Ako najlepšie zariadiť spálňu s detskou v jednom?

Ahojte, chcela by som sa s vami poradit ako najefektivnejsie zariadit spalnu a detsku v jednej miestnosti. Do buducna uvazujeme aj nad nejakym predelenim prieckou zo sadrokartonu, alebo nieco podobne. uvitam akekolvek napady. Obyvacku som mala uplne v hlave, ale na tomto mi stale nieco nepasuje. Je to obdlznikova miestnost 5,75x3,45. Na jednej sirke su po celej stene okna a balkonove dvere. Vstup do izby je hned na zaciatku dlhej steny uhlopriecne s balkonovymi dverami. Tak matematici kreslite a vymyslajte. Este jedna vec - dvere do bytu su oproti dveram tejto izby, takze ak ich obe otvoris, vidis z chodby az do izby.
Odpovedať
neviem si celkom dobre predstaviť tu izbu... okno a balkonove dvere sa daju oddeliť? v tej oddelenej časti by potom nebol radiator- potom by tá časť izby nesmela byť na kraji domu- nie je?... v spalni chcete mat len postel a skrinu? dieťa jedno? chcete aby sa ludia v tych izbach príliš nepočuli? ... skus si dat do albumu foto a podorys izby, možno potom Ti to nejaký samaritán matematik nakreslí :-) ale veru bude to ťažké...
Odpovedať
Mam to v albume! Okno a balkonove dvere sa oddelit nedaju. Postel mame 160x200 plus nocne stoliky, tie su 40cm siroke. Malemu sa prave chystame kupit velku postel 90x200, k tomu skrine a komoda. Izba nie je na kraji domu. Moznosti su asi take, co mna napadli, v lavom rohu oproti dveram , spravit malu miestnost 2,5x2,5m len na postel.
Odpovedať
jejda... tak asi jedine tak ako myslíš- najprv dať rodičovskú spálnu bez okien a za nou detskú s oknom.... už to máte všetko hotové? lebo keby som si to teraz začínala prerábať pre seba, určite by som dieťaťu dala samostatnú izbu tú čo je teraz kuchyňa, spálnu v tej malej a kuchynu by som spojila do obyvačky v tejto velkej o ktorej hovoríš- zda sa podla podorysu že je tam wc vedla tak by tam dosiahla voda...
Odpovedať
Profilova fotka
fra, presne toto riesenie napadlo aj mna... ;-)
Odpovedať
fra, toto som si presne vymyslela, len na to zatial nemame financie a je v tom maly hacik - to vedla nie je WC, ale komora, manzel ju teraz vyuziva ako pracovnu. WC su prve dvere pri kuchyni, takze v tom useku chodby by sme museli zvysit podlahu, dalej by isiel murik popri stene na chodbe az do komory a tadial by vysiel v tej velkej izbe, na kratkej stene, tam by bola linka, potom stol a pod oknom gauc. Neviem, ci sa to technicky na takuto vzdialenost da vobec zrealizovat, a musim to dat nacenit nejakym odbornikom. tak sme zatial uvazovali iba o spalni s detskou.Robil niekto takuto prerabku - kolko vas to vyslo.Plyn by sme teoreticky nemuseli tahat, kupila by som elektricku dosku a ruru.
Odpovedať
Profilova fotka
pegy, prave dnes som videla v marcovom Peknom byvani dobre riesenie... v jednoizbovom byte rozdelili obyvacku na spalnu a obyvku, oddelili to nizkym murikom a zasuvacimi dverami (aj nad tym murikom) s mliecnym sklom...
Odpovedať
Profilova fotka
pegy, na tom tvojom nacrte nie su vidiet rozmery miestnosti, vies to nejako zvacsit alebo zvyraznit? Napadla mi este jedna moznost, ale neviem, ci by sa to zmestilo...
Odpovedať
katarinas, ta izba ma 5,75x3,45m, mensia 4,75x3,45 a kuchyna 3x3,45
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?