Ahojte. Potreboval by som poradiť akú izoláciu použiť v lodnom kontajneri. Mám k dispozícii sklenú vatu ale neviem či sa môže v takomto prípade použiť a či bude fólia na zabránenie navlhnutiu vaty stačiť.
@tomashajas Chceš ho izolovať z vnútra, alebo z vonku? Ja osobne by som chcel využiť tú masu železa ako akumulačné jadro a zachoval vnútorný priestor. Zároveň by bola stena difúzne otvorená smerom von. Strecha na to pôjde aká a akú fasádu tam chceš dať?
@vladohe@tomashajas akákoľvek izolácia je možná, fólia slúži ak bude izolácia zvnútra, ale to je luxus, pretože zmenšuje priestor, o difúzii pri plechových stenách nehovorme.
Ja by som hlavne potreboval vediet aké by bolo najideálnejšie riešenie vnútornej izolácie tak aby to vydržalo čo najdlhšie. Nechcem aby sa mi tam tvorila pleseň z navlhnutej vaty a v jeden pekný deň sa to celé rozpadne. Kontaktoval by som niekoho kto s týmto priamo robí ale nikoho takého nepoznám.
@tomashajas no logika mi vraví, že aj auto ked nastriekaš nepriedušným bodyčkom, tak časom sa pod nástrekom tvorí hrdza, preto je lepší voskový náter..
v tvojom prípade by som na L-ka dal rošt, medzi to sklenú vatu, nato strešnú foliu a difuzne otvorený obklad - tatranský, cetris a pod....
@tomashajas vnútornú izoláciu vrelo nedoporučujem. Akákoľvek vlhkosť, ktorá prejde izoláciou sa zastaví na studenom kovovom povrchu kde skondenzuje....Teoreticky sa tomu dá zabrániť použitím kvalitnej parozábrany, ktorá by musela byť kompletne dokonale utesnená....v praxi veľmi ťažko realizovateľné. Možno je funkčné riešenie použitie tvrdej PUR striekanej izolácie - no tá je extrémne drahá
Za oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie považujem použiť vonkajšiu izoláciu.....akúkoľvek.... aby sa dosiahol potrebný tepelný odpor za čo najnižšiu cenu. Ani domy sa z hore uvedeného dôvodu neizolujú z vnútra a to napriek tomu že difúzny odpor akéhokoľvek stavebného materiálu je v porovnaní s kovovou stenou nízky.... Kontajner, ktorý bude izolovaný z vnútra je z vonku prakticky dokonale parotesný.