Sused začal bez nášho vedomia stavať na hranici s naším pozemkom betónový plot, ktorý má už teraz 2m. Plot bude mať dĺžku 15 m. Potrebuje mať na takýto plot stavebné povolenie? Môže ho stavať bez nášho vedomia? Máme právo vyjadriť sa k takejto stavbe?
@danka0311 stavene povolenie podla mna potrebuje, aspon ak si dobre pamatam, ohlasenie drobnej stavby je len do 25m2, ci plot alebo garaz je jedno.
@thodosy
Treba sa informovat u starostu. Urcite musi minimalne splnit ohlasovaciu povinnost a splnit lokalne regulativa, napriklad v nasej obci moze mat murik maximalne 80cm
@lussinda2
Na oplotenie podľa stavebného zákona postačuje ohlásenie stavby. A je jedno, či je plot dlhý 5 metrov alebo 500 metrov.
Viď § 139b:
(7) Za drobné stavby sa považujú aj
a) stavby organizácií na lesnej pôde slúžiace na zabezpečovanie lesnej výroby a poľovníctva, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 30 m2 a výška 5 m, napríklad sklady krmiva, náradia alebo hnojiva,
b) oplotenie,
c)....