Stavia niekto malý domček?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, stavia niekto malý domček s rozmermi cca 6,5 x9 m?
Odpovedať
1
2
Ilonko,nám především známí,co bydlí v panelácích :-D říkají proč jsme si vybrali tam malý dům, on na první pohled z venku je opravdu malý tím spíš,že garáž budeme přistavovat později. Už na to odpovídám s úsměvem a procházím prostornými místnostmi. Na co velký dům? Hlavně,že budeme mít zahradu, uvnitř dostatek místa na úklid akorát a přistavit? Můžeme vždycky. Přeju krásnou neděli :-)
Odpovedať
ahojky my to zase chceme řešit, že postavíme (aspoň doufám:-))) podkrovní domeček Junior 50 od Eurolinu s tím, že podkroví se udělá až budou děti větší a budou zase nějaký penízečky. Nemáte někdo něco podobného v úmyslu?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
http://www.gservis.cz/projects/projec... Co hovorite na tento? Myslim, ze je tak akurat.
Odpovedať
Podla mojho nazoru prizemie je utulne - sikovne - nechyba ani WC - obavam sa velkosti schodov resp.ich sirky. Na poschodi je ta vecsia miestnost pekna - priestranna ale tie 2 izbicky ktore maju nieco vyse 8 metrov a to este podkovne - cize miesto zoberie skosena strecha - tie sa mi zdaju velmi malicke a pokial planujete 1 dieta - alebo mate 2 deturence rovnake (2 chalani..alebo 2 baby) asi by som tie 2 miestnosti spojil do jednej -cca 16 metrovej izby - v dome nieje samostatny satnik takze v izbach budu musiet byt skrine na oblecenie a tych 8 m mi pride malo. Skus najst niekoho kto ma takyto domcek postaveny a ten ti urcite poreferuje - nieje nic lesie ako rada od niekoho kto v nom zije.
Odpovedať
aj ja som rozmyslala, ze tie dve malicke izby spojim do jednej, hlavne kym budu deti male (zatial ziadne nemame -planujeme max 2) a potom, ak by chceli, tak tie izby mozme rozdelit.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky tinkerbell,koukám ,že jste si vybrali domek od GServisu.I my řešíme finance,máme sice svůj byt,ale nechceme se opravdu moc zadlužit,jen to maximum,co bude nutné.Plánujeme dokonce jen jedno dítě a stavbu domu rozhodně ne na klíč,a tak jsme si vybrali typ Domino,kdy si myslíme,že to není obrovský(a zbytečný) hangár,v pohodě se u nás vyspí návštěva a zároveň je cena docela únosná.
Odpovedať
Ahojky všem, tak nějak před pár měsíci jsem přispívala ohledně našeho domečku a teď už ho máme postavený. Je to RD Hit od G-servisu. My jsme si ho tak trošku upravili dle svého a musím říct, že pro 3-4 člennou rodinu takový domeček stačí. My tedy plánujeme jen jedno děťátko, které by mělo přijít na svět skoro za chvilku :-D, tak si myslím,že prostor je tu naprosto dostačující. Jen jsme si místo suchého parkovacího stání, které se nám zdá dost nepraktické (jakožto autolidem), takže si na jaře přistavíme dvougaráž a domeček bude hned opticky větší. Garáž nám poskytně prostor na věci jako sekačka, nářadí apod, takže tu místa zbyde dost. Jinak Akát od G-servisu se mi líbí a moc. Chtěla jsem ještě poradit, abyste se neřídili cenama na jejich stránkách....dům vás vyjde...o hoooodně dráž. A to mluvím z vlastní zkušenosti, ač jsme stavěli svépomocí :-( Mějte se moc hezky a všem držím palce při budování hnízdeček ;-) a přeju krásné Vánoce.
Odpovedať
domino od g servisu je tiez pekny dom, len obyvacka sa mi zda prilis velka, ale poschodie je celkom dobre - spalna je tiez trochu vacsia, ale prakticke rozmiestnenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobré ranko,tinkerbell podívej se na prohlídku interiéru.To mi moc pomohlo,myslím si o sobě,že totiž nemám moc představivosti,takže to,že se můžu do domečku podívat,jak by to tam mělo vypadat mi moc pomohlo a tak si asni nemyslím,že místnosti jsou nějak speciálně veliké.A protože si myslím,že dole bude rodina trávit většinu času,nechci úplné prdítko.Navíc bych si chtěla upravit kuchyň(zrušit průchozí dveře na chodbu),zrušit spíž. petronelie docela jsi mne šokovala :-( ,ve většine diskuzí jsem totiž slyšela,že je pravdou,že cena ne stránkách GSesrvisu není reálná,ale spíš směrem dolů,tzn.že spíš ušetřili!!!Dokonce jsem někde četla,že někdo chce dům Styl(mimochodem být milionář,jdu do něj-je nááádherný :-) ),tak že na něm chtějí ušetřit cca 1,2 mega,oproti výpočtům od GServisu!!! :-(
Odpovedať
http://www.gservis.cz/projects/projec... Toto je náš dům. Rozpočet od G-servisu na klíč 2 132 000 Kč. To bych ráda viděla, která firma to na klíč za tuto cenu postaví. My jsme si ho za cenu o málo vyšší postavili svépomocí, což je ušetřený nejméně milion. Dle rozpočtu firem se pohybovala celková cena bez kuchyně cca 3.200.000 - 3.500.000. Ale pokud někdo postaví jiný dům levněji, jen dobře. Stavební firmy umí být zloději.
Odpovedať
Cena na klíč u Gservisu odpovídá zhruba ceně svépomocí... V tom má Petronelie pravdu. Ale pokud se člověk aspoň trochu vyzná, ví, že cena na klíč, kterou má Gsevis uvedenou na svých stránkách je pouze v základní verzi, žádné nadstandarty, bez kuchyně, bez inženýrských sítí, bez stavebního povolení a kolikrát ty ceny bývají i bez zákl. desky. Ale nevím, jak je tomu u Gservisu. Člověk, který si myslí, že např. tento dům postaví za 1,2mil., tak opravdu nemá rozum... A právě těmto lidem se nedivím, že jim ceny u Gservisu připadají přemrštěné. Ale mezi náma, kdo vám dnes postaví dům za 1,5 mil. To si člověk postaví možná svépomocí nějaký bungalov 3+1 bez garáže. ;-)
Odpovedať
alcar: No to je jasné, cena je orientační, ale nakonec se dle ní orientovat vůbec nedá. Je to velmi hrubý odhad ceny, navíc G-servis má na stránkách už rok stejné údaje a ceny stavebního materiálu stouply - kdo staví, ví jak moc :-/ Základová deska je v uvedené ceně. Za 1,2 milionu postavíte základy, a holý dům bez střechy a příček. A to ještě musíte mít dobré slevy na ytong či cihly. Nevím jak je to u dřevostavby s cenou. Svépomocí je to tedy řehole, ale ten výsledek stojí za to :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Přesně to si člověk musí říct, že ceny na klíč jsou pouze orientační! To znamená, když si připočtu k jejich ceně 1mil., tak mi to dá cenu, za kterou mi to postaví firma na klíč. Jejich cena na klíč je cena, za kterou ten dům postaví člověk svépomocí, ale jsou v tom už započítané i inženýrské sítě. Toto je ale pouze moje domněnka. Vycházím i z vlastních zkušeností, které mám ze stavby našeho prvního domu od Gservisu. Tam jsme dům postavili svépomocí za cenu o něco málo vyšší než je jejich cena na klíč. Přesně jako u vás. Něco na tom bude. Řehole to je, ale právě protože vím, jak to s těma cenama je, bych si nikdy nenechala postavit dům na klíč a pokud jo, tak bych si k jejich orientační "klíčové" ceně připočítala 1mil. a s takovou částkou počítala. Nechápu lidi, co na letáku vidí cenu na klíč za dům 4+1 s garáží za 2,5mil. a bláhově si myslí, že jim to ta firma za tu cenu postaví... :-D
Odpovedať
aku minimalnu rozlohu (m2) by podla vas mala mat obyvacka?
Odpovedať
ahoj laba, ak ešte prispievaš na túto tému, prosím ta daj vediet, ako ste pokročili s domčekom Beta 56,sestra ho chce stavat na pozemku 400 m2, urobila si sama menšie úpravy, a chce íst do fy wranders, ako si s nimi spokojná, vyšli ti v ústrety pri nejakých zmenách v projekte? dakujem.... ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@petra123 Je úplne nádherný...krásny domček a je parádne veľký. Koľko Vás nakoniec vyšiel?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
my staviame bungalov 12,5 x 9,5m :-)
Odpovedať
@zulfizar ty to je ted uplně jiné ale nám firma stavěla jen hrubou stavbu s okny a zbytek jsme dělali sami ale pokud chceš zkus se podívat na WWW.drevostavbyharabis.cz staví po celém česku tak i možna na Slovensku.mrkni a uvidíš tam fotečky i naší hrubé stavby:-)) Jinak super se bydlí a co se tyče vytapění ještě jsme díky krbu nepustili podlahové tpení je doma dobře tak hodně štěstí kdyby něco napiš rada odepíšu:-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?