Aká strešná krytina je najlepšia?

Zobraz úvodný príspevok
poradte mi aku stresnu krytinu a preco??
Odpovedať
1
14
15

Odpoveď na príspevok od benko3387:

@tomino_33 svojpomocne, to nie je ziadna veda, es…
@benko3387 a co to bolo za firmu? odkial mate krytinu? ja sa priznam, momentalne pozeram co mozno najlacnejsie, aj ked viem, ze clovek by mal predsa len zainvestovat, ked sa jedna o strechu, ale tak myslim si, ze kazdy rad usetri.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomino_33:

@benko3387 a co to bolo za firmu? odkial mate kry…
@tomino_33 krytinu mame od Balex Metal Cesar 55 a na zateplenie pir panely. a poviem ti ze som bol z cien prekvapeni v dobrom slova zmysle. prisli mi lacnejsi ako poliaci ale samozrejme kvalitnejsi 😄
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od benko3387:

@tomino_33 krytinu mame od Balex Metal Cesar 55 a…
@benko3387 tak akoze zase ani poliakov by som moc nezatracoval v tomto :-D mam viacero znamych, co kupovali z Polska a dost si pochvaluju aj co sa tej kvality tyka. takze zrejme zalezi aj od toho, na akeho predajcu natrafis.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od benko3387:

@tomino_33 krytinu mame od Balex Metal Cesar 55 a…
@benko3387 a tie pir panely to je co vlastne? nie je to nejaka drahsia zalezitost na zateplenie? my sme chceli davat klasicku vlnu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od janulienicka3:

@benko3387 a tie pir panely to je co vlastne? nie…
@janulienicka3 nieco malo som si o tom cital, aj ked doteraz som nevedel, ze su to proste tie klasicke sendvice. ich zivotnost je vsak nizsia v porovnani so stenami z inych materialov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomino_33:

@benko3387 tak akoze zase ani poliakov by som moc…
@tomino_33 jasne vela zalezi od toho, lebo niektory predajcovia si prihadzuju dost vysoku marzu. my sme brali preto krytinu rovno od vyrobcu. a navyse je to sk vyrobca, ja skor radsej podporim miestnych ako zahranicnych. @janulienicka3 draha ani nie, teda opat zalezi kde a od koho kupujes 😅 ako by som ti to tak po lopate - jeden pir panel = 2 dosky eps/vlny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od janulienicka3:

@sousedekovci89 no samozrejme ze sa zateplovat bu…
@janulienicka3 praveze naopak. tato krytina nie je vobec tazka. pre porovnanie s betonovou alebo keramickou krytinou zatazi celu strechu o vymere 200m2 len cca 800kg kdezto betonova a keramicka az 4,5 tony. cize krov tym perfektne odlahcis.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bernard_1:

@janulienicka3 praveze naopak. tato krytina nie j…
@bernard_1 tak to mi pride strasne velky rozdiel toto. 😁 a fakt nevidim dovod, preco by si niekto daval v dnesnej dobe betonovu strechu, ked su dnes uz na trhu jednak lahsie a takisto aj lacnejsie varianty.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivetik78:

@bernard_1 tak to mi pride strasne velky rozdiel …
@ivetik78 no ale je to realny rozdiel 😃 ludia su rozny 😁 ale zas na druhej strane mozno betonovu strechu by som dal v tom pripade ze chcem spravit nejaky vystup z izby von na terasu na poschodi. inak sa to musi prehrievat a vnutri mas potom zbytocne teplo. ale plechova krytina je podla mna super varianta.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bernard_1:

@ivetik78 no ale je to realny rozdiel 😃 ludia su …
@bernard_1 super v com? dnes uz sa ten plech rovna hociktoremu inemu typu. respektive uz je to take vsetko na jedno kopyto a v podstate je jedno, co tam hore polozis. 🙃 kvalitnu najdes aj plechovu krytinu a aj klasicku skridlu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomino_33:

@bernard_1 super v com? dnes uz sa ten plech rovn…
@tomino_33 rozdiel bude v nosnosti celej strechy a tým i množstve dreva a prevedenia
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomino_33:

@bernard_1 super v com? dnes uz sa ten plech rovn…
@tomino_33 presne hlavne ta nosnost tej strechy. vies cely krov perfektne odlahcit. dalsia vec je jednoducha montaz, ziadna specialna udrzba. staci si len dobre vybrat vyrobcu 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od bernard_1:

@ivetik78 no ale je to realny rozdiel 😃 ludia su …
@bernard_1 problem je v tom ze beton prehrievaniu nezabrani. Iba ho rozlozi v case ale zarovenspomali aj chladnutie. Jediny efektivny dposob ako co najviac bojovat s prehrievanim je izolacia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@bernard_1 problem je v tom ze beton prehrievaniu…
@sousedekovci89 to je fakt, ale aky typ, ked su rozne. 😄 jeden nadava na striekanu, jeden na fukanu a potom vyber si. 🤐
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomino_33:

@bernard_1 super v com? dnes uz sa ten plech rovn…
@tomino_33 ... ďalší rozdiel medzi plechom a škridľou spoznáš po búrke s ľadovcom ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomino_33:

@sousedekovci89 to je fakt, ale aky typ, ked su r…
@tomino_33 ja mam klasiku- mineralnu vatu. Trosku neprijemne sa s tym robi ale da sa to robit svojpomocou.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od benko3387:

@tomino_33 jasne vela zalezi od toho, lebo niekto…
@benko3387 aha cize to je vlastne take pevne ci aj hrubkovo je to sirsie? lebo chceme mat aj nejaky ten priestor v podkrovi aby nam to nezabralo vela miesta. @bernard_1 no tak v tychto parametroch sa ja teda nevyznam moc, ale dakujem zreferujem to muzovi nejako 😃
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od janulienicka3:

@benko3387 aha cize to je vlastne take pevne ci a…
@janulienicka3 no toto mi pride take, ze skor to dat do podkrovia, ktore nebudete planovat uplne na 100% vyuzivat, lebo to asi ozaj zaberie vela placu.
Odpovedať
1
14
15
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?