoduchšie by bolo prilepiť na plech pružný pás zvrchu, zaťažil by ho, nepružil by.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@holka_pro_vsechno -podľa šírky plechu to nemusí …
@jan45 prosím Vás, čo je to pružný pás? prípadne som rozmýšlal na plech poukladať betónové podpery na vedenie bleskozvodu (podpera - PV21) a tým plech zaťažiť
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od holka_pro_vsechno:

@jan45 prosím Vás, čo je to pružný pás? prípadne …
@holka_pro_vsechno podpery sú dobrý nápad, prižný pás môže byť asfaltový, gumový, ale podpery sa dajú aj podlepiť asf. pásom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?