Porucha umývačky Bosch

Profilova fotka
Ahojte Strecháči, stretol sa už niekto s takou poruchou umývačky riadu Bosch, pri ktorej sa pri stlačení tlačítka "štart" nezapne displej a keď ho podržím dlhšie, tak začnú blikať kontrolky "kohútik" a "leštidlo"? Ak áno, čo bolo pokazené a oplatila sa oprava? Umývačka sa pokazila asi po 7 rokoch, príde mi to dosť skoro. Ďakujem za každú odpoveď.
Odpovedať
Pokazilo sa mi modre auto, nejde nastartovat.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

Pokazilo sa mi modre auto, nejde nastartovat.
@kejsix keď sa to stalo nám, tak sme mali rozbitý motor. Dali sme ho vymeniť do servisu. Tiež modré auto ;-) . Samozrejme, že to môže byť aj niečo iné. Preto sa pýtam, či sa s tým už niekto stretol. Všetky ostatné kontrolky som v návode našla, túto nie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ramzesa:

@kejsix keď sa to stalo nám, tak sme mali rozbitý…
@ramzesa Ok, tak inak: Typ umyvacky? Ma aquastop?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@ramzesa Ok, tak inak: Typ umyvacky? Ma aquastop?
@kejsix SMV69N40EU Bosch a áno, má aquastop
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ramzesa:

@kejsix SMV69N40EU Bosch a áno, má aquastop
@ramzesa Chybovy kod nevypise ziaden? Len tie blikajuce ikony?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@ramzesa Chybovy kod nevypise ziaden? Len tie bli…
@kejsix nič, iba tie blikajúce ikonky
Odpovedať
Profilova fotka
zobrazia sa ale až po dlhšom podržaní tlačidla štart
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ramzesa:

@kejsix nič, iba tie blikajúce ikonky
@ramzesa Reset ste skusali? Treba pozriet sitko na aquastope. Inak ale tieto modely uz mali pomerne slusnu autodiagnostiku cez chybove kody. Je to nestandardne spravanie, moze to vyzadovat vymenu riadiacej dosky. Treba si dat nacenit opravu v autorizaku. Tieto masiny pokial je mozne sa treba snazit opravit, pretoze dnes za rovnake peniaze kupite podstatne horsi vyrobok (ano, plati to aj pre Bosch).
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@ramzesa Reset ste skusali? Treba pozriet sitko n…
@kejsix áno, reštart sme skúšali. Pozrieme ešte tie sitká. Bola by som rada, keby išla opraviť. Bola som s ňou veľmi spokojná, kým sa jej nestalo toto. :-/ Ďakujem za radu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ramzesa:

Ahojte Strecháči, stretol sa už niekto s takou p…
@ramzesa ach, kde sú tie časy, ked umývačka mala tri tlačítka, dva programy- rýchly a pomalý a že sa minula soľ, si zistila, až ked si z nej vyťahovala zle umyté taniere..... Moja babka takú mala, fungovala jej 30 rokov. A keby babka nezomrela, tak ju používa dodnes.... Môj príspevok ti nepomohol, ale niekoho možno pobavil....
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zicher:

@ramzesa ach, kde sú tie časy, ked umývačka mala …
@zicher nejakú takú by som potrebovala. Úplne jednoduchú, ktorá by umývala a vydržala roky. :-)))
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ramzesa:

@zicher nejakú takú by som potrebovala. Úplne jed…
@ramzesa žeby si mala takú extra špecálne vybavenú kurvítkom? Aj také sa vyrábali. Čím drahšia, tým viac náchylná k pokazeniu. A vieš prečo? Lebo takú sa oplatí ešte opraviť a udržať pri živote. Lacák vyhodíš a kúpiš nový. Aj servisáci musia z niečoho žiť. :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zicher:

@ramzesa žeby si mala takú extra špecálne vybaven…
@zicher no, neviem, či bola až taká drahá v tom čase, keď sa kupovala. Na týchto odchádza často ohrev vody, ale toto sme už mali opravené. Skúsime pozrieť tie sitká a keď to nepomôže, tak budeme hľadať chybu inde :-( .
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@ramzesa žeby si mala takú extra špecálne vybaven…
@zicher Žiaľ, nie je to tak. Je to ešte horšie. Chodím občas na jedno s autorizakom Bosch/Siemens/Miele. Servisuje bielu techniku 30 rokov. Nie je to tak, že tie "drahšie" tak 5-7 rokov dozadu sú neporovnateľne kvalitnejšie stroje oproti tým dnešným "drahším". Materiály, komponenty... Je to tak, že aj tie lacné búčory s pred pár rokov sú neporovnateľne lepšie, ako dnešné lacné búčory. Možno je to konšpirácia, ale ono to výchadza tak, že cez COVID, kedy vystrelili ceny komponentov aj materiálu ako takého výrobcovia volili podstatne lacnjšie prvky, pretože zdražiť svoje výrobky nechcel nik. No a reálne sa zistilo, že ľudia kupujú aj tieto šroty, pretože nemajú v podstate na výber (keďže všetci výrobci sa zariadili viacmenej rovnako). No a dvíhať teraz kvalitu, keď sa relatívne ustálili ceny materiálu a "lepších" komponentov na prijateľnej cene? Zhoršiť si zisk? Neviem. Koniec konšpirácie.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@zicher Žiaľ, nie je to tak. Je to ešte horšie. C…
@kejsix tak sitká to nie sú, aj keď boli fuj hnusné od hrdzavej vody. Hľadáme ďalej. :-/
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ramzesa:

@kejsix tak sitká to nie sú, aj keď boli fuj hnus…
@ramzesa podľa čísla máš rovnakú radu ako ja. A podľa popisu rovnakú chybu. Vraj chýba série/rady. Pýtaj si v servise ventil regenerácie. Ak máš šikovného muža, vymení sám.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@ramzesa podľa čísla máš rovnakú radu ako ja. A p…
@megdesign ďakujem za nasmerovanie, už je rozobratá. Niečo už synátor premeral a skontroloval, ale nestihol všetko. Bolo by super, keby to je toto. Tiež Ti nešla vôbec zapnúť? A len tie kontrolky blikali? A môžem sa opýtať, že po koľkých rokoch?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ramzesa:

@megdesign ďakujem za nasmerovanie, už je rozobra…
@ramzesa áno rovnako. Po štyroch. Ten ventil je na ľavej strane dole, pod regenerátorom.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@ramzesa áno rovnako. Po štyroch. Ten ventil je n…
@megdesign áno, už je to všetko rozobraté 🙈. Už som ho aj našla na webe v eschope. Tak to naša potom celkom pekne vydržala, keď je to výrobná chyba. Kiežby fungovala, nech nemusím vyberať z tých miliónov v ponuke 🙈. Nám sa ušla aj tá chyba, čo prestala ohrievať vodu.
Odpovedať
Profilova fotka
Nie je to ventil regenerácie 😟.
Odpovedať
Profilova fotka
Taaakze, moj problem s vyberom novej UR sa na cas vyriesil. Chlapi mi ju nejakym zazrakom opravili. Vsetko na nej premerali, skusali, hladali na webe, upevnili, nieco prespajkovali... a ze uz ju poskladaju a sa uvidi. Uz som mala novu v kosiku :-p , tak sa mozno zlakla :-D . Si povedala, ze koniec bolo wellnes, musim makat, lebo skoncim v kosi :-p .
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?