Klik panel vs traperz T18

Zdravim, uvazjem co dat na zahradny domcek - klik panel alebo traperz T18. Ide o to, ze klik panel je narocnejsi na spravnu montaz, drahsi, vraj labilnejsi, a ze pri vetre ho pocut, kdezto traperz je naopak o dost lacnejsi, pevnejsi, jednoduchsi na montaz, nie je potrebne napr. startovaci plech. Na druhej strane esteticky traperz je asi na tom horsie. Jedno aj druhe uvazujem v pozinku. Aky mate na to nazor, alebo skusenost?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od charles91:

Zdravim, uvazjem co dat na zahradny domcek - kli…
@charles91 Zásadný ba až dramatický rozdiel: Jeden je zvrtaný skrutkami v štýle 70-tych rokov minulého storočia.... a druhý má skrutky ukryté. Funkčne je to to isté. Inak, každá strecharina, resp. klampiarčina chce svoje. Nemyslí si, že u niektorého typu krytiny iba jednoducho nahadžeš hore a piješ oldomáš! Ak nemáš isté skúsenosti a zručnosti, nepúšťaj sa sám do toho.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od charles91:

Zdravim, uvazjem co dat na zahradny domcek - kli…
@charles91 okrem estetickej zalezitosti je to vecou priznania/nepriznania kotviacich skrutiek - do z dlhodobého pohľadu vždy miesto, ktorým sa pod plech dostane voda. Počuť/nepočuť kvapky nie je rozdiel v prelisoch plechu, ale v celkovom vyhotovení strechy - proti hluku sa bojuje inými prostriedkami - celkovým zložením strechy. Proti hluku napr. pri klik systéme sa používa podlepenie filcom, ... Najväčší rozdiel je ekonomický - trapéz bude "lacný", kvalitatívne lepší určite klik, samozrejme vybrať kvalitných výrobcov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jakubd:

@charles91 okrem estetickej zalezitosti je to vec…
@jakubd neviete aka paska sa da dat na podlepenie klik panelu? Nie je klik narocnejsi na montaz, ak sa spravi zle, ze bude vlnit?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od charles91:

@jakubd neviete aka paska sa da dat na podlepenie…
@charles91 Ideš upevňovať Click ku krokvám obojstrannou lepiacou páskou ? 🤣🤣🤣
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@charles91 Ideš upevňovať Click ku krokvám obojst…
@petersd nie, vraj ide na klik nejaka paska, aby tlmila narazy pri vetre.
Odpovedať
Dodam, ze by som to chcel dat v pozinku. Klik panel v pozinku som na strechce este nevidel, preto nie som si isty, ze to bude esteticky ovela lepsie ako T18 plus, kde je medzi traperzami prelis.
Odpovedať
Takze radsej klik panel ako traperz?
Odpovedať
Tiež idem robiť niečo podobné. Pod plechom sa to vraj bude prehrievať, odporúčajú to nejako tepelne izolovať. Ja zvažujem sendvičové PUR panely že to bude ako izolant aj krytina v jednom. Zatiaľ som v štádiu hľadania informácii za a proti takému riešeniu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

Tiež idem robiť niečo podobné. Pod plechom sa to …
@juraj_k Vidíš všetký tie "priehraté" domy pokryté plechom z 50-tych rokov ? - a fungujú dodnes. Podľa mňa sendvičpanel má svoje určenie - poslanie a strešná krytina má tiež svoje. Každý z nich je optimalizovaný na niečo iné. Sendvič podľa mňa určite nepatrí na strechu (aj keď to možno niekto tvrdí, že hej)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@juraj_k Vidíš všetký tie "priehraté" domy pokry…
@petersd nuž neviem, preto som sa zapojil do diskusie, ale fakt je že existujú sendvičové PUR panely stenové ale aj strešné. Prečo sa ti to nepozdáva?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

@petersd nuž neviem, preto som sa zapojil do disk…
@juraj_k Keď by sme sa bavili iba o strešnej krytine, tak tu je značná variabilita možnosti - prevedení, povrchových úprav, odolností (záruk),... U sendvičpanelov až taká bohatá škála nie je. A to už nevravím o nutnosti špecifickej montáže panelov, ukončovaní čiel strechy, hrebeňov, pazúch, zausťovaní do žľabov a pod... Nie som si ani istý, či s panelmi bežní pokrývači vedia správne narábať a či vôbec takých nájdeš. (?) Panely podľa mňa sú takým "univerzálnym" riešením, no každé univerzálne riešenie je vždy len výsledkom kompromisov viacerých požiadaviek. Neviem, to je len môj názor - ja by som do panelov na strechu neišiel.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

Tiež idem robiť niečo podobné. Pod plechom sa to …
@juraj_k aká strecha ? Sedlová alebo pultova ?
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od charles91:

@juraj_k aká strecha ? Sedlová alebo pultova ?
@charles91 strecha pultová
Odpovedať
Nema niekto foto ako vyzera traperz t18 v pozinku?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?