Obnov dom - dotácie

Zobraz úvodný príspevok
Prosím vás.Prišlo už niekomu kto žiadal o dotáciu rozhodnutie či má schválenú dotáciu alebo nie? A ako dlho ste čakali?
Odpovedať
Ahojte, situácia: Žiadateľ o dotáciu, výzva č.4, zmluva podpísaná a uverejnená v registri. Majiteľ nehnuteľnosti, na kt. sa žiada dotácia, je zároveň aj majiteľom stavebnej firmy. Môže v rámci svojej stavebnej firmy rekonštruovať dom /ako stavebná firma/? Alebo radšej rekonštruovať svojpomocne? Máte, prosím, niekto takú skúsenosť, prípadne radu, pohľad na to? Je to stred záujmov? Ďakujem
Odpovedať
Dobry den, ma prosim niekto skusenosti s firmou obnova-domu.sk? Tvrdia nam, ze dotaciu vybavia na 100%, len neviem no... dakujem
Odpovedať
Dobry den, ma prosim niekto skusenosti s firmou obnova-domu.sk? Tvrdia nam, ze dotaciu vybavia na 100%, len neviem no... dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mima451:

Ahojte, situácia: Žiadateľ o dotáciu, výzva č.4, …
@mima451 im je jedno, kto realizaciu robi ... ci firma, ci svojpomoc, ci tvoj sused :) cize ano, moze to aj tvoja firma robit ... dotacia nieje na vysku "faktury" ale tabulkovo ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mima451:

Ahojte, situácia: Žiadateľ o dotáciu, výzva č.4, …
Ahojte,chcem sa spýtať po akom čase ste mali zmluvu zapísanú v centralnom registri zmluv ? A po akom case od podania žiadosti o platbu vám prišla platba na účet? Ďakujem 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pep290:

Ahojte,chcem sa spýtať po akom čase ste mali zmlu…
@pep290 z 3000 podanych ziadosti o platbu vyplatili tusim okolo 130. Mozes si domysliet kolko to potrva (vecnost). Co sa tyka zverejnenia zmluvy u mna to bolo par pracovnych dni (tusim 3).
Odpovedať
zdravim, chcem sa spytat, mate niekto skusenosti s tymi prispevkami od statu na rekonstrukciu stareho domu? zdedili sme dom po starych rodicoch a ako nie je az v takom zlom stave, ale povedzme si uprimne nieco to povymienat chce a nejaky ten budget mame, no dost by nam pomohol takyto prispevok.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od 44olina:

zdravim, chcem sa spytat, mate niekto skusenosti …
@44olina poskytuje sa za vykonane prace. Takze najprv vsetko prerobit vlastnym budgetom pripadne komercnym refinancovanim. Podmienky na stranke obnov dom.
Odpovedať
Na stranke obnovdom je viac info. Od 19.7. je nova vyzva obnov dom mini skuste pozriet
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od 44olina:

zdravim, chcem sa spytat, mate niekto skusenosti …
@44olina riesili sme a kedze sme si hned povedali ze nemame casu na to aby sme behali po uradoch hore dolu lebo chodime do prace a nemam x dni dovolenky len na tie ich poziadavky a papiere a neviem co, tak sme to nechali riesit cez spolocnost co sa tomuto venuje a spravila to za nas.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jurplan:

@44olina riesili sme a kedze sme si hned povedali…
@jurplan presne tak, bohuzial zijeme este stale v state kde nemozu byt informacie a potrebnosti vybavene hned popripade cez pocitac. nie, proste treba milion papierov a s nimi behaz a oni sa ta budu ak taku lopticku pinkat medzi sebou. ked to nechas takto na niekoho ineho tak mas zrazu casu ze nevies co s nim 😄
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od djlaco:

Na stranke obnovdom je viac info. Od 19.7. je nov…
@djlaco Ta výzva "mini" je len pre sociálne slabých. Ročný príjem žiadateľa okolo 6600 €.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@petersd plus ta doplnim ze plati len pre vybrane oblasti Slovenska (malo by ist o tie najchudobnejsie).
Odpovedať
tak isto sme tieto dotacie od statu riesili pri rekonstrukcii stareho domu co sme kupili u nas v dedine. pan co ho mal zomrel, nestaral sa moc o neho a ani nebol nejaky drahy pri kupe. lenze co, bolo treba opravit strechu z ktorej zatekalo, tak isto pivnic nebola moc vo vabnom stave. uz sme premyslali aj nad tym ze ho dame zburat a postavit na novo nieco, no nakoniec ked sme si to tak podrobnejsie presli tak sme zistili ze nam bude stacit rekonstrukcia. lenze vieme ake to je v dnesnej dobe, ked chce clovek nieco od statu, ze musi obehavat vsetko a samozrejme ze to nevybavi na jedenkrat, lebo to uz tak proste byva 😄 tak sme vyplnili dotaznik na zelenej obnove a oni nam s tymto vsetkym pomohli, resp. vybavili to za nas.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jurplan:

@44olina riesili sme a kedze sme si hned povedali…
@jurplan aha cize ste nesli napriamo cez tu obnovu domu ale ste si vyhladali niekoho teda co to spravi. to som ani nevedela ze taketo nieco existuje, myslela som ze vsade je to o tom istom ze sa len clovek bude nahanat za papiermi a uradmi. @frantos ved ale nie je tam praveze to riziko ze ti nieco spravia poza tvoj chrbat s cim nebude ratat ked pri tom nie si? tohto sa celkom obavam @kapro62 vyplnili ste dotaznik a co dalej? ako ste postupovali? @sousedekovci89 vy s tymto projektom mate realnu skusenost prosim vas?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od 44olina:

@jurplan aha cize ste nesli napriamo cez tu obnov…
@44olina som v riadnej 4 vyzve zapojeny. Co sa tyka tejto specialnej tuto info prezentovali v mediach.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od frantos:

@jurplan presne tak, bohuzial zijeme este stale v…
@frantos no ved presne pre toto som to nechal na tretiu stranu nech to spravia za mna 😄 @44olina ano riesil som to cez zelenu obnovu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jurplan:

@frantos no ved presne pre toto som to nechal na …
@jurplan aj my s nimi mame dobru skusenost. Velmi dobra komunikacia a hlavne aj ten dotaznik bol uplne jednoduchy prehladny. @44olina to si oni nemozu dovolit, ved to by si ake meno robili. praveze oni su radi ked mozu ludom pomoct, je to ich praca to za jedno, ale aj sa snazia vybavit tieto potrebne veci co najrychlejsie a na co menej razy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od 44olina:

@jurplan aha cize ste nesli napriamo cez tu obnov…
@44olina ozvali sa nam, kontaktovali nas spatne kedze sme splnili vsetky potrebne podmienky. ono zas to nie je len tak ze schvalia tu ziadost kazdemu aby ste boli v obraze.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@44olina som v riadnej 4 vyzve zapojeny. Co sa ty…
@sousedekovci89 su aj ine vyzvy? tato stvrta je vlastne konkretne ktora prosim vas? aby som si bola ista ze sa tu bavime o tom istom. @jurplan @frantos aha a oni su vlastne akoze konzultanti alebo co? myslela som si ze sa to da riesit len nejako cez ten plan obnovy ci obnova domu priamo na to ministerstvo. takto som nad tym neuvazovala. @kapro62 jaj akoze ako to myslis ake podmienky? jasne ze som neratala s tym ze mi to na sto pro schvalia.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od 44olina:

@sousedekovci89 su aj ine vyzvy? tato stvrta je v…
@44olina no su to kvalifikovani odbornici ktori vlastne vedia pomoct s celym tym priebehom na ziskanie dotacie na rekonstrukciu aby ste si s tym nemuseli lamat hlavu co vsetko treba a nemuseli behat na viackrat. vy im vyplnite ved ten dotaznik a nasledne ked vas kontaktuju tak uz len zhromazdite potrebne papiere ktore im odovzdate a oni to cele skompletizuju za vas a posunu na ministerstvo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jurplan:

@44olina no su to kvalifikovani odbornici ktori v…
@jurplan no ved my tiez ked sme sa konecne pustili do tej rekonstrukcie stareho domu co maju rodicia tak tiez sme neboli nadseni z toho co to vsetko ma obnasat, teda resp. popri rekonstrukcii nemas ani nejako cas riesit ine veci a hlavne ked este aj pracujes. tak si rad ze si rad 😃 cize @44olina najlesie urobite ak pojdete touto cestou. je to samozrejme na vas, no viacero ludi to takto radsej spravi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jurplan:

@44olina no su to kvalifikovani odbornici ktori v…
@jurplan no akoze ked niekto potrebuje sprostredkovatela na dotacnu schemu obnov dom... nic v zlom ale je to clovek nepouzitelny do praktickeho zivota. Je to jedna z najprimitivnejsich dotacnych schem co stat ponuka. Ziadost+EC/PEH+fotky pred potom podpisat zmluvu a zaslat ziadost o platbu+EC po.... neviem co moze byt jednoduchsie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@jurplan no akoze ked niekto potrebuje sprostredk…
@sousedekovci89 No dnes ľudia zarábajú aj na primitívnejších veciach. Napríklad namiesto toho aby si išli nakúpiť, tak si ten nákup dajú doviesť niekym iným za 10 eur. To je založené na tom istom princípe, teda na ľudskej lenivosti. Ale ja to riešim za rodičov lebo už majú svoj vek a pre nich by to bolo skutočne náročné nie sú technické typy a ja sám so mal čo robiť aby som stihol registráciu. Avšak mal som nervy riadne pri tom z dôvod, že už ani certifikáty netreba. Odrb na ľudoch.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@sousedekovci89 No dnes ľudia zarábajú aj na prim…
@fero1821 zmenu podmienok neriesim (je dost mozne ze z toho bude pruser, lebo prave o preukazatelnu usporu prave ide a tu ti oficialne urci iba EC v sucasnych moznostiach takze je moze ze nakoniec bude musiet dat EC kazdy alebo to zatiahne stat voci EU). U takychto ludi (stari a p.) to beriem ale cely proces sa da vybavit elektronicky a je pomerne jednoduchy takze tvrdit ze dam niekomu vybavit narocne papierovacky je blbost. Ako si spravne napisal- skor lenivost.
Odpovedať
Suhlas. Ja som si vsetko sam vybavil nic narocne. Ec pred obnovou urobila certifikovana osoba. Fotky samozrejmost. Potom ec po obnove plus preberaci protokol a protokol o odovzdani odpadu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@fero1821 zmenu podmienok neriesim (je dost mozne…
@sousedekovci89 No lebo vydajú príručku ktorá má 30 strán a ľudia typu ja ich je..m to čítať nebudú. Čiže buď to dajú spraviť osobe, ktorá za to požiada 500 eur alebo sa na to vykašlú a úplne najlepší prípad je, že ja to nečítam, podajú žiadosť, zadarí sa im zaregistrovať a potom si nič neodkladajú žiadne bločky, im netreba vlastne nič len nafotia apošlu. A keď nepreplatia, tak hučia ako je to možné. Áno je pravda, že bločky netreba iba na prípadnú kontrolu, ale tak predsa len nikdy nevieš či neprídu. Taktiež bol u nás majster zatepľovali, tak na začiatku neni problem s faktúrov a potom sme ho naháňali 4 mesiace a ešte nám povedal, že robil to nejakým iným a že oni nepotrebovali žiaden preberací protokol. Čiže máš všelijakých.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od 44olina:

@sousedekovci89 su aj ine vyzvy? tato stvrta je v…
@44olina ako nic strasne aby ste sa nezlakli hned. su to zakladne informacie napriklad kedy bol dom skolaudovany alebo ake mate zdroje energie. take podstatne dolezite informacie. @fero1821 ono to nemusi byt ludska lenivost len proste nie kazdy ma cas sa vybavovat s uradmi a roznymi papierovymi vecami. ako to myslis ze bez certifikatu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kapro62:

@44olina ako nic strasne aby ste sa nezlakli hned…
@kapro62 No od 5. výzvy a vyššie už nepotrebujete certifikát.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@sousedekovci89 No lebo vydajú príručku ktorá má …
@fero1821 ja blocky odkladam poctivo aj z nakupov obycajnych 😁 vediem si taky zositok prijmov a vydavkov a potom aspon viem kam mi peniaze odchadzaju a kde sa dalo usetrit, popripade kolko mi ostane na odlozenie si bokom. @jurplan aha, no lebo ja moc nie som do tychto veci a muz zase chodi na dlhe turnusy pracovat prec, cize by toto cele vybavovanie ostalo na mne. a neviem si predstavit ze by som behala popri praci, skole, skolke, kruzkoch este aj po uradoch. mam taky zlozvyk ze nic nevybavim na prvy raz lebo proste furt daco 😅 @kapro62 no tak to mate pravdu, to este ovladam, ved tu zijem 😄 cize zrejme aj od toho budem potrebovat nejake podklady co? teraz to hladat. ale ved malo by to byt medzi papiermi od domu hadam 😅
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?