Umiestnenie domu nad terénom - kde v projekte to je?

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, kde sa v projekte dočítam, že kolko nad terénom bude umiestnený dom? Vďaka
Odpovedať
1
2
@beno78 takže si môžme pridať DT, aj keď už máme stavebné povolenie?!
Odpovedať
@hania26 pri kolaudacii na 10000% Ti tam nikto nebude merat vysku domu nad terenom ... vacsinou su to len uplne formalne veci, ci su dvere a okna tam, kde maju byt a zakladne rozmery, kurenie, tvar strechy, steny asi tam, kde maju byt ....
Odpovedať
Profilova fotka
@hania26 ak to nebude výrazné zvýšenie, tak môžete, nikto vám pri kolaudácií nebude behať s metrom a skúmať výšku nad cestou/chodníkom.. ak sa nechcete zvýšiť o výšku DT (25 cm), tak urobíte napr. o 10 cm hlbšie základy (základové pásy budú mať pôvodnú plánovanú hĺbku základov), tým sa teda zvýšite len o 15 cm... ja som to tiež tak urobil, tesne pred výkopom sme si premerali výšky vo viacero bodoch po celom pozemku (ak by som to neurobil, zadok domu by som mal cca 20 cm pod zemou a z celého pozemku by sa musela sťahovať zemina
Odpovedať
@hania26 Pochybujem že si vôbec donesú meter 🤦🏻‍♂️😂. Bude to prebiehať asi ako uviedol atak77 😜 Dokonca ja si trochu upravím veľkosť okna v kuchyni a verím že to tiež nebudú riešiť 😜
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@iamriso merali ste ešte pred skrývkou ornice?
Odpovedať
Profilova fotka
@hania26 my sme ornicu nesťahovali, nemalo to zmysel, na našom pozemku je to samý kameň
Odpovedať
@beno78 tak okná aj priečku budeme upravovať, to viem, že sa bude dať, ale že aj výška základovej dosky sa môže, to som prekvapená
Odpovedať
@profistavbari bože , bože,ešte raz si prečítaj úvodný príspevok Ty " 2DT "....tam sa hovorí o vyčítaní z vykresov...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@daralbajda @profistavbari Myslím, že by už stačilo. Táto téma je o niečom inom, než dokazovaní si, kto je lepší.
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda @profistavbari Dobré ráno páni, neviem prečo a mrzí ma, že sa musím opäť len po pár dňoch opakovať a že som opäť aj napriek mojim pravidelným upozorneniam svedkom nezhôd, ktoré zašli až do urážok, ktoré na tejto stránke netolerujeme. Uľahčím si preto prácu a skopírujem vám sem správu, ktorú som písala v inej diskusii a dopĺňam nasledovné: V prípade opakovaného porušovania našich Podmienok používania sme oprávnení používateľa zablokovať. To znamená, že nie je možné si následne ani vytvoriť duplicitný účet. Týka sa to aj účtu PRO, kedy v tomto prípade nemá PRO používateľ, ktorý bol zablokovaný z dôvodu porušenia Podmienok používania, nárok na vrátenie predplatného. Dúfam teda, že je toto moje posledné upozornenie najmä v prípade používateľov, ktorí boli súčasťou takejto situácie už niekoľkokrát. Opäť najmä pre všetkých zapojených pripomínam nasledovné body z našich Podmienok používania, ktoré nájdete tu: http://www.modrastrecha.sk/rules/ 1. Nediskutuj mimo tému. Téma je definovaná jej názvom a prvým príspevkom, ktorý vytvoril autor témy. 2. Nepíš vulgárne, nepoužívaj nadávky, alebo hrubé slová. 3. Neurážaj, neprovokuj ani nereaguj na osobné útoky na teba. Ak niekto na teba útočí, oznám to adminovi stránky. “Fórum je miesto, kde sa všetci stretávame, rozprávame sa, radíme si, pomáhame si, spoznávame sa. Ak to má byť miesto príjemné pre všetkých, je dôležité správať sa tu slušne, rešpektovať ostatných a nezneužívať možnosť hovoriť k všetkým” Samozrejme som rada, ak si tu vymieňame názory a rôzne skúsenosti. Každý robíme veci inak a podľa svojho presvedčenia. Ak ale natrafím na názor či postup, o ktorom si myslím, že nie je správny, je na mieste poskytnúť svoj názor ale v prvom rade vecne, slušne a bez vulgarizmov či urážok. Ako nový používateľ by som rada prišla do diskusie, v ktorej by som chcela nájsť odpoveď. Určite nechcem listovať dlhými stranami plnými ničnehovoriacich komentárov a dialógov. Diskusia bude prečistená, všetky príspevky, ktoré porušujú naše Podmienky používania budú odstránené a používatelia, ktorých sa to bude týkať, budú informovaní aj v správe. Pokiaľ s niečím nebudete súhlasiť, prípadne odstránime príspevok, ktorý by tu podľa vás mal ostať, môžeme to presunúť do správ, aby sme nezahlcovali diskusiu dialógmi mimo tému. Ďakujem za pochopenie a prajem príjemný deň. Miška, 4nets Team
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
pozdravujem, existuje niekde presne vymedzená definícia, od akého bodu sa meria výška domu ? V právoplatnom územnom rozhodnutí tento bod nie je definovaný, stojí v ňom len, že výška domu môže byť max 9m v štíte a može mať 2NP+ Podkrovie. Definované tiež je, že strecha musí byť šikmá, so sklonom do 45 stupňov. V mojom projekte mám ale naprojektované 1 podzemné podlažie a 1 nadzemné + podkrovie. Od upraveného terénu, alebo nivelity cesty som teda cca. 7,6m, čo by malo byť v norme. Istá pani na istom stavebnom úrade ale tvrdí, že výška budovy sa meria od podlahy pivnice ( čo je podľa mňa absolútna hlúposť). Navyše, 2NP + podkrovie, so šikmou strechou, do 9m je nereálne ! Potreboval by som jej to preto dať "čierne na bielom".
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od erikg:

pozdravujem, existuje niekde presne vymedzená def…
@erikg Od okolitého terénu... To znamená, od výšky terénu ktorý je (priamo) okolo domu. Situáciu plán nemáš? Tam máš kóty, napr. U.T = -0,300 a podobne. A potom máš aj rezy, pohľady, kde sú kótované jednotlivé výšky (až po hrebeň strechy).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@erikg Od okolitého terénu... To znamená, od výš…
@frantisekca dom je v miernom kopci, geodet to bol zamerať, architekt to podľa toho navrhoval, ale pani argumentuje že "u nich" sa meria výška od podlahy v pivnici ... preto hľadám, zisťujem, či je niekde táto špecifikácia, ktorú uvádzate aj vy, písomne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od erikg:

@frantisekca dom je v miernom kopci, geodet to bo…
@erikg aj sem uploadneš ten rez situácie, alebo nie a budeš len opisovať situáciu? Tam sú mínusové aj plusové výšky, rovnako nula. Výška objektu sa počíta od nuly.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od erikg:

@frantisekca dom je v miernom kopci, geodet to bo…
@erikg Treba naštudovať ÚP, kde to bude jasne definované, aké stavby v danej zóne môžu byť, koľko podlažné, tvar, sklon strechy, výška budov, atď.. Asi došlo k zlej interpretácií, pochopeniu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@erikg Treba naštudovať ÚP, kde to bude jasne de…
Nahral som rezy a ÚP - časť kde je špecifikovaná stavba
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od erikg:

Nahral som rezy a ÚP - časť kde je špecifikovaná …
@erikg tu je nula. Odtiaľ sa ráta výška objektu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@erikg tu je nula. Odtiaľ sa ráta výška objektu.
@megdesign áno, to mi je jasné, ale tej pani na stavebnom úrade zrejme nie, lebo "u nich" sa vraj meria výška od podlahy v pivnici ... V ÚP nemajú definované, čo myslia výškou max. 9m, ale určite to nemôže byť tak, že ona si dodatčne zmyslí, že u nich je to od podlahy v pivnici, na toto predsa musí byť zákon, ktorý definuje od akého bodu sa VŠADE určuje výška budovy, nie ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od erikg:

@megdesign áno, to mi je jasné, ale tej pani na s…
@erikg všade sa meria výška budovy buď od UT alebo od nuly uvedej v projekte. Ak máš ty rozdielne výšky terénu, teta musí merať od nuly v projekte. Nemôže si teta zmyslieť, že bude merať od mínus 2,3m. Vyser sa na tetu a stavaj. Teta nevie, o čom točí.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@erikg všade sa meria výška budovy buď od UT aleb…
@megdesign v podstate máš vo všetkom pravdu, s čím i ja súhlasím, len tá teta má v ruke pečiatku a nechce mi ju na tam pacnuť ... preto hľadám nejakú písomnú oporu, ktorú jej môžem položiť na stôl a povedať jej tak, že je ... aj bez slov :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od erikg:

@megdesign v podstate máš vo všetkom pravdu, s čí…
@erikg Vyhláška č. 392/2023 Z. z. § 2 Vymedzenie pojmov aa) regulatívom výšky zástavby - limit minimálnej alebo maximálnej výšky zástavby v metroch od najnižšieho bodu styku budovy s pôvodným terénom alebo minimálnym alebo maximálnym počtom štandardných podlaží od najnižšieho bodu styku budovy s pôvodným terénom, do počtu štandardných podlaží sa započíta aj podkrovie alebo ustúpené podlažie, ktorého podlažná plocha je väčšia ako 50 % podlažnej plochy najvyššieho štandardného podlažia nachádzajúceho sa pod ním
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@erikg Vyhláška č. 392/2023 Z. z. § 2 Vymedzeni…
@frantisekca ďakujem ti, presne toto som potreboval nájsť! Akonáhle je tam nejaké číslo, za tým Z.z. a minimálne jeden §, tak tomu musí rozumieť každý byrokrat :D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?