Už žiadne domy "na samote"?

Ak som to dobre pochopil, podľa nového zákona neexistuje spôsob ako si postaviť dom (aj mobilný do 25m2) mimo zastavaného územia (intervilánu). Je to naozaj tak? Plánoval som mobilný dom na pozemku ktorý desaťročia nie je využívaný, je vzdialený asi 500m od hranice intervilánu. Je jediná cesta žiadosť o zmenu územného plánu obce alebo existuje možnosť nejakej výnimky?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cerveny:

Ak som to dobre pochopil, podľa nového zákona nee…
@cerveny podľa akého zákona?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@cerveny podľa akého zákona?
@megdesign Zákon o výstavbe č.201/2022 Z.z.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cerveny:

@megdesign Zákon o výstavbe č.201/2022 Z.z.
@cerveny a to je akože novy zákon?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@cerveny a to je akože novy zákon?
@megdesign platný od 1.4.2024. Očividne nemáš páru o tom na čo sa pýtam.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cerveny:

@megdesign platný od 1.4.2024. Očividne nemáš pár…
@cerveny hlavne že ty máš....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cerveny:

@megdesign platný od 1.4.2024. Očividne nemáš pár…
@cerveny 201/2022 Z. z. Vyhlásené znenie Obsah zobrazeného právneho predpisu má informatívny charakter, právne záväzný obsah sa nachádza v pdf verzii právneho predpisu. 201 ZÁKON z 27. apríla 2022 o výstavbe
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@cerveny 201/2022 Z. z. Vyhlásené znenie Obsah …
@megdesign Čo ďalšie obohacujúce tým chceš povedať?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cerveny:

@megdesign Čo ďalšie obohacujúce tým chceš poveda…
@cerveny že nevieš, čo je zákon a čo je novela zákona... A tým by som asi skončil.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@cerveny že nevieš, čo je zákon a čo je novela zá…
@megdesign bohu vďaka, tvoje cenné príspevky tu rozhodne chýbať nebudú 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cerveny:

@megdesign bohu vďaka, tvoje cenné príspevky tu r…
@cerveny Bohu vďaka je s veľkým B.... Zmeň si nick na zelený....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@cerveny Bohu vďaka je s veľkým B.... Zmeň si nic…
@megdesign vitaj späť! taktiež vety začínajú veľkým prvým písmenom.. my sa dnes toho ale naučíme 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cerveny:

@megdesign platný od 1.4.2024. Očividne nemáš pár…
@cerveny a ty poznas rozdiel medzi platnostou a ucinnostou?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ani stavebný zákon nemôže porušovať súkromné vlastníctvo, keď na to mám , postavím dom, kde potrebujem. Je o inom, že musím rešpektovať iné požiadavky, napr. že zdravotnú starostlivosť musí dostať každý a teda k domu musí ísť cesta pre sanitné vozidlá. Ale ak mám helioport a službu, dovezie ma do nemocnice toto zariadenie. Požiar zlikviduje vlastné čerpadlo a zásobník. Elektrinu s FV. Odpad s KČOV.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cerveny:

Ak som to dobre pochopil, podľa nového zákona nee…
@jan45 Vážim si Tvoje príspevky, ale podľa mňa sa teraz hlboko mýliš. Presne o to ide novej verzii zákona, aby si nikto - ani ten kto na to má, nestával kde sa mu zapáči. @cerveny Je to tak, ako si pochopil. Preto bude treba hľadať nejakú vývrtku, ako sa bude dať postaviť stavba tam, kde by sa akože nemala. Prekážkou nie je intravilán/extravilán, ale územný plán obce. Bude sa treba zariadiť podľa definície jednotlivých lokalít. Tak napr. nebudeš mať v lese rodinný dom, ale trebár chatu na tzv. celoročné užívanie. 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@jan45 Vážim si Tvoje príspevky, ale podľa mňa sa…
@petersd taká "vývrtka sa robí i v Nár. parku , stačilo aby bol niekde na súkromnom pozemku aspoň malý domček, niekedy to slúžilo ako ubytovanie pokiaľ sa schasnovalo seno z horských lúk, choval sa tam dobytok, nemuselo sa seno dovážať do obce, stačí sa pozrieť napr. v Okolí Boce vidieť z cesty, niekde na lazoch je z toho takmer chatová osada, akurát to tam vykrádajú a narobia viac škody ako tam nájdu kamoš to nezamyká,zabezpečené má akurát miesto pod zemou, má tam i centrálu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@jan45 Vážim si Tvoje príspevky, ale podľa mňa sa…
@petersd nie každá obec má územný plán. A ani nemá povinnosť ho mať za určitých podmienok. Takže žiadne také, že územný plán bude prekážkou....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cerveny:

Ak som to dobre pochopil, podľa nového zákona nee…
@cerveny výnimka musí byť na základe niečoho. Odôvodnená. A dôvod, lebo ty chceš, nie je dôvod.
Odpovedať
Nový stavebný zákon má účinnosť až od 01.04.2025! Je dosť možné že ho Ficovci zrušia úplne alebo ho zmenia na nepoznanie od akutálneho
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?