Kúpeľňová stenu bez obkladu / keramický lak polytex

Zaujímalo by ma či má niekto kúpeľnu kdorú nemá celú obloženú. Chcela by som obložiť len sprchovací kút a stenu za umývadlom (v mojom prípade ide o malú panelakovu kúpeľňu). Zvyšok kúpeľne ako aj wc by som chcela len omietku, ktorú by som namaľovala nejakou farbou do vlhkých priestorov, prípadne som našla že jestvuje keramický lak polytex. Alebo sú aj iné možnosti? A teda v prípade toho laku by ma zaujímalo či sú po čase s ním nejaké problémy. Vraj umývateľna farba v kúpeľni začne časom plesniet keďže stena nedýcha / akože osobne mi to až tak nedáva logiku ale neviem čo je na tom pravdy, tak či náhodou s tým nemáte niekto skúsenosť. ďakujem krásne za každu skúsenosť/radu ❤️
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od janka123457889:

Zaujímalo by ma či má niekto kúpeľnu kdorú nemá c…
@janka123457889 ak budete v kúpeľni udržovať normálnu vlhkosť -teda po sprchovaní a kúpaní intenzívne vetrať a adekvátne kúriť nemôže Vám tam plesnivieť stena. Panely "nedýchajú" bez ohľadu na to čím sú natreté.... Výborný náter do vlhkých priestorov bývalo tradične vápno...dnes je dosť výrobcov s ponukou náterov na báze vápna určených do vlhkých priestorov....
Odpovedať
Mam to v najomnom byte. Pleseň žiadna, samozrejme platí že treba dobre vetrať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?