Ako vyriešiť štít strechy pri väzníku?

Chcem sa spýtať, ako je najlepšie vyriešiť stít pri jednopodlažnom RD, Sedlova strecha 32 st. Presah na stítoch je 70 cm. Co je lepšie z hladiska naporu vetra ? Rozmýšľam nad dvoma alternatívami 1. Vymurovať a zatepliť – problém je, že sa dosť predraží väzník, nakoľko je tam presah a posledný väzník by nebol celej stene 2. Posledný väzník dať na veniec (celu stenu), a obiť to s OSB doskou, na ktoru by isiel ešte polystyrén. Varianta s OSB doskou je vyhovujúca? Ide mi hlavne o vietor, nakoľko v nasej oblasti casto silno fúka. Ako ste to riešili vy ?
Odpovedať
@janek_ mne oba stity vymurovali, ale v podstate to mas jedno, napor vydrzi aj ta osb doska...aky siroky mas veniec? mozes predsa dat posledny vaznik na vnutornu stranu venca a uzsim murivom vymurovat stit zarovno s obvodovou stenou...
Odpovedať
zozadu...
Odpovedať
@marek_norway To sa mi nezmestí, veniec mam 25 cm. Pozeram, že na foto tiež posledný väzník nie je uložený na stene. Aky je presah strechy na stitoch ?
Odpovedať
@janek_ môžeš aj variantu 2. Priestorovu tuhosť zabezpečuje zavetrenie, nie štíty.
Odpovedať
@janek_ presah je tusim 80 alebo az 90 cm (niesom si isty, no tych 80 urcite) a ano, mas pravdu, prvy a posledny vaznik je ulozeny tak, ze licuje stit zvnutra...ale o tom vaznik je, ze nepotrebuje podporu zdola (ziadne nosne stlpy ci priecky na velky rozpon) foto buducej obyvacky s otvorenym stropom a vaznikom, posledny vaznik je zvnutra tesne pri stite...
Odpovedať
@slavoslav Rozumiem, len rozmýšlam či tlak vetra by sa pri OSB sa bude prenášať do väzníka. Na väzník bude zavesený sadrokartón... Z hľadiska zivotnosti asi tomu OSB neprispeje...
Odpovedať
@marek_norway nebol problém ten stít obmurovať ?
Odpovedať
Profilova fotka
My sme tiež štíty murovali... Mame to riešené podobne
Odpovedať
@janek_ neviem, ja som to nemuroval :)
Odpovedať
@janek_ OSB doskami na pomocnej konštrukcií. Na to skrutkované eps , sieťka Kleber a fasáda. Žiadny tlak vetra sa neprenáša a to máme dosť veterno.
Odpovedať
@megdesign Preco na pekny porobeton preklad tehla? To bol tak vyznamne lacnejsi?
Odpovedať
@dusan72 nešlo o cenu. Išlo o to, že porfix sa nemal k tomu dodať do dvoch týždňov nosné preklady.....
Odpovedať
Článok sa načítava...
@janek_ ak bude krov spravne zavetreny, a sdk nedáš na dvojite zavesy, viac ťa bude trápiť ako pracuju vaznikyvplyvom tepla a vlhka ako vietor.
Odpovedať
@slavoslav čo to znamená? Praskanie ? Som myslel, že tradičný krov, tým že nie je vysusený, v prvých rokoch viac pracuje ako väzník.
Odpovedať
S touto témou ma napadlo, že ci by nebolo možné stít murovať z porobetonu aj ked dom je z tehly. Z porobetónu by sa lepšie rezalo.
Odpovedať
@janek_ aj "suché" drevo zmenou tepla a vlhkosti pracuje
Odpovedať
@janek_ zbytočná robota.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Chc sa opýtať tých, čo majú osobná pomocnej konštrukcií...nepraska vám omietka na stitoch v miestach spoja s vencom? Lebo väzníky stále pracuje.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?