Neviem čo chceš počuť. Nie som statik, ale si myslím, že sú to klasické základy.
Čo sa týka rozmerov.
Predpokladám, že k projektu máš aj projekt statiky - kde sa statik k tomu jasne vyjadril, ako majú vyzerať a z čoho majú byť zhotovené...
Nepredpokladá, že by ti niekto tu povedal, že nie sú správne....
@bohanic ano to som chcela pocut ci su klasicke co sa tyka rozmerov lebo stavebny dozor tvrdil ze su hlboke ,ja sa do toho nerozumiem a projekt statiky mi poslali iba pre SP a z toho vela nevycitam su tam iba vypocty.
@lawazaa1 Ak sú hlbšie, tak domu to neublíži.
Máš také isté, ako ja, akurát ja mám 2 rady DT čiek a ty máš 3 rady. Takže máš štandardné základy. Ak sa stav. dozoru nepáčia, nech povie, v čom sú zlé a aké riziko ti hrozí.
@lawazaa1 a stavebný dozor sa opiera o čo, ako to odôvodnil? Kde sa dom bude stavať, v akej lokalite? Aká je tam trieda zeminy, bol riešený prieskum geológom? Je rozdiel, či staviaš na orave, alebo v Dunajskej strede a je rozdiel či zakladáš na íloch/sprašiach, alebo na skale. Či sú tam navážky, v akej úrovni sa nachádza rastlá zemina.
1450mm pod upravený terén pri bežnom podloží bez navážok nie je nič neobvyklé. Robil som viacero posudkov, kde zakladali 900mm pod terén a keď boli tuhé mrazy tak stavbu dvihlo..
EDIT: stavím sa, že IGP nebolo robené, takže s nejakými pripomienkami môže statik poslať dozor vieš kam ;-)
@ramzo mali sme individuálny projekt ale geologicky prieskum od nás projektant nepýtal takze sa nerobil.Bude sa stavať v Bratislave-Vrakuna.Poda v tejto lokalite je hlinita-stredne ťažká.Ked je to v poriadku tak som len rada;)