Pracka a susicka

Zobraz úvodný príspevok
Prosim poradte aku znacku a aj model setu pracka a susicka mate??? Mam zvlast práčovnu takze nejake obmedzenia nie su ... samozrejme okrem financii 😄 nakolko sok doteraz nemala susicku prosim vas o radu, postrehy s ktorou ste spokojni, na co davat pozor, co je zbytocne ... pracku si predstavujem pre 4 clennu rodinu s dvomi malymu detmi - cize s vacsim objemom na vahu pradla, rychly cyklus prania, zvlast program na pranie zaclon, rifli + kludne poradte co este casto vyuzivate a oplati sa ...vdaka za kazdu radu
Odpovedať
1
2
@lubk0 nejak casto spotrebice nekupujem, som nevedel, ze to takto priamo vyrobcovia aj davaju taketo akcie. Zakazdym som to len na predajnu postrehol.
Odpovedať
@veverka123456 No základ je, aby si aj ty mala nejak predstavu o tom aké parametre potrebuješ. Pre 4-člennú rodinu, objem práčky minimálne 7-8 kg, skôr tých 8 kg a viac. Programová výbava je u väčšiny dostatočná. Práčku určite odporúčam s parným generátorom. Veľmi to pomáha pri praní, nielen pri čistení bielizne, ale aj z hľadiska toho, že bielizeň nie je taká pokrčená. Paru môžeš pri danom programa aktivovať alebo vypnúť. Určite možnosť skrátiť program a samostatný rýchly program 30/60 minút. 🙂 Je výhoda, ak si môžeš nastaviť program v zmysle otáčky odstreďovania a teplota prania. My máme GORENJE WNEI74SBS (7 kg) a všetko toto spĺňa. Odporúčam pozrieť nejaké porovnania práčok, napr. https://www.spotrebitelskytest.sk/pra... Tam máš aj návod ako vybrať, takže všetko podstatné. So sušičkou skúsenosti nemám, ale na rovnakej stránke nájdeš infošky aj k nim https://www.spotrebitelskytest.sk/sus... Nevyznám sa v tom tak, tak nebudem kecať. Ale jednoznačne kondenzačnú sušičku s čerpadlom. O ventilačnej ani s priamym ohrevom neuvažuj - neefektívne. Čo sa týka značiek AEG a Bosch sú drahé, ale top kvalita. Ale také LG, Beko (novšie modely od 2020) alebo aj to Gorenje (veľmi dobré recenzie, rozumná cena, ochotní servis, pôvodom je výroba zo Slovinska a dostupné sú aj diely). Snáď som trocha poradil. 🙂
Odpovedať
@slavka7_7 jasne, to sa moze stat, este ked niekto da susiak pri radiator alebo nauklada pradlo na radiator, ze nech to je cim skor suche, to nerobi dobrotu.
Odpovedať
@vackoo ja zvyknem napriklad uteraky davat na radiator preschnut, ked sa dosprchujeme, ale inak nic. to by mi asi aj vadilo, keby mi tam ponozky visia alebo co.
Odpovedať
@tamari87 to je v pohode, to je ine ako dat tam normalne mokre pradlo, ktore vytiahnes z pracky.
Odpovedať
@slavka7_7 tak ono mokre su, ale hej, ked to porovnam s takymi opratymi, tak rozdiel to je. Mokre pradlo by som nevesela len tak kade tade po izbach.
Odpovedať
@tamari87 ved hej, ale to je uplne nieco ine by som povedal. akoze aj ked nemas susicku a nieco potrebujes chytrejsie ususit, tak to tam das. ale aby sa radiator normalne vyuzival na susenie pradla, to asi nie je dobry napad.
Odpovedať
@vackoo toto moja mamina robievala a robí doteraz, zakaždým keď to vidím, tak len krútim očami.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?