Prekrytie vlnitého eternitu plechom

Dobrý deň, prosím vás, prekrývali ste niekto vlnity eternit plechom? Môžem vidieť fotky? Ďakujem veľmi pekne :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pani_holubova:

Dobrý deň, prosím vás, prekrývali ste niekto vlni…
@pani_holubova neviem si to vobec predstavit, pri vlnke je len jedno riesenie- odstranit a tak novu krytinu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pani_holubova:

Dobrý deň, prosím vás, prekrývali ste niekto vlni…
@pani_holubova Nejakou fóliou by to možno išlo, ale priamo na to nepripevníte nič, to by ste museli vŕtať durch do lát a to nie je moc zdravé, keď vdychujete jemné azbestové čiastočky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stowasser:

@pani_holubova Nejakou fóliou by to možno išlo, a…
@stowasser nehovoriac ze s vysokou pravdepodobnostou by ten eternit popraskal.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stowasser:

@pani_holubova Nejakou fóliou by to možno išlo, a…
@stowasser @sousedekovci89 strecha bola pred tromi rokmi renovovana farbou na to určenou. Likvidácia je finančne náročná, zvyknú prekrývať, no neviem či len plochú alebo aj vlnky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pani_holubova:

@stowasser @sousedekovci89 strecha bola pred trom…
@pani_holubova ako som pisal vyssie, pri vlnke sa to neda. Na novu krytinu treba minimalne nove latovanie, to na vlnku nenahodite.
Odpovedať
Blbosti... da sa aj vlnka, staci pohladat videa na YT. lata sa srobuje do spodnej vlny durch cez eternit. Ideal ak sa spodna hrana laty ofrezuje, aby bocne hrany netlacili na vlnu, ale aby do vlny pekne zapadla, kontralaty to cele spevnia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mduro19:

Blbosti... da sa aj vlnka, staci pohladat videa n…
@mduro19 chcel by som vidiet tu firmu co sa do takejto roboty s neistym vysledkom pusti. Ti uz vyjde lacnejsie odborne ten eternit zlikvidovat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pani_holubova:

@stowasser @sousedekovci89 strecha bola pred trom…
@pani_holubova finančné náročná? Stačí si urobit prieskum a osloviť firmu s najnižšou cenou. Nas to stalo 2500eur pri 270m2 vlnovky. Radšej sa toho zbavte teraz, ako presúvať problém na neskor.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pani_holubova:

Dobrý deň, prosím vás, prekrývali ste niekto vlni…
@pani_holubova Veľmi dôležité aj je, ako je stará vlnovka namontovaná, teda či Vám majstri vtedy pozrezávali protiľahlé rohy jednotlivých vlnoviek. Ak nie (lebo boli celkom bežné také montáže) , tak rovno zabudnite na prelatovanie a montáž novej krytiny na starú vlnovku. Ale tak či tak, i ja sa prihováram za demontáž starej krytiny. Keď ste však investovali do náteru, tak načo meniť dobru funkčnú krytinu? Ešte počkajte.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@pani_holubova Veľmi dôležité aj je, ako je stará…
@petersd včera večer nemilo začalo tiež cez luster, takže preto :/ asi to budeme teda demontovať. Len tie cenové ponuky sú fakt rôzne
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bambulka3007:

@pani_holubova finančné náročná? Stačí si urobit …
@bambulka3007 môžem poprosiť názov firmy? Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pani_holubova:

@bambulka3007 môžem poprosiť názov firmy? Ďakujem
@pani_holubova samozrejme.. Greenlikvid sú z Folkusovej..
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od pani_holubova:

@petersd včera večer nemilo začalo tiež cez luste…
@pani_holubova Pozor na cenové ponuky! Napr. i ja by som z nejakých 3 - 4 ponúk nebol ešte získal reálny obraz o "férovosti" slovenského podnikateľského prostredia. Urobil som okolo 10 ponúk a zostal som v úžase. Od najlacnejších po najdrahšie ponuky bol priepastný rozdiel. Tie najdrahšie boli cenovo vyše dvojnásobné oproti tým najlacnejším. Iba pripomeniem, že za úplne rovnakých technicko-dodávateľských podmienok !!!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@pani_holubova Pozor na cenové ponuky! Napr. i ja…
@petersd presne ako hovorite. Ja som napr. z Oravy..firmy z okolia si pýtali za likvidáciu od 16- 20 bez DPH za m2.. Bližšie k východu cena klesala. Najlacnejšia ponuka 7,90m2..už som ich chcela zajednat, ale chvalabohu, že existuje google a nasla som recenzie..vlastne väčšinu firiem si na základe recenzií viete preklepnut... Treba však spomenúť, že vlnovkovy eternit rátajú rozvinutu dĺžku, preto sa nám to navýšilo o viac ako 30m2...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bambulka3007:

@petersd presne ako hovorite. Ja som napr. z Orav…
@bambulka3007 Rozvinutú dĺžku? Tak to sa asi poseriem z toho 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@bambulka3007 Rozvinutú dĺžku? Tak to sa asi pose…
@petersd každopádne, aj keď to rátali takto stále to vychádzalo lacnejšie ako inde.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bambulka3007:

@petersd každopádne, aj keď to rátali takto stále…
@bambulka3007 Pripadá mi to scestné a s takou firmou by som sa vôbec nebavil. Napr. potom ak na zakrytie 1 m2 mojej strechy použijú strechári nejakú strešnú šablónu síce s plochou 1 m2, ale tá ma po rozvinutí do roviny napr. 1,2 m2, tak čo? Budú mi učtovať prácu za pokrytie za 1,2 m2 ?.... V konečnom dôsledku teda zaplatím za pokrytie mojich reálnych 200 m2 strechy cenu práce za 240 m2 ????
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@bambulka3007 Pripadá mi to scestné a s takou fir…
@petersd ja sa tu s Vami o tom bavit nemienim. Firma mala take pravidla, ja som s nimi suhlasila a tak som ich zajednala.. Povedzme si pravdu, 2500eur nie je až taká horibilna čiastka ako sa ľudia neustále vyhováraju koľko ta likvidacia stoji. Úprimne ma vytaca keď vidím, ako to ľudia prekrývajú, lebo je to "drahe" ale aké problémy narobia ďalším generáciam, keď to budú oni zhadzovať, to už neriešia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bambulka3007:

@petersd ja sa tu s Vami o tom bavit nemienim. Fi…
@bambulka3007 Jasné, že sa nemusíš baviť... Na diskusie, debatné fóra sa predsa chodí liečiť svoje ego, vytáčať, urážať, príp. presvedčovať o vlastnom (neomylnom) názore....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?