Aká strešná krytina je najlepšia?

Zobraz úvodný príspevok
poradte mi aku stresnu krytinu a preco??
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od myska45:

@misutka12 a preco ste sa zameriavali skor na hla…
@myska45 keď je povrch hladký, tak má problém sa udržať niečo také vôbec na streche, nebude sa to tak chytať ako na nejakom pórovitom povrchu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radosal:

@domin372 Úplne ľahká asi nie je najšťastnejšia v…
@radosal preco ti betonova krytina nepride vhodna? Toto by ma celkom zaujimalo :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dam768:

@radosal preco ti betonova krytina nepride vhodna…
@dam768 osobne som radsej za takyto typ krytiny. Aj preto mna oslovil Bramac, ze je ta krytina tazsia a tiez aj upravu aku ma, taku tu reflexnu, to ma tiez zaujalo. Ale tak kazdy si to musi zvazit sam, co mu pride ako lepsi variant.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dam768:

@radosal preco ti betonova krytina nepride vhodna…
@dam768 Tak myslím, že celkovo príliš ťažké materiály nepatria na strechu, ale nemám s tým skúsenosť. Možno je to práve naopak, že ju len tak dačo nezhodí a aj dlhšie vydrží 😅 @mikita Reflexná akože odráža slnko/teplo? Či o čo tam ide?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radosal:

@dam768 Tak myslím, že celkovo príliš ťažké mater…
@radosal toto presne podľa mňa hovoríš preto, že nemáš skúsenosť. Ťažšia krytina má svoje výhody. Je pevná a vydrží dlhé roky. Čo sa týka tej reflexnej vrstvy, tak áno odráža slnko, to znamená, že v lete sa ti tak ľahko neprehreje, plus keď máš dobrú izoláciu, tak to je super kombo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekbako:

@radosal toto presne podľa mňa hovoríš preto, že …
@frantisekbako Takže ani žiadne vibrácie pri silnejšom vetre ako napríklad pri plechu nehrozia v tomto prípade, či?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radosal:

@frantisekbako Takže ani žiadne vibrácie pri siln…
@radosal nie, to pri takej ťažšej nepočuješ vôbec nič, keď je dobre položená krytina. Ani dážď, ani lejak veľký, to je úplne super.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radosal:

@frantisekbako Takže ani žiadne vibrácie pri siln…
@radosal mam plech a ziadne vibracie pri vetre ani hluk pri dazdi
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od frantisekbako:

@radosal nie, to pri takej ťažšej nepočuješ vôbec…
@frantisekbako som prekvapeny ked niekto si trufne na pokladku strechy sam. Ze si vsetko chce robit svojpomocne. Toto je vec, do ktorej by som sa nepustal ani nahodou, to ked clovek podla mna nema znalosti, tak by to mal nechat podla mna na odbornikov, co s tym maju skusenosti a prax.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fulmia:

@frantisekbako som prekvapeny ked niekto si trufn…
@fulmia neviem, kto tu pisal, ze sa chysta na strechu sam, nepostrehol som :) kazdopadne, to by som si tiez pozrel 😁 ako mu tam nebude zatekat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivan325r:

@fulmia neviem, kto tu pisal, ze sa chysta na str…
@ivan325r su ludia, ktori s tym nemaju problem a vsetko si robia svojpomocne, ale podla mna toto su veci, ktore si vyzaduju nejaku tu zrucnost a odborne znalosti ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
prisla som si sem po rady - planujeme rekonstruovat strechu a nevieme aku krytinu by sme si mali zvolit. ako ja nie som vobec odbornik na tuto tematiku iba co to ovladam a podla mna nie je rozdiel ani medzi skridlou a sindlom, myslim si stale ze je to len synonymum 😃 takze budem vam povdacna za nejake nazory trosku odbornejsieho ale za to polopatistickeho charakteru 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od janulienicka3:

prisla som si sem po rady - planujeme rekonstruov…
@janulienicka3 a aj ste niečo už pozerali alebo že absolútne neviete? podľa mňa by ste mali zvoliť hlavne takú krytinu ktorá aj čosi vydrží aby ste ju nemuseli za tri roky prerábať znova.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bernard_1:

@janulienicka3 a aj ste niečo už pozerali alebo ž…
@bernard_1 Jasna vec volba materialu je na prvom mieste. My sme napriklad pouzili plechovu krytinu a nemame sa absolutne na co stazovat. Myslim ze to bola dobra volba v nasom pripade.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od benko3387:

@bernard_1 Jasna vec volba materialu je na prvom …
@benko3387 plech? no na ten som pocula ozaj rozporuplne nazory, z hladiska kvality teda neviem ako je na tom tento material, ale vraj je dost pocut aj ked prsi napriklad, to by mne osobne teda dost vadilo :-D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od myska45:

@benko3387 plech? no na ten som pocula ozaj rozpo…
@myska45 názor z počutia :-) Dám ti jeden z prvej ruky. Teraz niekoľkokrát lialo ako z krhle, máme novú plechovú strechu, nezaznamenali sme žiadny hluk od nej. Oproti pôvodnej škridle nič mimoriadne. Až na ten plus, že nezateká
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od janulienicka3:

prisla som si sem po rady - planujeme rekonstruov…
@janulienicka3 treba aj podla toho či sa ide menit krov, aby uniesol pripadnu vahu krytiny... ja som vybral betonovu a zatial ok:) ale vsetci co to maju dobre spravene su spokojny. A sfusovat sa da vsetko..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od myska45:

@benko3387 plech? no na ten som pocula ozaj rozpo…
@myska45 ked ho odfusujes jasne ze to bude pocut. Mame plech a ked som minule robil v podkrovi SDK priecky musel som sa az zhacit ci to pocujem dazd (a lialo celkom slusne).
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bernard_1:

@janulienicka3 a aj ste niečo už pozerali alebo ž…
@bernard_1 no neviem vobec ani ze z akych materialov moze vobec byt, ze spomedzi coho sa da vlastne vyberat ake su moznosti 😄 @benko3387 no inak presne aj toto by mna zaujimalo ze ked leje prsi tak ci ti to nevyhrava na nervy ked si doma vnutri ci to nie je nejako pocut. lebo aspon tak to vnimam ja ked si predstavim plech v kombinacii s dazdom
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od stefanby:

@janulienicka3 treba aj podla toho či sa ide men…
@stefanby fuha no vies co praveze krov je celkom v poriadku, az tak znicene to tam nie je 😄 takze budeme cisto menit krytinu len. a to sa moze vlastne potom rovno vymenit aj cele zateplenie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od janulienicka3:

@bernard_1 no neviem vobec ani ze z akych materia…
@janulienicka3 nevyhrava. Nakolko prepokladam ze budes zateplovat taka sklena vata je aj zvukova izolacia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od janulienicka3:

@bernard_1 no neviem vobec ani ze z akych materia…
@janulienicka3 fúha tak akože strešné krytiny môžeš mať rôzne hlinené, betónové, plechové, drevené, bridlicové, asfaltové. ako jasné máte z čoho vyberať no myslím si že pokiaľ chcete krytinu čo niečo vydrží tak by som išiel do oceľovej. my ju máme a perfektná robota s ňou.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@janulienicka3 nevyhrava. Nakolko prepokladam ze …
@sousedekovci89 no samozrejme ze sa zateplovat bude len ked si predstavim tu manipulaciu so sklenou vatou. ako ja to robit nebudem ja nebudem dopichana 😄 a to je lepsie ako nejaky polystyren alebo styrodur? @bernard_1 tak to je pekny vyber 😅 ale ocelova krytina to nie je moc velke zatazenie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od myska45:

@benko3387 plech? no na ten som pocula ozaj rozpo…
@myska45 @janulienicka3 tak ako tu bolo pisane, ziaden dazd nie je pocut a zvonka ti to asi moze byt uplne jedno. druha vec je ze pod tou krytinou su dalsie veci ako je zateplenie, folie, krov - nejdes predsa davat krytinu priamo nad hlavu 😅
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od benko3387:

@myska45 @janulienicka3 tak ako tu bolo pisane, z…
@benko3387 ale potom sa musis riadit podla krovu, nie? pretoze nie kazda krytina je vhodna na akykolvek typ krovu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomino_33:

@benko3387 ale potom sa musis riadit podla krovu,…
@tomino_33 ano, ved preto je aj dolezite ci chces menit aj krov alebo nie. pokial je krov v pohode tak nemozes tam dat krytinu ktora bude tazsia ako predosla predsa.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od benko3387:

@tomino_33 ano, ved preto je aj dolezite ci chces…
@benko3387 tak plech je vseobecne dost lahky material, takze tam asi nie je velmi o com. horsie by to bolo asi s tou betonovou krytinou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomino_33:

@benko3387 tak plech je vseobecne dost lahky mate…
@tomino_33 no presne. my sme davali ocelovu krytinu a nemam sa co stazovat. aj sa s nou dobre robilo, nebola taka tazka ked si to clovek porovna s keramickou alebo teda betonovou. odlahcis tym vlastne cely krov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od benko3387:

@tomino_33 no presne. my sme davali ocelovu kryti…
@benko3387 a to bolo robene svojpomocne ci ste vyuzili daku firmu na pomoc/majstra?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomino_33:

@benko3387 a to bolo robene svojpomocne ci ste vy…
@tomino_33 svojpomocne, to nie je ziadna veda, este som si kamaratov na pomoc zavolal a slo nam to od ruky 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?