Strešné okno orientované do susednej nehnuteľnosti

Dobrý večer. Chcel by som sa zo skúsenosti opýtať, ako ste v rámci stavebného povolenia dopadli s realizáciou strešného okna k susednej nehnuteľnosti. Ako to vo väčšine stavebný úrad berie a na základe čoho rozhoduje, či okno povolí alebo nie? Susedia si myslia, že im chceme snoriť dvora. Okno bude orientované z kúpeľne, ktorá sa zo zákona neposudzuje ako obytná miestnosť. Skrátka vetrať v kúpeľni potrebujeme. Ďakujem za každú skúsenosť.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak pokiaľ je zákon na tvojej strane, tak by to malo byť okej. Ale keď už teraz dopredu s tým majú problém, tak ho budú mať aj budúcnosti si myslím. To skôr aby susedia ti nenarobila nejaké trampoty.
Odpovedať
este mozte susedov ukludnit tak, ze si date si date mliecne sklo/foliu.
Odpovedať
@m_kom zákon je na vašej strane, kúpeľňa sa neberie ako obytná miestnosť. Ak ale chcete suseda "ukľudniť", tak môžete mu povedať, že tam dáte foliu. Alebo ked budete mať hotovo, vezmite ho k vám, nech vidí, že cez to strešné okno veľa nevidí 🙂 My sme mali takúto dohodu so susedom, ze dáme foliu a ked sme uz mali hrubú stavbu, zavolali sme ho k nám, aby videl, že okná máme tak vysoko, že cez ne k nemu ani náhodou nedovidíme, tak netrval ani na tej fólii, uznal, že je to ok aj bez nej.
Odpovedať
Profilova fotka
Myslím si, že s týmto mať stavebný úrad problém nebude, keďže ako píšeš, tak je to neobytná miestnosť. Ak chceš udržať so susedom dobré vzťahy, tak by som dal na to okno mliečne sklo a hotovo
Odpovedať
tak na okno do kupelne, ktore je otocene k susedovi do dvora by som dal mliecnu foliu uz len z dovodu, ze nepotrbujem, aby nas sused ocumoval pri sprchovani 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@milan_ cez strešné okno ťa bude očumovať maximálne mimozemšťan z alzy 😉
Odpovedať
Pokiaľ sa nič nezmenilo strešné okno sa vôbec neposudzuje ako bežné vo fasáde k susedovi. Nebolo tam žiadne obmedzenie ani z obytnej miestnosti...
Odpovedať
Noo momentalne ma o tomto odvolani rozhodovat okresny urad. Tak rozmyslam, co a ako. Stav.urad namietku vyhodnotil za nespravnu, kedze okno sa nenachadza z obytnej miestnosti, ale zakonom je urcene, ze je to vec obcianskopravnych namietok. No rozhodnutie je na okrese. Ak by sme skor vedeli ,tak okno zrusime, no obavam sa, aby nam to nepozastavili uplne a neslo to rozhodnutie na sud. Zas so stavbou dalsie roky cakat nechceme ,kedze sudy trvaju vecnost a predsa uz svoj vek mame a aj deti. A doba sa len zhorsuje, ceny stupaju....
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba ale niektori ludia si najdu cokolvek, s cim budu nespokojni, len aby si mohli rypnut a spravit naprotiven.
Odpovedať
Profilova fotka
@steffan33 pravda
Odpovedať
Jasne, my problem s tym nemame, ze si dame foliu na okno. My s nimi nechceme mat spolocne nic. Ide o to, ze oni to podali v namietke, ze ziadaju, aby nam stavebny urad okno nepovolil, lebo udajne dojde k narusaniu ich sukromia a budeme mat moznost cez okno ich pozorovat ,co robia na dvore a v pripade navstevy, budu obmedzeni vo vyuzivani svojich prav. Stavebny urad zaujal stanovisko, ze zo stavebneho hladiska okno vyhovuje, nakolko sa nejedna o obytnu miestnost. Napisali, ze namietka sa nevztahuje na stavebne konanie ale na obcianske. Momentalne sme na okrese a neviem, ako oni k tomu zaujmu postoj
Odpovedať
@m_kom susedia sú nejakí paranoidní...mali sme takmer podobných, chválabohu sme pozemok predali...s idiotmi človek nie ďaleko zájde....tak snoriť vo dvore sa im chystáte....hm a Dr. Chocholoušek susedov už diagnostikoval? Mal by!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@jabadaba tiez som toho nazoru. Chore zmyslanie typu -ja dom mam, ale ty ho mat nebudes.
Odpovedať
@m_kom presne tak! Tá sebestrednosť poniektorých je dychberúca...Príklad - na pôvodnom pozemku, kde sme chceli stavať -jeden z potenciálnych susedov mal dom s okami do všetkých strán. Z prednej strany, zo zadu, z oboch bokov. No ale už mu prekážalo, že my by sme mali okná presvetľujúce schodisko do jeho strany...my sme pristúpili na jeho požiadavku okná oblepiť fóliami. Ale s odstupom času mi to príde taká absurdita, že až! Tak jeden má širokospektrálnu rozhľadňu a druhý by mal mať podzemnú zemľanku! O susedoch z inej strany sa nebudem radšej rozpisovať... Chválabohu, že sme odtiaľ preč!
Odpovedať
@jabadaba ano, nas pripad. Susedia maju okna po celom obdvode domu, pri com vzdialenost je taka, ze ak tam chceli mat okna z obytnych miestnosti,tak im nenali byt skolaudovane a uz vobec nie povolene do stavebneho konania. A teraz na to doplacame v podstate my, ze im vadi jedno doslova poj....okno... Ale nemame v plane im to nechat prejst, ze s nami budu kyvat jak sa im chce.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobrý deň, mám rovnaký problém môžem Vás poprosiť o info ako to dopadlo s tým oknom a okresným úradom? Ďakujem
Odpovedať
Dobrý deň, mám rovnaký problém môžem Vás poprosiť o info ako to dopadlo s tým oknom a okresným úradom? Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?