Klíma - čínske značky vs LG

Zdravím, riešime práve klímu v multisplite. Potom čo som si spravil nejaký prieskum aktuálny tak mám 2 finalistov, ktoré vyzerajú funkciovo velmi podobne a líši sa len značka a cena. Otázka teda je či mate skusenosti alebo by ste odporušili niektorú z variant? LG Deluxe - cca 3000€ (vyhody sú ionizér a lepšia overená značka) Čínske značky model s obdonými funkciami (Midea, TCL, Vivax) - cca 2150€ (výhoda je cena) Technici s ktorými som sa bavil, tak údajne nie sú problémy ani s Mideou, TCL, Vivaxom a 900€ nie je zanedbateľných.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od milandd:

Zdravím, riešime práve klímu v multisplite. Potom…
@milandd A čo myslílš, kde je vyrobená tá Lg Deluxe? Väčšina z dielov predsa v Číne. Ja mám Vivax. Klíma ako klíma. Pokiaľ si nepotrpíš na tom, že máš na vonkajšej jednotke nejakú lepšiu značku, tak účel ti splní každá. Či sa nepokazí? Aj značková sa môže pokaziť.
Odpovedať
Podla mna obrovska vyhoda "renomovanych" znaciek je ze aj po 10tich rokoch zozenies nahradny diel plus lahsie/rychlejsie zozenies servis v pripade poruchy
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

Podla mna obrovska vyhoda "renomovanych" znaciek …
@zacik srandujes? opravovat 10r klimu?
Odpovedať
Vo fabrike na LG klimy neďaleko Soulu som bol. Kompresory napríklad majú určite vlastné. Neviem ako to je v ich tureckej fabrike pre EU trh ale myslím že na kompresory majú dlhšiu záruku takže tiež sú asi ich.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@zacik srandujes? opravovat 10r klimu?
@rkorba za urcitych okolnosti preco nie. Nie vsetko 10 rocne co sa pokazi automaticky vyhadzujem, ale chapem ze niektori to maju inak. Samozrejme ak odide elektronika tak to je asi K.O., ale ak sa zlomi nejaka plastova suciastka...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@zacik srandujes? opravovat 10r klimu?
@rkorba A preco by som neopravil 10 rocnu klimu, ak predtym s nou nebol problem a bol som spokojny? Za predpokladu, ze je to rozumnejsia (kvalitnejsia) znacka, nie najlacnejsia na trhu. Je to urcite ekologickejsie, ako kupovat kazde 2-4 roky neznackove veci a vymienat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od durino:

@rkorba A preco by som neopravil 10 rocnu klimu,…
@durino Tak on vraví o 10ročnej klíme, nie o 2-4 ročnej, či? Je to o tom, čo presne je treba opraviť. Ak je treba vymeniť na 10 ročnej klime povedzme kompresor tak asi nemá nejaký ekonomický zmysel to riešiť inak ako výmenou celej klimy. Ak sa len vymačkal čudlík na diaľkáči tak asi meniť komplet 10ročnú klimu je blbosť, že áno.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od milandd:

Zdravím, riešime práve klímu v multisplite. Potom…
@milandd Ale aby som odpovedal na tvoju otázku - ja som si nechal nainštalovať Vivaxy a Mideu. Akože vedel by som mať celkom peknú zľavu na LG ale nenašiel som takú, ktorá by vedela kúriť aj pri -20. To bolo vtedy pre mňa dosť dôležité kritérium. Teraz by som na to pozeral asi trochu inou optikou a na tých -20° by som už tak veľmi nebazíroval. Úplne prvú klímu som si dával ešte do bytu Samsung wind free - pri nej mi bolo jedno či kúri. Pri nej som sa sústredil na jej chladiaci režim wind free - ten je pecka. Vôbec o nej nevieš. Necítiť pohyb vzduchu a je úplne tichá.
Odpovedať
Sinclair Spectrum Plus ASH-13BIS2 3,5kW. Za 1230€. To je cena bez montáže. Za to, čo ťa klíma (papierovo) ponúka, si myslím, že je to dobrá cena
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@milandd Ale aby som odpovedal na tvoju otázku - …
@toky1 mal som najskôr vo velmi uzkom vybere tieto samsungy ale čital som a počul som (z viacero stran) že sú kazove. BAvil som sa s dvomi technikmi 1 povedal, že to tak nie je že sú ok ale že by radil ine alternatívy a 1 povedal, že tento rok majú vyjazdy len k samsungom. Tak vyber si :) bude treba asi len vybrať a dúfať že nedostaneš toho náhodneho čierneho petra s poruchou (v horšom priprade po zaruke :)) Ešte registrujem nejakú novú značku TCL, čo je veľký vyrobca televizorov ale tlači sa teraz aj do takejto techniky. Len tu som skor naklonený klasike Midea, keďže sú rozšírené a nebol by problem so servisom a nahradnými dielmi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od milandd:

@toky1 mal som najskôr vo velmi uzkom vybere tiet…
@milandd Mám Midea Oasis plus 2,5 a vadí mi na nej, že je hlučnejšia ako moje dve ďalšie Vivax R 5kW. Počuť viac fúkanie - to mi až tak nevadí ale popraskávanie plastov pri nábehu či keď sa vypne vonkajšia jednotka a vo vnútornej jednotke sa ochladzuje výmenník cirkuláciou vzduchu - ak sa teda bavíme o režime vykurovania. Keď sa stabilizuje, že ide rovnomerne tak je počuť ozaj už len šum prúdenia vzduchu. Vivaxy sú tiché ako nindžovia furt, v nich nelupne nič. Ale vonkajšia bedňa od tej Midey je citeľne tichšia ako tie od Vivax.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od milandd:

@toky1 mal som najskôr vo velmi uzkom vybere tiet…
@milandd ak chceš len chladiť tak neni o čom, chod do lacnejšej varianty... to ti na tie dva mesiace v roku čo pojde postačí a spravi dobru službu ... midea vraj je celkom top značka aj ked činska na samsungy som tiež počul negativa ale nemam skusenost,... ja mam daikiny 1 multisplit a jednu comforu 3,5kw dokopy 3 klimy ale použovam na kurenie aj chladenie... daikin comforu mam od r. 2019 a ide nonstop... skoro vždy lebo kuri a v lete chladi , možno nejake 3 mesiace preiemerne je vypnuta do roka inak ide vkuse a fachci stale bez servisu, bez prehliadky.. popravde tie lacnejšie daikiny mi pridu ako lepsie ako drahsi model perfery do ktorej som isiel neskor... takže asi ne vsetko drahsie je aj lepsie ...
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od toky1:

@durino Tak on vraví o 10ročnej klíme, nie o 2-4 …
@toky1 Preto som pisal o predpoklade, ze je to rozumnejsia (kvalitnejsia) znacka, nie najlacnejsia na trhu. Tam sa kompresor za 10 rokov nepokazi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od durino:

@toky1 Preto som pisal o predpoklade, ze je to r…
@durino No tak exaktne tvrdiť, že na kvalitnejšej klime sa kompresor nepokazí ... Čo Ti ja viem? Ale OK, chápem ako to myslíš. Je to proste menšia pravdepodobnosť ako to, že sa pokazí na nejakom noname výrobku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@durino No tak exaktne tvrdiť, že na kvalitnejšej…
@toky1 Presne tak som to myslel. Mimochodom, este som nepocul (a mam vela vzoriek vo firme, kde idu klimatizacie nonstop), ze by na kvalitnej klime odisiel kompresor, skor loziska na vetraku, alebo unik chladiva (suvisi s montazou).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od durino:

@toky1 Presne tak som to myslel. Mimochodom, este…
@durino Ja viem o výmenách nejakých "plošákov a riadiacich jednotiek" - proste elektroniky. Na Daikinoch a Samsungoch.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@durino Ja viem o výmenách nejakých "plošákov a r…
@toky1 Vymenu dosky na Samsungu sa necudujem, ale na Daikine? To ma byt top vyrobca. Teda, ak ta doska nema 15+ rokov... Ale pre Daikin robil lacnejsie modely cinsky Gree (aspon to tak bolo, co som cital). Aby sme napisali aj zadavatelovi temy, osobne by som vybral asi LG z tychto moznosti. Ak by boli moznosti ine, dal by som japonsku znacku (Daikin, Mitsubishi, Toshiba, Panasonic). Ide o kvalitu elektronickych suciastok. Tie klimy, o ktorych som pisal vyssie a idu nonstop, su Toshiby. Doma mam Panasonic 11 rokov a ide bez problemov (cistim si ho sam).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od durino:

@toky1 Vymenu dosky na Samsungu sa necudujem, ale…
@durino Na tých Daikinoch to boli na dvoch kusoch riadiace jednodky - do mesiaca od inštalácie - čo je inak super kvôli záruke.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?