Staval niekto rodinný dom Millenium 225?

Profilova fotka
ahojte.ma niekto skusenosti so stavbou rodinneho domu Millenium 225 z prodomu? 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
co by si chcela vediet? My sme vychadzali z tohto projektu, len sme ho zvacsovali o jednu izbu na prizemi...
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj hasacisko.chceli by sme vediet kolko vas vysla zhruba hruba stavba a ci ste este nieco okrem tej izby menili.dakujem za odpoved
Odpovedať
Profilova fotka
no tak zatial mame len zakladovu dosku, ale rozpocet na hrubu stavbu bez okien mame cca 800000, uz mame aj cenove ponuky, takze mame to uz aj na papieri. To sme vyjednali este slusne zlavy. Ale vsetko si robime aj budeme robit svojpomocne, teda s vynimkou krovu, to necham na majstrov. no pridali sme tu izbu, tym padom sa trochu zmenil podorys, lava strana ostala rovnaka, prava strana sa zvacsila. Este sme trochu upravili strechu bude klasicka sedlova bez tych skosenych krajov. Mozes si to pozriet aj v mojom albume.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj,dakujem za odpoved.chystame sa tento domcek stavat,plany uz mame,tak drzim palce aby vam to vsetko vyslo podla vasich planov. 8-)
Odpovedať
ahojte , chcem sa spytat hasacisko v akom programe si robil tu vizualizaciu ,dik. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
monka75: aj vam zelam uspesny boj... x-) behrreal1: interier je Cad Decor, kuchyna Alno kitchenplanner, a dom zvonka to je Archicad
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, chcela by som trošku obnoviť túto tému a pokecať :-) resp. popísať si s niekým, kto takýto domček stavia, alebo ho už má postavený... My s manželom ešte len začíname, lepšie povedané ešte sme len v štádiu vybavovačiek... ale za každú užitočnú radu, info či názor budeme vďační. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj my staviame tento domcek,,,,,a momentalne pracujeme na zakladoch. 8-)
Odpovedať
Jej tak to je super, že sa tu niekto taky nasiel... :-D Budete ho stavať svojpomocne, či si ho date postaviť na kluc??
Odpovedať
Profilova fotka
my uz finisujeme s kurenim, chystame sa na potery... ten obluk nam to trochu skomplikoval a predrazil, hlavne okna. Ten obluk bol hlavne manzelkin sen a co uz by som pre nu neurobil, ze...:))
Odpovedať
Pre manželku všetko, to je samozrejmosť ;-) u nás je ten oblúk hlavne manželov sen, strašne sa mu páči a že taký budeme mať a hotovo :) len my musíme dať najprv do poriadku všetky papiere a potom vybaviť hypo a môžme začať... teda dúfam
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte,,,,,Simonka18 staviame napoli svojpomocne a napoli na kluc.....Zijeme v zahranici tak inak sa nam to neda....My sme zatial na zakladoch ale uz finisujeme a o dva tyzdne nastupuju murari.....Simonka a mate tam aj nejake zmeny v planoch ? Hasacisko hod nejake nove foto,,,,,chodime brat inspiracia z Tvojich fotiek. ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Konečne sme doriešili pozemok... už len čakať na LV... Monka75 - projekt je vo faze riesenia, čiže aké zmeny a tak...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte,tak zaklady uz mame za sebou :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahoj Monka, tak čo ako ste pokročili s domčekom? My sme ešte stále vo fáze vybavovanie, bo tieto naše úrady, už nemám slov :-| ale tak dúfam, že na jar začneme...
Odpovedať
Pěkný večer, také jsme se vrhli do stavby Milenia (trochu upravený projekt 229), můžu poprosit o Vaše zkušenosti, jak jste realizovali stavbu oblouku? Konkrétně se mi jedná o strop nad ním (podlahu balkonu) a okna, předpokládám, že nejsou jen tak vložená mezi zeď a strop, použili jste nějaké výstuhy, jaké? Díky.
Odpovedať
Profilova fotka
@katkachytilova Ahoj, my staviame milenium 229, obluk sme riesili veeelmi zaujimavo, tym ze sme pouzili tehlu Porotherm 44 na lepidlo a nechcem uz zateplovat, tak sme ten oblucik museli vyriesit tak, aby medzi spojmi nevznikali nejake velke uniky, priatel to nejako vypocital, a pilili sme pilou tehly do sikma a vysledok, krasny obluk, kukni sa v mojom albume. No a co sa tyka salovanie to bol tiez humur, skor sme si na zemi urobili z dreva sablonu a potom sme pouzili taku ohybnu dosku na obluk, no ved kukni na fotkach.. este aj potom nejake pridam.. Momentalne robime strechu, latujeme..ale pocasie nam prave nepraje, tak uvidime, ci nebudeme mat cez zimu strechu z igelitu :DD No a dost sme v dome menili veci, napriklad: *cely dom mame podpivniceny z dovodu nerovneho pozemku *tym ze je podpivniceny, mame spravenu 6 m terasu * v garazi sme dali namiesto prveho okna dvere, lebo keby tam bolo okno vraj sa neda otvarat pre kolajnicu, ktora ide z garazovej brany a dvere sme chceli mat aj ine ako len elektricke .) * dole v chodbe sme zrusili prechod do garaze lebo vraj citit smrad z auta v dome * vedla schodov na poschodie bude priecka s dverami a tam mame zase schody do pivnice a v pivnici bude pod kuchynou kotolna a pod garazou pračovna * medzi schodistim sme pridali okno aby nebola tma * podkrovie sme dvihali o pol metra, lebo by to bolo velmi nizko a nic by sme nadali pod skosenia * horny projektovany satnik sme zrusili a dame tam vstavane skrine do kazdej izby * miesto kde mala byt kupelka bude mala izba alebo satnik a priestor nad garazou ideme predelit prieckou a v jednej casti bude izba a v druhej casti blizsie k hl. ceste bude kupelka . A taky bonus, ze v kupelke mame v rohu sachtu cez ktoru budeme zhadzovat pradlo az dole do pračovne .)) * a este sme zrusili krb ale komin mame na pec Je toho dost ale vsetko mame prisposobene aby nam to vyhovovalo.. A vy mate ake zmeny? Mas aj fotky?.. kludne si kukni moj album mam tam nieco pofotene .) pa..
Odpovedať
@kika214 ak by si bola taka dobra mohla by si mi napisat (IP) kolko vas doteraz domcek vysiel a kolko by vas mal celkovo vyjst ak uz bude celkom postaveny? pytam sa preto, lebo sa s priatelom nevieme rozhodnut ci budeme stavat svojpomocne alebo na kluc, a tento dom na kluc vychadza 89 000, je mozne ze ste sa zmestili do 60 000? dakujem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj simonka18,, tak my uz mame hrubu stavbu postavenu,pred dvoma tyzdnami sme boli na dovolenke dorobit si strechu, vytiahnute je to rychlo.Clovek ma aspon pokoj na dusi , ked vidi nejaky vysledok.Drzim Vam palce.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
@hasacisko ahoj..chcela by som sa opytat ci sa realne zmestia 2 deti do jednej z tych detskych izieb na poschodi.mame kupeny tento projekt,ale kvoli detom ho predavame,ale ak sa nepreda,tak si asi postavime tento nakoniec,len chcem mat pokoj na dusi,ze v pripade stavania nebude problem s detskou izbou...mame 2 chlapcov a 1 dievcatko,takze chalani by museli byt spolu.
Odpovedať
Profilova fotka
@cmulinko velmi zlý výber, za tieto peniaze postavíš aj niečo väčšie ;-) tie izby su strašne malé a ešte k tomu podkrovie
Odpovedať
@lucinka33 no my sme kupovali projekt,ked sme mali iba 1 babo...uz mame 3 deti a mozno casom aj stvrte bude a strasne sa bojim,ze ak sa ten projekt nepreda,tak neviem ci mam vrazat dalsie peniaze na novy projekt a nove osadenie na pozemok.
Odpovedať
Profilova fotka
@cmulinko ak už stavať, tak poriadne. Mnohí žiju v 3-izbáku a je im dobre. Ale ak mám toľko detí a mám sa rozhodnúť nad veľkostou domu, tak ten váš nieje správna voľba. Vyhodené peniaze nahradíš (možno časom sa podarí predať projekt), ale chýbajuce izby určite nie. A tie budú určite chýbať. Deti nebudú stále malé. Držím palce.
Odpovedať
Profilova fotka
@cmulinko v originalnom projekte su tie izby velmi male, takze ak mate vacsiu rodinu, tak tento dom nie je dobra volba. Ja nemam original tento projekt, iba sme z neho vychadzali. Zvacsovali sme ho a na poschodi mame detske izby o vymere 15,5m2 a 12,5m2 co uz pre 3 deti bohate staci, pri troche skromnosti aj pre 4. Do tych izieb v original projekte sa zmestia ledva dve. Takze ja na vasom mieste by som sa tohto projektu urcite zbavil a pozeral sa po niecom vacsom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Dobrý den chtěl bych se poptat jestli by někdo neprodal projekt (kopii) k Rodinnému domu Milenium 229 Děkuji. Kontaktujte mě prosím na mailu az-stav@seznam.cz
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?