V projekte mame navrhnutu betonovu strechu. Firma nas presviedča aby sme dali drevenu .vraj to bude lacnejšie.
Ale neide mi tak o cenu ako o to ,že drevo sa mi prieči odkedy sme byvali v mezonetovom byte kde sa nam medzi krokvami tvoril kondenz a doslova nám kvapkalo do postele.bojim sa ,že sa to urobi zle a bude to tam vlhnuť ,kondenzovať.
Môže sa to stať aj pri betonovom strope? Čo je jednoduchšie urobiť správne dreveny alebo betonový.
Keď si zratam čo všetko treba ešte k tej drevenej streche a kolko práce s tym je- všeliake folie,sadrokartonovy strop,odvetravanie aby bolo dobre urobené..... Nebude to nakoniec cca narovnako???? Navyše by tam museli byť 7 m dlhé hranoly bez nosnych priečok len obvod je nosný.
Neviem ako je to pri betonovej streche.
Preto sa pýtam čo by ste vybrali ak je celí dom betonový.
ja uz by som isiel do betonoveho stropu, aj ked z mojeho dreveneho mi rozhodne do postele nekvapka... ak sa tam tvoji kondenz, je to velky fail a nie vlastnost dreveneho stropu.
@gashtaan viem ,že to nie je vlastnosť dreveneho ,len ja ako uplný laik si myslím ,že je tam väčši priestor na chyby.možno sa mýlim.
Prerabali sme ten byt svojpomocne ,lebo to bolo spravene zle ,veeeelmi zle a poviem vám nikdy viac.keď sme to odokryli - no nepriala by som to ani najväčšiemu nepriatelovi.
Neviem či by som spala kludne pod drevom keď som s nim mala take skusenosti .
Samozrejme ak sa to spravy ako má ,nevidim v tom problem,ale kde mám istotu.
A vidim ,že bývate krátko,u nás začali problemy po 5 rokoch.
@heliator@gashtaan@jan45 ďakujem za názory
@eis4 a co ste tam mali spravene zle, ze sa to prejavilo az po 5 rokoch? Suhlasim s tym, ze pri betonovom strope je mensi priestor na chyby - a hlavne, ze chyby nemaju tak katastrofalne nasledky.
@gashtaan ano, priznavam, ze som uz slepy ako patron :(
Stresna doska 250 mm, ok staticky do bude dobre. Co sa tyka technickeho riesenia, tak na rodinny dom je to riadna marha...
Pri stropnej ked je 200 mm, predpokladam, ze ma aj priecne nosne steny, takze statik to videl :-)
@minonkysk Nemáme žiadne nosne steny vnutri, su to len ytongove steny 10cm
Ale samozrejme statik to videl,vraj nad 7 m by to už nedaval ale do 7 m je to v pohode.s tym ,že 7 m je vonkajšia dlžka vnutro je 6,20.
@gashtaan nuž ako prve bolo ,že postavili nove byty pod starou 80 ročnou strechou,iba dali okná,zateplili,dali sadrokarton,žiadne odvetranie aj keď zospodu strechy fukalo neskutočne keď sme to otvorili.folie neratam,niekde boli niekde neboli.zatekalo nám okolo stareho komina,vlhosť ostavala asi v streche a prejavovalo sa to v zime keď bolo okolo 0 a nad nulou.okolo okien nebola žiadna izolacia.tieklo nam okolo okien hlavne,obrovske flaky.za tych 5rokov sa tam krasne rozvijala pleseň,hruza.nebolo to jednoduche odstraniť,jednalo sa o severnu stranu,južnu sme neriešili,tam sme byvali.na južnej strane sa to asi stihalo sušiť alebo bola lepšie urobená neviem.ale my sme boli na tom celkom dobre ,náš byt bol prvý.v ostatných bytoch bolo cítiť zatuchlinu.
@heliator@gashtaan@jan45@minonkysk tak teraz ma vysmejete :-D technická správa od architekta - navrhnute su železobetonove ploché strechy.
Technická správa od statika ktorý vlastni firmu na váznikove strechy - plochá strecha typu mitek http://www.belatti.sk.
Tak teraz ako?doteraz som si to nevšimla. Z architektom sme sa dohodli na betonovom strope tak to aj navrhol a statik tam možno aj bez jeho vedomia dá toto?????
Teraz čo mám robiť?????? :-(
Mimochodom statikou syn nám bude stavať dom.
Ach jaj.
@eis4 Pozor, ty si zakaznik. Mas projekt kde architekt nakreslil zb dosku. Nech to teraz riesi a koordinuje so statikom on, za to si ho zaplatila a urcite nie malo. Vnutorny, svetly rozmer medzi stenami 6.2 metra je fajn. Na statiku dosky lepsie ako 7.0 metra.
Resume - "pan architekt mi tam chceme zb dosku, tak ako mame v projekte od Vas" ;-)
@eis4 byvas v oblasti SR, kde zvykne byt problem v lete s prehrievanim. na toto je skvela vec betonovy strop, ktory vie situaciu znacne zlepsit. uplne idealne by bolo zaliat do monolitu potrubie na stropne chladenie, budes si to raz veeelmi pochvalovat
@minonkysk skutočne?
@eis4 pri Štúrove robia RT stropy. Nie som proti drevu, ale nosníky Posi-Joist sú vhodné na halové objekty na samostatne stojace objekty kde nie sú akustické vplyvy a hlavne do teplejších oblastí
@jan45 toto sa mi celkom páči dám si poslať cenovú ponuku.ďakujem
@ondro81 súhlasím,u svokrovcou v Hurbanove zvykne byť hrozne teplo v lete v horných izbách sa nedá dýchať,sice maju betonovu strech ale bez zateplenia,iba škváru tam majú a plechovu strechu.
@minonkysk máš pravdu,budeme to splácať 30 rokov,tak nech je to ako som chcela
Prosím Vás. Ak sa rozhodneme pre betonovu plotnu ktorú nám nacenili na cca 6000 eur tak ušetrím na venci(2500 eur) a dreve(cca 3000-4000eur)?Takze som na tom rovnako? pochopil som to správne?
@aklatanmal dajte si spraviť rozpočet, železo išlo neskutočne hore, rovnako aj drevo, dali sme betónový ale keď som si spočítal celkové náklady tak má takmer vystrelí,
Čaká ma plocha strecha na bungalov budúci rok. V projekte mám železobetónový monolit. Je to fajn pre spevnenie celého domu a lepšiu statiku. Dom je katalógovy projekt strecha 144m2. Pri aktuálnych cenách je to masaker. Zvažujem náhradu za drevo. Pri cenách železa a betónu ale asi najviac za cenu zapožičania deka podpier na cca mesiac je betónová strecha neskutočne finančné náročná. Máte niekto skúsenosť s drevenou plochou strechou? Odporúčate riešiť inú ako betónovú strechu?