Prístrešok - kondenzácia

Pozdravujem Idem robiť prístrešok cca 3,5 x 4 m, mal by slúžiť ako altánok. Sklon strechy bude cca 60 cm na 3,5 m tak že relatívne malý, krytina bude plech. Uvažujem nad skladbou strechy. Potrebujem kvôli kondenzácii vody podstrešný fóliu? Čítam na internete, že existuje pozinkovaný plech, ktorý má zo spodnej strany nejaký antikondenzačný filc. Zrejme asi nejaká novinka. Stačilo by použiť taký plech alebo dať fóliu, alebo nedávať nič...? Ako to mate poriešené vy a aké skúseností mate s tým svojim riešením?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

Pozdravujem Idem robiť prístrešok cca 3,5 x 4 m, …
@juraj_k Nie, nemusíš dávať fóliu. Mám to praktický oskúšané nielen na prístrešku, ale aj na riadnej streche budovy. Ten filc predajcovia síce volajú ako že "antikondenzačný", ale výrobcovia ho tam dávajú skôr na elimináciu hluku strechy. Avšak niektorí výrobcovia - tuším napr. aj Blachotrapez takú úpravu plechu nazvali už Hydrostop, či tak nejako. Na prístrešku mám bez tej filcovej úpravy, na streche budovy s filcovou úpravou a ani tu, ani tu, mi žiadna voda nekvapká. (ale odporúčam kúpiť radšej plech s filcom)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@juraj_k Nie, nemusíš dávať fóliu. Mám to prakti…
@petersd Tak to je dobre! Dám ten plech s filcom "antikondenzačný".
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

@petersd Tak to je dobre! Dám ten plech s filcom …
@juraj_k Aká bude teplota nad plechom a aká pod plechom? Aby vôbec malo čo kondenzovať...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@juraj_k Aká bude teplota nad plechom a aká pod p…
@dedo758 obávam sa že som ti nie až príliš porozumel...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

@dedo758 obávam sa že som ti nie až príliš porozu…
@juraj_k Ak bude pod prístreškom taká istá teplota, ako nad strechou, čiže nebude zatvorený, tak nebude mať čo kondenzovať, keďže kondenzovanie je zrážanie teplej "vzdušnej vlhkosti" na studenom - v tomto prípade plechu...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?