Projekt domu

Ahojte je tu niekto kto sa venuje projektovaniu, pripadne to študuje a bol by ochotný len približne naprojektovať dom pre našu predstavu? Dohodli by sme sa na odmene určite. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, projektantov je tu zrejme dosť. Hlásim sa do rady :) ale ako sa projektuje "približne" si asi budeme musieť ujasniť
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od diana_stunova:

Ahojte je tu niekto kto sa venuje projektovaniu, …
@diana_stunova Z toho, čo píšete si myslím, že skôr hľadáte architekta, nie projektanta. To je rozdiel.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@diana_stunova Z toho, čo píšete si myslím, že sk…
@roman_ ja potrebujem len niečo čo mam v hlave vizualizovať aby sme vedeli si predstavit ako by ten dom vyzeral. Nasla som podorys domu ktory sa nam vojde na pozemok len potrebujeme tam pomeniť niečo tak aby sa nam vosiel na pozemok tiež. Nechceme este original projekt ktory je potrebny, chceme len nieco pre nás na predstavu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od diana_stunova:

@roman_ ja potrebujem len niečo čo mam v hlave vi…
@diana_stunova staci ti aj projektant ale nepyta projekt domu ale studiu. Potom na zaklade odsuhlasenej studie sa robi projekt. A studia moze mat xy verzi kym sa dopracujete k tej spravnej.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wivik:

@diana_stunova staci ti aj projektant ale nepyta …
@wivik stačí projektant, ale na štúdiu je lepší niekto, kto na to má školu. Architektúra a stavebka nie sú dva obory na jednej fakulte, ale dve samostatné fakulty. Tie obory sú dosť odlišné, akurát to nikomu nedochádza. Áno aj projektant vie urobiť architektonickú štúdiu ale nie je to to, čo vyštudoval. On je viac technik, architekt sa na to nedíva technicky a to je to, čo chcete.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od diana_stunova:

Ahojte je tu niekto kto sa venuje projektovaniu, …
@diana_stunova ano architekt urobi studiu min za 600e...a je vam len tak na zaramivanie a kochanie sa...realne z toho nepostavite nic... ale ak mate na to financie, tak tento Vas postup je spravny...najskor studia od architekta... a na jej zaklade projekt...najlepsie realizacny...od projektanta
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@wivik stačí projektant, ale na štúdiu je lepší n…
@roman_ myslim ze tu to nie je ten pripad kedy by sa plne zverili do ruk architekta a este boli ochotni za to nalezite zaplatit. Ked chcu robit len nejake upravy v uz existujucom podoryse tak im naozaj staci projektant. A neviem ake mas skusenosti ale sikovny projektant vie navrhnut zaujimave veci. Nie stale su to len kreslici.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mellie111:

@diana_stunova ano architekt urobi studiu min za …
@mellie111 je to drahšia varianta, sám som to tak urobil a celý čas som si hovoril koľko prachov som vyhodil len za štúdiu. Ale čím dlhšie staviam, tým viac si hovorím, že to boli najlepšie investované prachy za celú stavbu (na projektanta som bohužiaľ také šťastie nemal). Ani keby staviam znovu by som toto nerobil inak.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od diana_stunova:

Ahojte je tu niekto kto sa venuje projektovaniu, …
@diana_stunova Osobne by som to riešil asi tak, že by som si zadovážil nejaký software, napr. Archicad (myslím, že existuje aj free verzia) a v tom by som si to všetko navrhol. Ono to zaberie síce veeeľa času, pokiaľ všetko budeš mať presne ako chceš, ale ušetrené peniaze na nejakom architektovi či štúdii, by som vrazil do poriadneho projektu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?