Aký oxid kovu sa používa na farbenie pálených krytín?

Dobrý deň, nevedel by niekto aký konkrétny oxid kovu používajú výrobcovia pálených krytín na farbenie. Kde by to bolo možné zistiť ? Zaujíma ma konkrétne červená engoba od tondachu.
Odpovedať
Google a wikipedia. Cervene pigmenty byvaju oxidy zeleza, ale nie len oni
Odpovedať
Jo a ked sa bojis chromu, ten sa pouziva ako zlty pigment
Odpovedať
Keďže to výrobca tají, nebude to také eko.
Odpovedať
@zita19 hľadal som všade na nete, prečítal som dokonca aj online knihy o keramike. A práve ten chróm ak ho tam pridavaju mi veľmi prekáža. Vodu zo strechy chcem dalej používať.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@zita19 screen z knihy zaklady hrnčiarstva a keramickej tvorby
Odpovedať
@hluchan Neviem prečo to taja. A to prečo staviam šikmú strechu neriešme. Plochá strecha je podľa mňa absolútne nevkusná.
Odpovedať
@charles91 Plochá môže byť krásna, s okrasnou atikou. Pozri historické budovy. Prajem príjemnú zábavu pri každoročnom vapkovaní machu zo škridiel.
Odpovedať
@charles91 do betonu sa pouzivalakvalitna praskova farba od firmy Bayer, bol to kyslicnik. Volakedy sa to dalo kupit aj v Trencine. Skus si vyhladat technicky list.
Odpovedať
Profilova fotka
@hluchan ešte ho sprdni že nestavá z porobetónu a nemý betónový strop...že Rado....vitaj späť..... 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@hluchan alias radopp - zasa máš opušták z cvokárne, že tu perlíš?
Odpovedať
@hluchan Rado uz si tu zas?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@eagleowl a nepouzije infra panely, radiatory da pod okno, nestavia iglu z podlahovkou a anticky styl sme tu uz mali... Urcite som nieco zabudla, ale to tak zhruba za posledneho pol roka je vsetko
Odpovedať
@charles91 horsi bordel ti zo strechy splachne ako chrom, ktory bude naviazany v glazure... Zas netreba vsetko az tak prezivat...
Odpovedať
@zita19 neprežívam, ale načo zbytočne si dávať niečo, čo je skodlivé. Pri výrobe krytín neuvažujú s využivaním vody, takže je možné že tam je hocičo... Z glazúry praveže žiaden bordel nespláchne. Nad glazúrov sme aj rozmyšlali, technicky je to roztavený oxid kremičitý. V prírode je bežne dostupný. Pri roztavení vznika na povrchu ako keby sklo. Staviame v zastavanej oblasti, v starej časti. Všetko staršé uzšie domy, pôvodna architektúra. Lesklá glazúra na streche je dosť neprirodzená.
Odpovedať
@charles91 a ten bordel co tam nasada cez zimu zo vsetkych kotlov a spaorakov na tuhe palivo, kde ludia spaluju kadeco, to ta netrapi? Kadejaky prach z dopravy, priemyslu ta netrapi? Kysle dazde ta tiez netrapia? Na co vlastne chces vyuzovat tu vodu? Na pitie, ako uzitkovu vodu v domacnosti alebo len zalievanie zahrady? To potom nemozes ani dazdu dovolit aby ti prsal na zahradu, lebo ten zo vzduchu splachne vsetko a este donesie so sebou bordel z oblasti stovky, mozno tisicky daleko... Ale poradim ti ak sa obavas farbiv v betonovej krytine, Daj si palenu skridlu, prirodnu nedofarbovanu terracottu Taka skridla co sa pouziva stovky rokov. Aj do okolitej zastavby zapadne... (aj ked myslim, ze polovica striech je plechova, velka cast je eternit a sem tam sa stara palena skridla este najde, mozno niektori uz maju aj betonovu skridlu ked menili strechu...
Odpovedať
@zita19 - prečo tak útočne. Nebudem sa hadať. Len v skratke - prach a prachove častice su pre záhradu neškodné. Popolčeky zo spaľovania dreva su relatívne tiež neškodné oxidy sodíka, draslíka, vápnika - niekedy aj síra. (Pokial sa nespalujú nejaké farbené dreva) Takže je rozdiel nejake mierne znečistenie, a 200 m2 strechy s obsahom ťažkého kovu. Ja nechcem betonovu krytinu. Celý cas hovorím o keramike. Prírodnú škridlu zvažujem tiež. Vodu potrebujem do jazera pre ryby. Preto tam obsah tažkých kovov nemože byť vysoký.
Odpovedať
@charles91 ja neutocim. Ja sa pytam. Teda skor cudujem...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?