Staval niekto Trend 270 od Prodomu?

Zobraz úvodný príspevok
máte niekto skúsenosti so stavbou katalogoveho domu Trend 270 od firmy Prodom. privítala by som každú vašu vychytávku poprípade zlú skúsenosť. ja chcem začat na jesen :-)
Odpovedať
@adrianass Pozdravujem Vas . Chcem vediet ci ste robili komlet vrchnu plotnu s dreva , alebo ste to nejako rozdelili ? A tiez odkial ste , rad by som sa prisiel pozriet. dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
@stando49 ahoj, mame to komplet z dreva, na osb dosky dáme ešte styrodur.. Sme z Popradu, do IP ti zasielam kontakt, nech sa páči kedykoľvek.. dohodneme :-)
Odpovedať
tak,sme dva mesiace nastahovany,a kedze chapem ze obcas sa najdu investori ,xixi ktorych zaujma tento domcek tak sa ozvite na 0907405051..kedze par ludi ich zaujme tentoprojekt nech sa ozve na mobil kedze terazzarabam na splatky xixi....a malo tu chodiiim.....tento dom sme si vybrali pre to ye po prerobeni garaze na izbu obyvame dom na prizemi a st. syn je na poschodi....a dakujem lubovi z kosic ,vela som od neho cerpal
Odpovedať
@robitusi Pozdravujem a zaroven este raz Dakujem k nahliadnutiu vasho domceka. Pacil sa mi a plne uvazujem o jeho stavani.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Chcem sa opýtať tých, čo už majú postavený trend270, či rušili niektoré priečky v dome. Ja chcem určite zrušiť tú medzi kuchyňou a obývačkou. Tiež by som celkom rada zrušila nosnú priečku medzi kuchyňou a chodbou (nie tú kde je špajza). Aj s tou stenou vedľa schodiska by som niečo spravila. Páčilo by sa mi to také otvorené.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, rozmyslame stavat tento dom. Ak mozete poslite mi fotky z interieru a exterieru na mail: rubik123@post.sk Radi by sme videli tento dom aj naživo ak ho niekto staviate v blizkosti Prievidze. Dakujem
Odpovedať
Ahojte, my chceme začat so stavbou toto leto len nam stále vŕta hlavou ako riešit kŕb, keby ste niekto kto už máte dom postavený mohli poslat fotky krbu, ako ho máte riešený tak by ste nám velmi pomohli.... môj mail: lost_fan@post.sk Ďakujem.
Odpovedať
Tak sme sa tento týždeň pustili do základov, máme hotové základové pásy a zajtra dúfam začneme betónovať deku... Projekt sme trošku upravili - nad izbou bude strop, trošku väčšia spodná kúpelňa, krb atď... Keď už to bude trochu nad zemou zavesím zopár fotiek
Odpovedať
@kloden ak budete zhánať radiátory, mrknite na www.sanica.sk majú super ceny a s kvalitou sme tiež spokojný
Odpovedať
@pavolb nazdar ako tak citam tvoj prispevok zistil som ze som na tom podobne ako ty ;-) tiez by som to chcel do konca tyzdna zaliat.chcel by som sa ta opytat aky stav.material si zvolil?ja rozmyslam nad Ytongom 375 len neviem ci dat stary alebo tu Lambdu????a kde mas rozostavanu chalupu?
Odpovedať
@makac deku mám od pondelka zabetónovanú, koncom budúceho týždňa by sme mali začať ťahať múry. Ja som sa rozhodol pre Porotherm 38 Profi Ti a ešte niečo zateplíme... Staviame v Košťanoch nad Turcom - neďaleko Martina
Odpovedať
@pavolb deka vypada dobre... ja este nemam momentalne ma brzdi pocasie.my staviame v Ladcoch je to okres Ilava.aj si na ten Poroterm dostal nejaku vyhodnu zlavu?lebo mne vysiel prepocet zhruba tak isto ako na Ytong a ten by som mozno ani nemusel zateplovat.hornu deku planujes robit tak ako je na projekte cize s galeriou alebo to budes cele zalievat???
Odpovedať
Článok sa načítava...
@makac ahoj, aj pre Porotherm TI výrobca uvádza, že nie je nutné zateplenie ale v praxi je to nezmysel... Podstatné je, aké tepelné straty dosiahneš - radšej investujem do zateplenia a v budúcnosti sa mi to vráti na energiách ceny ktorých budú len rásť... a ako zistíš, aj veľa prispievateľov tohto fóra má rovnaký názor. Čo sa týka hornej deky, galériu sme zavrhli a deka bude po celej ploche. Priestor budeme využívať ako šatník, technickú miestnosť, sklad, sušiareň atď. Vstup bude oproti kúpelni, presvetlenie cez dve strešné okná. Dnes priviezli prvú várku tehly, takže na budúci týždeň ideme murovať. Dúfam, že počasie sa umúdri aj keď pre základovú dosku bolo to čo doteraz úplne ideálne.
Odpovedať
dobre rozmyslas aj ja som tak planoval len potom mi ponukli na Ytong zlavu 30% a teraz neviem ale este to zvazim.aj ja planujem cele zaliat bol som pozriet na jeden dom v Piestanoch tam to mali cele zaliate a mali hore ako vravis ulozny priestor ale hlavne aj kotolnu na kolektory aj na plyn.da sa to vyuzit lepsie ako je na projekte.
Odpovedať
@makac len take male odporucenie... skuste si spocitat co vas bude stat ten Y-375mm pripadne este lepsie Lambda a potom si to porovnajte s obycajnym Y-300mm (naprikad P4-500) a skuste si do rovnakej ceny napocitat aka vrstva zateplenia (EPS) vam vychadza. Budete prekvapeny kam az sa dostanete s tepelnym odporom za rovnaku cenu! To je len taka mala rada aky stavebny system a aku hrubku zvolit... samozrejme najhrubsiu :) ale EPS!
Odpovedať
Tak,už jsme ukončili boj s úřady a pustili se do díla. http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/f...
Odpovedať
kto chce mať hrubú stavbu zateplenu len tým že ju postaví?? R=6,3, nieje to žiadny porfix /zisti surovinu materialu/ ani tehla, a za 3 dni to mal som hotové/počasie je mocné/.
Odpovedať
@ferre1 a ty stavias dom prave takouto variantou?lebo som to pozeral a veru ta P4-500 je v tlaku pevnejsia a nemusim sa bat ani tepelnych mostov ked zateplim:-)takze nad tym vazne uvazijem.len som cital aj ze na Ytong nieje moc vhodny polystyren ale asi sa bezne dava???
Odpovedať
@makac ano idem stavat presne tu variantu... 30cm ytong a na to 20cm EPS
Odpovedať
@ferre1 konkretne Trend 270 tiez stavias?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
zdravim chcel by som sa poradit ake okna ste zvolili?ci na nase podmienky bude 2 sklo a 5 komorovi profil stacit.alebo uz mam ist radsej do toho 3 skla a viacej komor?
Odpovedať
trojsklo + šesťkomorovy Geelan.
Odpovedať
Profilova fotka
staviam tento dom pri NR a tiež budem dávať trojsklo a šesťkomorový profil (aký, to ešte neviem)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
zdravim ludkovia, ak dovolite,pripojim sa ku komunite Trend 270, sme tesne pred dokoncenim
Odpovedať
@makac my sme davali dvoj sklo a 5 komorovi profil
Odpovedať
Profilova fotka
ma niekto (samozrejme okrem mna :o) ) v obyvacke galeriu?
Odpovedať
Lubosh nazdar.....uz mame fasadu,silikon-Baumit,a teraz robim balkonove zabradlie-pozvaral som nerez a vypln bude sklo...ale plot v nedohlade mam trojsklo Slovaktual-nespokojnost,mal som ist do Genea o 700 e bol drahsi
Odpovedať
Profilova fotka
Práve sme dokončili strechu a zamerali okná.... nakoniec vyhral salamander blue evo. Galériu som nenechával, rozhodol som sa pre šatníky oproti každej hornej izbe a v strede medzi nimi oproti kúpelni bude plyn. kotol,solár atď.
Odpovedať
Profilova fotka
ako vidim makate :),no a ja som vybetonoval terasu za domom a chcem ju dat zastresit lexanom, dal som vyvrtat vlastnu studnu,postavil plot aspon z jednej strany, takze roboty je dost ;), uz musim nieco pofotit a dat to tu .
Odpovedať
Profilova fotka
Tak toto je naša etapa výstavby ...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?